• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Odlično izvedeno od ideje pa do izrade korisnog priključka koji i radi kako treba.:icon_super:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Skidao farbu sa plugova na pola hektara.:icon_sad: Prvi puta orao sa duplim proširivačima, odlična vodljivost traktora.
21576433.jpg

21576416.jpg

Ne služi samo za ovo.
21576419.jpg

Može i protupožarni pas.
21576418.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
I opet mislim da griješiš ,,, gazi po frezanom desnim toćkom a ne ljevim ,,,,, poslikaj frezu na traktoru pa da vidimo da li je to nešto drugačija freza jer ja stvarno ne znam za treču vrstu rosit freza osim manje i veće , a nije mi jasno što te to buni da misliš da je drugačija :(,......
evo kako izgleda, svarno ne vidim bitnu razliku u prilaženju, s lijeva ili s desna :x:
240320141596.jpg


130320141569.jpg
130320141570.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
E sad što da ti kažem , izgleda da ipak postoje dvije vrste ROSITA 115 evo pa pogledaj ove , one nisu u centru kao tvoja ????

upload image

uploading images

photo hosting sites

images
Na svima se vidi da nisu na sredini a naročito na 88 , što naravno nema veze ,,,,
a u tvome slučaju ti i dalje savjetujem da je malo prišpanaš u desno da noževi mogu frezati trag traktora i OPET kretanje uz desni dio isfrezanog :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Stigao mi je novi kučni ljubimac.
Na žalost još uvijek nije smontiran na Tomeka jer moram skratiti kardan (prvo moram izučiti kak se to mjeri i radi) ali računam ga upogoniti do subote.

Stavim uskoro koju slikicu sa terena.
 

Prilozi

  • M2.jpg
    M2.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 253
  • D1.JPG
    D1.JPG
    31.2 KB · Pregleda: 233

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod malih toma malo je.e jer priključak kod podizanja vuče prema traktoru.Zakači pa meri dužinu u svim pozicijama pa da vidiš kakvu dužinu trebaš.Bolje da ga dvaput režeš nego prviput previše.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
da mene pita ja bi odmaknuo od traktora i ne bih rezao

Prvi puta se igram sa priključcima. "Tutlek" sam i tek učim (makar nisam klinac). Kad prikopčam malčer možda ču skužiti kaj si htio reči.
Ako imaš neki prijedlog slobodno ga daj. Imam tasta koji je dobar s metalom i sve zna napraviti, samo mu moram dati uputstva.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Pričekaj malo sa skračivanjem,jesi li kao što je na slici sve kupio u kompletu? možda je netko kod izrade ruku za hidrauliku uzeo u obzir i dužinu tj potrebnu dužinu kardana?prvo ti to lijepo sve spoji pa proba na prazno dizanje spuštanje, pa rukom okreni par puta kardan i sve će ti biti jasnije
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Sve sam kupio u kompletu, ali čovjek koji je dovezao "robu" je odmah rekao da ću morati skračivati. Malo ču se educirati pa odlučiti. Sviđa mi se ova ideja sa odmakivanjem priključka. Uvijek mi je žao rezanja ako nije potrebno, makar to bilo i više posla. Frka je samo zato kaj sam nestrpljiv pa bih htio što prije na posel.
Zbog čekanja na "malčanje" čekaju i neki drugi radovi.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prihvat i poluge napravit duge kako je na toj sliki od BATEKa.
picture uploadingNa slici nema toplinka a i on treba da je duži.Ako je priključak udaljen je lakše zbog dužine kardana podizanje i spuštanje.Što je duži kardan toliko više se može varno raztegnut.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
paaa...odmaknuti hvatište poluga na malčeru ..bolje ne rezati ili variti da ne ujebeš garanciju ..ili doštukati poluge traktora ..

toplink ne trebaš dirati samo produžiš sajlu ili još bolje umjesto sajle postavi lanac kojeg kod transporta možeš skratiti pa ti zadnji kraj malčera digne visoko
vaš velečasni
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Hvala dečki. Idem sada ovo malo provariti pa se javim, nadam se sa konačnom odlukom.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
@Opor .....ako ćeš taj kardan koristit samo za malčer onda ti je najbolje njega skratit.To ti je najbrže i najjednostavnije.Svako produživanje poluga il malčera ti stvara probleme pri nošenju al opet tvoja je zadnja
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
a zašto uopšte produžavat poluge, ima li potrebe za tim, mislim jeli to samo zbog toga jer je šteta da se sijeku cijevi na kardanu ili postoji još neki razlog?
i.m.h.o. valjda bi bolje bilo da spusti pumpu na cjepaču
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Da nebi došlo do rastavljanja kardana naj bolja varijanta da izjednačiš os dizanja i vratila sa ovim ispod.
Za mulčer može, za plug ti ne preporučujem.
21357361.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh