• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

presadnice povrca

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
da li tko koristi kod proizvodnje presadnica povrca klasmann kts3 ili domoflor mix sa glinom? do sada sam koristio tray supstrat za sjetvu u kontejnere i potground H i P od klasmanna za pikiranje ali to dosta poskupljuje proizvodnju. zanima me ima li tko kakvih iskustava i da li se vidi razlika kod flanaca?
 
S

salel

Guest
da li tko koristi kod proizvodnje presadnica povrca klasmann kts3 ili domoflor mix sa glinom? do sada sam koristio tray supstrat za sjetvu u kontejnere i potground H i P od klasmanna za pikiranje ali to dosta poskupljuje proizvodnju. zanima me ima li tko kakvih iskustava i da li se vidi razlika kod flanaca?

možeš slobodno i jedno i drugo.I za sjetvu i za eventualno preađivanje
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
možeš slobodno i jedno i drugo.I za sjetvu i za eventualno preađivanje

hvala lijepo... ja sam posijao ove godine u brill u kontejnere dobio sam ga po boljoj cijeni od klasmanna a za pikiranje cemo u domoflor pa da vidimo kak ce to ove godine izgledat
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
da li tko koristi kod proizvodnje presadnica povrca klasmann kts3 ili domoflor mix sa glinom? do sada sam koristio tray supstrat za sjetvu u kontejnere i potground H i P od klasmanna za pikiranje ali to dosta poskupljuje proizvodnju. zanima me ima li tko kakvih iskustava i da li se vidi razlika kod flanaca?

Postoje supstrati isključivo za sjetvu,imaju 0,5kg hranjiva i u njima biljka razvija gušći i kvalitetniji korijen...
Ovi ostali služe za uzgoj presadnica nakon pikiranja i onih koje se ne pikiraju...
Za plodovito povrće supstrat bi morao sadržavati barem 1,5kg hranjiva,a za salatu i kupusnjače barem 1,0kg...
Ja koristim Trefove supstrate,najlakše mi radit s njima,a i kvalitetni su i povoljni...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
da li tko koristi kod proizvodnje presadnica povrca klasmann kts3 ili domoflor mix sa glinom? do sada sam koristio tray supstrat za sjetvu u kontejnere i potground H i P od klasmanna za pikiranje ali to dosta poskupljuje proizvodnju. zanima me ima li tko kakvih iskustava i da li se vidi razlika kod flanaca?

Neki dan sam bio u Brazdi kad je jedan gospodin tovario TS3 i ja nebi bi ja da ga nisam sve ispitao a to ti je ukratko ovako: Za sijanje koristi Bril 4 a za pikiranje TS3 koji ima 70% treseta i 30% gline kaže gospodin da TS3 zbog gline dosta duže žadržava vlagu a pikira flance isto kao što radi petula u lončiće 90mm i da je jako zadovolja a to radi već godinama,to je ukratko naš razgovor a za sada mi je kasno ali iduće godine idem isto to napraviti.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Neki dan sam bio u Brazdi kad je jedan gospodin tovario TS3 i ja nebi bi ja da ga nisam sve ispitao a to ti je ukratko ovako: Za sijanje koristi Bril 4 a za pikiranje TS3 koji ima 70% treseta i 30% gline kaže gospodin da TS3 zbog gline dosta duže žadržava vlagu a pikira flance isto kao što radi petula u lončiće 90mm i da je jako zadovolja a to radi već godinama,to je ukratko naš razgovor a za sada mi je kasno ali iduće godine idem isto to napraviti.

isti plan sam ja odredio za ovu godinu: bril 4 za sjetvu u kontejnere (vec posijano)a za pikiranje domoflor sa glinom (jeftiniji je od kts3 a ak moze krizantema rast u njemu onda moze i flanac, tak i tak iz iste rupe dolazi iz litve) i u teglice fi9...ja pikiram tak vec godinama i jos nisam nikad imao od nikog prituzbu da flanac ne valja...jedino kaj sam do sad pikirao iskljucivo u potground h ili p ali tesko je nac racunicu s obzirom na cijenu tih supstrata
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
isti plan sam ja odredio za ovu godinu: bril 4 za sjetvu u kontejnere (vec posijano)a za pikiranje domoflor sa glinom (jeftiniji je od kts3 a ak moze krizantema rast u njemu onda moze i flanac, tak i tak iz iste rupe dolazi iz litve) i u teglice fi9...ja pikiram tak vec godinama i jos nisam nikad imao od nikog prituzbu da flanac ne valja...jedino kaj sam do sad pikirao iskljucivo u potground h ili p ali tesko je nac racunicu s obzirom na cijenu tih supstrata

Prošle sam godine radio s flora baltom ali sam u supstrat mješao yarino gnojivo PG mix 14-16-13 i rasad je bio super.
Pozdrav!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
isti plan sam ja odredio za ovu godinu: bril 4 za sjetvu u kontejnere (vec posijano)a za pikiranje domoflor sa glinom (jeftiniji je od kts3 a ak moze krizantema rast u njemu onda moze i flanac, tak i tak iz iste rupe dolazi iz litve) i u teglice fi9...ja pikiram tak vec godinama i jos nisam nikad imao od nikog prituzbu da flanac ne valja...jedino kaj sam do sad pikirao iskljucivo u potground h ili p ali tesko je nac racunicu s obzirom na cijenu tih supstrata

Mislim da je supstrat najmanja stavka u proizvodnji,što se tiče cijene...
Kolega i ja smo jedne godine kupili cijeli šleper KTS2,stigao direkt iz Litve...
Interesantan je podatak da smo ga dobili jeftinije 20%,nego da smo ga kupili od uvoznika,a još je i trgovac nešto na njemu zaradio...
Ali nikad neću zaboravit taj istovar i lomljenje kičme,da ne pričam o kasnijem mrvljenju i zalijevanju,bio je suh ko barut...nikad više me bale od preko 200l neće vidjet...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Mislim da je supstrat najmanja stavka u proizvodnji,što se tiče cijene...
Kolega i ja smo jedne godine kupili cijeli šleper KTS2,stigao direkt iz Litve...
Interesantan je podatak da smo ga dobili jeftinije 20%,nego da smo ga kupili od uvoznika,a još je i trgovac nešto na njemu zaradio...
Ali nikad neću zaboravit taj istovar i lomljenje kičme,da ne pričam o kasnijem mrvljenju i zalijevanju,bio je suh ko barut...nikad više me bale od preko 200l neće vidjet...

u Virovitici dosta toga dođe iz Litve,neki dan baš pričali o dovozu. kažu da je dobar i dosta pristupačan po cijeni.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
u Virovitici dosta toga dođe iz Litve,neki dan baš pričali o dovozu. kažu da je dobar i dosta pristupačan po cijeni.

sve sta je u balama od 200-250 litara dolazi iz litve i klasmann i domoflor i neznam sve jos koji....samo je stvar koliko koji uvoznik odere marze....kod klasmana vrece po 70 litara se pune u njemackoj (vise manje) a bale pune u litvi jer litvanci daju jeftino samo da prodaju a njemci ne zele svoje prodavat za male novce tak da bala iz litve kosta isto koliko i njihova vreca od 70litara....provjerite...i na kts-u pise made in litva....sve je to iz iste rupe
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nemoj tako nije sve iz iste rupe ali sigurno je sve sa istog polja.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kolko oni to prodaju ja mislim da je od polja vec nastao krater

Svatko tko ima novaca može otići u Litvu kupiti polje i stroj za vađenje i pakiranje i ima svoju rupu tako da je uzalud priča koja je zemlja bolja a koja gora kad sve dolaze sa istog mjesta. Ovo je tema o proizvodnji presadnica za zamlju treba otvoriti novu temu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
susjed kod mene u plastenik stavio rasadu paprike i postavio stalaže jednu na drugu uz razmak od 50cm u vis,neće to baš biti dobro jel,sjena će na presadnce,neće imati dosta svjetla,a možda i hoće? koje su posljedice,može li se to tako,gdje god sam bio svi rade jednu pored druge a ne ovako?
 
Na vrh