• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

presadnice povrca

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Danas sam posijao 3 kontejnera sa 60 0tvora.

A jedan kontejner nisam pokrivao supstratom, a salata je putarica Judita RZ. :p
 

Prilozi

  • Judita RZ.jpg
    Judita RZ.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 158
  • Judita RZ ot.jpg
    Judita RZ ot.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 137

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
a ja ga pokrivam svega s centimetrom supstrata i opet nema problema...

I ja sam do sada radio tako ali sam razgovarao s agronomom iz KADMA koji mi je rekao da nije potrebno pokrivati sa supstratom tako da mi sada salata brže niče za oko 40-ak sati.
Pozdrav!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pokrijem ju zato jer kad se prvi put zalijeva sjeme oće pobjeć...kad je pokrita ipak je manja vjerojatnost za to, zar ne?
inače, Mateuss, salata ide u 209, ako oš nešto zaradit i lakše se sadi...:mrgreen:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ako nekome treba presadnice paradajza u Rijeci ili otok Krk ostalo mi je Cinto RZ oko40 komada, Volovsko Srce 40-ak komada Medeno Srce 40-ak komada i Uragan 40-ak komada u stiropor kontejnerima poklanjam.

Previše je zasijano i planirao sam za kasniju sadnju a više nemam gdje zasaditi sve je popunjeno.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kako ide prodaja flanaca gospodo?
Vrijeme je katastrofa,pretoplo,sunca niotkuda i roba ide samo u zrak...
Kod mene na tržnici ima već i sadnica paradajza od 1,00m dužine za kupiti...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ovako izgleda kod mene rajčica i paprika ima i za prodaju.





 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
koja je razlika osim što bude bolji flanac i što trošite više zemlje i love to što sadite u te velike posude svaki flanac posebno?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kako ide prodaja flanaca gospodo?
Vrijeme je katastrofa,pretoplo,sunca niotkuda i roba ide samo u zrak...
Kod mene na tržnici ima već i sadnica paradajza od 1,00m dužine za kupiti...


Imam i ja paradajza na - pošto metar sadnice.Ajd,pola se prodalo,ostalo sada ovaj tjedan što ode - ode,ostalo bude išlo u smeće.Prošle godine je zadnja dobra podaja bila za prvi maj - sada bude prva dobra.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Sreća kaj samo bili malo lijeni i kasnili sa sijanjem tak da imamo malo lufta do sadnje jer pitanje je kad se bude mogla zemlja pripremit ak ovak nastavi. 10.05 ako bude sreće :(
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
da li se ocekuje pad ili rast cijena flanaca?Moram kupiti malo, pa da znam:icon_surprised:
kod mene u mjestu prodaaje covjek paradajz 2-3kn, paprika i ostalo po 1kn, dal je to ok?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
kod mene presadnica skoro ni nema, ostalo još 200- tinjak paprika i nešto celera


mislio sam da neću prodati ali ovaj tjedan se rasturilo sve, bilo oko 2000 sadnica rajčice i isto toliko paprike

rajčica je bila po 2,5kn- amerigo , gardel
paprika po 1,5 kn -boni....

rajčica u 24 rupe, paprika u 40 i 60 rupa


@mateuss- svaka čast, postao si pravi profić samo tako nastavi :icon_thumright:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Sreća kaj samo bili malo lijeni i kasnili sa sijanjem tak da imamo malo lufta do sadnje jer pitanje je kad se bude mogla zemlja pripremit ak ovak nastavi. 10.05 ako bude sreće :(

kod mene se isto zemlja nebude mogla minimum desetak dana pripremati kao vrijeme posluži.... samo što sam ja posijao na vrijeme, čak i koji dan prerano...... :(
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
koja je razlika osim što bude bolji flanac i što trošite više zemlje i love to što sadite u te velike posude svaki flanac posebno?
Ovo je moj flanac paprike na slici, slika govori sto riječi zašto rasađujem u velike čaše..



mateuss@fina rasada samo neznam kakva je cijena?

Prodaju rajčicu po 3 kune iz kontejnera, kod mene uvijek nešto ostane pa na kraju većinom poklonim kao i prošle godine.
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ahm,je,tako ćemo - prodati flanac koji će za mjesec dana roditi a onda ćemo htjeti tom istom kupcu prodati svoju ranu papriku.Ili paradajz.Jel.Šta smo - il bedaci il idioti.I još budemo flance po kunu dali.Je,je,al smo trgovci......:mur::icon_eyes::icon_e_wink:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Daj Johabice pa vidiš da je kriza nema se za flance dok se namire kućne potrepštine sa pivom cigaretama ,kavom ne ostane za flance ništa a treba nešta i posaditi u vrtu da susjedi vide raskoš u vrtu ....
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ahm,je,tako ćemo - prodati flanac koji će za mjesec dana roditi a onda ćemo htjeti tom istom kupcu prodati svoju ranu papriku.Ili paradajz.Jel.Šta smo - il bedaci il idioti.I još budemo flance po kunu dali.Je,je,al smo trgovci......:mur::icon_eyes::icon_e_wink:
Da se nisam ja našao na nišanu kroz ovaj post, nije bitno ja presadnice radim isključivo za sebe uvijek napravim više nikad se nezna i isključivo ih pikiram u čaše fi8 ali uvijek se nađe od prijatelja kome poklonim nešto presadnica nešto prodam da se ima za supstrat prošle godine sam isto poklinio rajčice a evo link od prošle godine.

Juče me pita susjed da mu prodam rajčice za vrt, nisam prodao iz razloga što ja svoju rajčicu nemogu dati za 3 kune i još pikirane u čašama ima ih za kupiti drugdje.
Neki dan bio u Pevecu u Ri i na ulazu prodaju presadnice povrća OPG Anton Jurić i nisam baš zadovoljan njihovom kvalitetom isključivo govorim za rajčicu i papriku i cijena je 3 kune po komadu prodaju rajčicu visoki amerikaner neznam kakva je to sorta.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
da li se ocekuje pad ili rast cijena flanaca?Moram kupiti malo, pa da znam:icon_surprised:
kod mene u mjestu prodaaje covjek paradajz 2-3kn, paprika i ostalo po 1kn, dal je to ok?
Mislim da je sada cijena najpovoljnija,ali je loša kvaliteta,jer su zbog loše prodaje svima flanci prerasli...
Za očekivati je da ove godine će biti teško naći i kupiti dobre flance zbog lošeg vremena i premalo sunčanih dana...
To je realna cijena za paradajz,ako se radi o hibridu i ako je prepikiran ručno...Ne znam kakva je ta paprika od kunu,ja svoju prodajem po 3,00kn hibrid ,a običnu 1,50kn...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@mateuss - nemoj se ljutiti na mene - ja sam to govorila opčenito - evo je u četvrtak prodavala varaždinka paradajz u teglicama po kunu - teglica je petnaest lipa,zemlja,voda,trud.........pa to je da ti pamet stane - paprike po kunu - ja to ne mogu razumjeti - i dosta je da se na placu dvoje takvih heroja nađe i imaš gabulu.
Oprosti ako sam pretjerala i nisam bila dovoljno jasna.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Varaždinci i matematika jednostavno ne idu zajedno...ista je situacija i sa sadnicama cvijeća...
 

Najnoviji postovi

Na vrh