• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Zahvaljujem na pomoci, ovo mi je promaklo u listanju foruma :^): Mada cu razmisliti o nkom jednostavnijem resenju:=-:
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Ja imam komad lanca pričvrščenog za šaraf sjedišta a na drugoj strani kuku koju mogu zakačiti za navarenu halku na vagiru.Vrlo jednostavno a i funkcijonalno
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Možeš i dogradit ovakav ventil i sa njime blokiraš povrat ulja iz cilindra.Ja sa njim i preusmerim ulje za kip cilindar.Sa ventilom ne trebaš buđenja nekih poluga za blokadu istih.:icon_e_wink:
image upload no ads
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Da,ovo jeste elegantno i pismeno resenje, ali mene u ovom slucaju prvenstveno zanima mehanicka blokada. Ipak,hvala na trudu :eek::
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Vidim da pojedinci dosta rade sa tomicom u šumi. Zanima me koliko metara drva može tomica 521 povući na ćezi a da nema nekih većih problema. Znam da to mnogo zavisi od terena ali onako okvirno ako može nekakova informacija o dužini ćeze i metraži drva. Bio sam dva dana na izvozu drva iz šume pa sam malo gledao. Neznam da li su problem vagaši za tomicu pošto je on visine samo 20 cm?
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Evo danas su stigli noževi za frezu. Kupljeni u Trgo-agenciji (iako su tvrdili da ih više neće imati) za 19 kn komad. Hvala svima koji su se potrudili da mi pomognu.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hmmm, za mene je ovo čudan način frezanja ,,, sa ROSIT-kom isfrezani dio treba uvjek biti sa desne strane te tako frezati , jer ovako uvjek kod svakoga prohoda ostaje ugaženi trag po isfrezanom ,,,, BEZ obzira što se kasnije ide još koji prohod ,,,, :biggrin: tragove , gaženje treba izbjegavati :icon_winkle:
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Bok,

ima li netko roto kosu Mega - ing od metra na TV 523.
Planiram je uzeti slijedeči tjedan a neznam ništa o kopčanju i duljini kardana koja je potrebna ju povežem s Tomekom.
Prilažem i sliku mog TV-a jer slika govori kao tisuču riječi. Tak bar vele.
 

Prilozi

  • TV1 (2).jpg
    TV1 (2).jpg
    81.3 KB · Pregleda: 700

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Hmmm, za mene je ovo čudan način frezanja ,,, sa ROSIT-kom isfrezani dio treba uvjek biti sa desne strane te tako frezati , jer ovako uvjek kod svakoga prohoda ostaje ugaženi trag po isfrezanom ,,,, BEZ obzira što se kasnije ide još koji prohod ,,,, :biggrin: tragove , gaženje treba izbjegavati :icon_winkle:
evo već dva dana motam po glavi i nikako da razumijem gdje griješim
freza je 115, traktor 120, freza ide tačno iza traktora (pretpostavljam da je namijenjena za TV 822 on je širok metar)....kakogod; jedan španer zategnem do kraja tako da freza ode u jednu stranu nekoliko cm, u ovom slučaju u lijevu tako da isfrezano dođe s lijeve strane, nekad pomjerim desno nije bitno uopšte
jedina razlika je što je na lijevoj strani freze prenos i zaštitno kućište pa možda malo propada u isfrezano
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ovako,
freza 115 je upravo za tvoj traktor , za 822 je freza 880 ,
Freza ROSIT , nije predviđena da točno pokriva tragove traktora kao frze za seriju 400,500,700
ona uvjek treba pokrivati desni kotač i u principu i desetak ili više cm dalje od kotača gledajući u smjeru frezanja ,,,, konstrutori su vjerojatno razmišljali da je freza u radu malo izbačena da se na taj način više može pofrezati uz red , voćaka , loze , ograde , pa se i mi u radu sa tom frezom moramo prilagoditi , i kao što sam ti već rekao isfrezana zemlja mora biti sa desne strane u smjeru frezanja ( upravo suprotno od onoga kako ti frezaš )
Španeri , nikada ne smiju biti čvrsto zategnuti ni na jednom priključku pa ni na frezi , loše za krajnike , volan a i ruke vozača ,,
Ako ti freza jednim djelom više propada u isfrezanu zemlju tada popusti suprotni vertikalni španer na traktoru i sa njime izniveliraj da ti freza po prilici freza jednako duboko na ljevoj i desnoj strani .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
vidim ja ti pričaš jedno a ja drugo, kod mene nije takva koja freza iza desnog točka i još malo dalje desno a iza lijevog ostaju brazde, iskreno ja bih više volio da je takva zbog voćnjaka
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
I opet mislim da griješiš ,,, gazi po frezanom desnim toćkom a ne ljevim ,,,,, poslikaj frezu na traktoru pa da vidimo da li je to nešto drugačija freza jer ja stvarno ne znam za treču vrstu rosit freza osim manje i veće , a nije mi jasno što te to buni da misliš da je drugačija :(


abarth ,,, ma sve je tu osim žive sile ,,, a tehnika neće sama ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a ne vidim ni gablec u kompletu sa pletenkom ( demižonom ),,,,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dobar i koristan stroj za relativno malo novaca , :(clap):
 

Najnoviji postovi

Na vrh