• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PRETOVARNE PRIKOLICE

S

seljaček

Guest
Dali imate iskustva sa nečim takvim. zanima me princip rada i dal ima seriske prizvdnje i koja firma :?: :?:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne znam da li misliš na pretovarne s šnekom ili kiper pretovarne .Ove druge je radio tehnostroj i bilo ih je dosta na kombinatima gdje su bile nezamjenjive u repi jer su kipale direktno u vagone ili kamione.Stavljanjem ljevka odozada bile su super za punjenje rasipača gnojivom u rinfuzi.Ta tehnostrojka je bila tandem izvedbe,kipala je samo nazad,imala je kompletnu hidrauličnu instalaciju pogonjenu traktorskim kardanom na sebi.Mi smo ju čak vukli s td 75 ali nismo tovarili više od 10 tona,inače stane više od 12 tona gnojiva.
 
B

Bobo

Guest
Pretovarne prikolica s kosim podom i snekom u sredini je ZMAJ isto imao u ponudi koliko znam...

Jedan covjek ovdje ima takvu prikolicu (dvoosovinka) i na njoj je ZMAJ naljepnica, i od kad ja za sebe znam trune u korovu i travi. Da li je to neka strana prikolica, pa samo naljepnica na njoj ne bih znao, ali bilo je i toga kod nas...

Nesto kao ovo, samo ova ima na podu otvor za sipanje u usipni kos na silosu, dok ova sto sam ja vidio ima jos na tom otvoru sneku koja dize zrno u prikolicu, kamion, stogod...

Obrisan neispravan link.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo jedan prosti primjer tip a vadi krumpir sa kombajnom na nekom polju napuni tu prikolicu dolazi tip b sa kamionom pretovare krumpir u kamion uz pomoč blagoslovljene hidraulike,tip b plati krumpir ,popiju si hladnu pivu i to je to,malo na šaljiv način objašnjenje,ne mogu si pomoči kad mi samo dobra zajebancija na pameti:rolfer::partyman:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Evo jedan prosti primjer tip a vadi krumpir sa kombajnom na nekom polju napuni tu prikolicu dolazi tip b sa kamionom pretovare krumpir u kamion uz pomoč blagoslovljene hidraulike,tip b plati krumpir ,popiju si hladnu pivu i to je to,malo na šaljiv način objašnjenje,ne mogu si pomoči kad mi samo dobra zajebancija na pameti:rolfer::partyman:

tako nesto sam i mislio, samo pretpostavljam da nemoze bas puno nositi kada je digne toliko u zrak ili nije problem, mislim da se ne prevrne to sve skupa.


takva objašnjenja i najvise volim, tako da je objasnjeno za +5 :partyman:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
tako nesto sam i mislio, samo pretpostavljam da nemoze bas puno nositi kada je digne toliko u zrak ili nije problem, mislim da se ne prevrne to sve skupa.

tehnostroj uniraser nova je nosivosti 13T što baš i nije malo
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Pretovarne prikolica s kosim podom i snekom u sredini je ZMAJ isto imao u ponudi koliko znam...

Jedan covjek ovdje ima takvu prikolicu (dvoosovinka) i na njoj je ZMAJ naljepnica, i od kad ja za sebe znam trune u korovu i travi. Da li je to neka strana prikolica, pa samo naljepnica na njoj ne bih znao, ali bilo je i toga kod nas...



jel ta prikolica na prodaju ako ju je moguće popraviti ?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja gledam naslov teme, pa mislio da će bit slika kad previše natrpaš u prikolicu :rolfer:

pardonček....
 
D

DeutzPower

Guest
ja u firmi sa td 9006 a vučem jednu tehnostrojku pretovarnu sa lijevkom, imamo ih tri, sve su bile na remontu prije par godina, farbane su, i rade ko cager, netko je tu pito kak se to ne prevrne, odgovor je lak: imaju stabilizatore koji se moraju spustit na zemlju prije podizanja sanduka u zrak, dok za samo kipanje bez dizanja nisu potrebni, a ako se koristi nei teži traktor od 9006, i ako je podloga beton ili asfalt može se pretovarat i bez stabilizatora, al se jako ljulja naprijed nazad
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jel ovo isto pretovarna :scratch

Ovakve dvije smo mi dobili prije neke 4god,uz te dvije ima još 2-3kom starijih izvedbi tamo iz 80-83god. Neke od tih starijih postoje i sa produženim ljevkom. Uglavnom koriste za pretovar gnojiva u rasipače i kultivatore,ove novije za to koriste dodatak sa fleksibilnom cjevi. Do prošle godine koristile su se i za punjenje sijačica sjemenom,ali sada je došla DURUS-ica sa istovarnom šnekom. Koristile se i u žetvi.
 
Na vrh