• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zato jer če doč toliko kratak kardan da če cev u cev ič samo nekih 10-20cm a za normalan rad je to malo.Potrebno je računat raztezanje kod podizanja priključka i koliko cevi ostane u cevi kod raztegnutog.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Abarth pa kaj ovaj kosi u rikverc? ima da ti glava odpadne... jedino okrenuti upravljač i sve ostalo....




Mislim da je to priključak za prednji kraj PE-18 kad imaš ručke kao mtk pa ih zakreneš i na drugi kraj kosa...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam prosli tjedan rezao 3 kardana, 2 za freze i jedan za malcer. Izmjeris ih i izrezes za manje od 10 minuta. Prikopcaj malcer i digni ga na hidraulici skroz gore jer je tada najkraci kardan. Prepolovi kardan tj. izvuci cijevi, jedan kraj spoji na traktor a drugi neka ti netko pridrzi od malcera pa ga prisloni na drugu cijev, zacrtaj visak i odrezi. Mozda zvuci komplicirano ali je prosto ko pasulj.
Istina je da ce ostat malo kardana ali to TV sa svojim prikljuccima ne moze potrgat.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zavisi kolko para jer fali mu crtalo.Ak ti cena odgovara uzmi jer za tvoga toma je pravi.Ima li šinju pored ?:icon_super:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ja bih mu dao neke djelove od auta, a on meni plug.
Za crtalo mi nije problem napraviti.
Ja se izvinjavam, ali ne razumijem kakvu sinju?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovaj U profil sa rupama.:icon_confused:
19930174.jpg
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Ja sam prosli tjedan rezao 3 kardana, 2 za freze i jedan za malcer. Izmjeris ih i izrezes za manje od 10 minuta. Prikopcaj malcer i digni ga na hidraulici skroz gore jer je tada najkraci kardan. Prepolovi kardan tj. izvuci cijevi, jedan kraj spoji na traktor a drugi neka ti netko pridrzi od malcera pa ga prisloni na drugu cijev, zacrtaj visak i odrezi. Mozda zvuci komplicirano ali je prosto ko pasulj.
Istina je da ce ostat malo kardana ali to TV sa svojim prikljuccima ne moze potrgat.

Super si mi sve opisao. Najvjerojatnije ćemo skračivati kardan jer svaka druga opcija zahtjeva vrijeme koje mi je sada problematično.
Da nebi sve bilo idealno sada me zeka poteznica. Nemam je, a nema je niti u Zg za kupiti (barem ne tamo gdje sam ja pitao). Ali zato kada sve složim užitak če biti još veči.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Baš sam "seljo beljo". Cijeli dan pripasujem malčer na traktor, mjerim, režem itd. Na kraju kad sam sve napravio ne okreče se nož. Gruntam, okrečem kardan, opet gruntam i na kraju zovem proizvođača malčera. Veli da na taj traktor nejde kardan sa lamelom (a on mi ga je nahvalio i prodao). Fakat sam "seljober". Posla imam kao u priči a ja gubim več tri dana na malčer koji i dalje ne radi.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kardan sa lamelom kao kvačilo vrti u oba smera,jedino ak ima i onaj sistem koji je za roto kosilice i slično da vrti samo u jednu stranu a u drugu preskače kao račna za gedore.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak je na račnu dal bi išlo da se okrene kardan.Onaj dio koji bi pa pravilima moro bit priključen na traktor da se priključi na malčer.Ovak bi imo pogon na kosi bez inverzije,samo sa nastavkom kardana.Probo nisam ali možda bi šljakalo.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Edosko:
nisam probao u rikverc, nije mi palo na pamet:mur:. Kak bilo da bilo, ne mislim malčati u rikverc.Makar to je dobra ideja za provjeriti kardan.

Ssucur:
inverzija koja mijenja smjer vrtnje kardana košta 2400 kn, a kardan bez lamele 700 kn, zato i inverzija otpada. Kaj je previše, previše je:icon_evil:
Abarth:
izgleda da je tako kako si ti rekao, to je kardan od "Cerjaka" . Vidjet ću za koji dan jel je bolje sa kardanom bez lamele.

Hvala svima na savjetima, a do ponedjeljka ću se diviti Tomeku kak dobro izgleda sa roto kosom, koja ne radi:smile:.

Ak je na račnu dal bi išlo da se okrene kardan.Onaj dio koji bi pa pravilima moro bit priključen na traktor da se priključi na malčer.Ovak bi imo pogon na kosi bez inverzije,samo sa nastavkom kardana.Probo nisam ali možda bi šljakalo.

Probao, ali i dalje ne šljaka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
nisam probao pa nisam 100% siguran, kolike su rotirajuće mase na tom priključku itd. nekom logikom bi to trebao biti kardan za pogon u jednom smjeru u drugom da priključak vrti pod inercijom ali da se ta vrtnja ne prenosi na traktor (što bi ga guralo), kao što @abarth reče račna za gedore
probaš u rikverc, isključiš mjenjač brzina, samo reduktor staviš u rikverc i probaš na mjestu, ako bude funkcionisalo (a prilično sam siguran da hoće) samo tražiš kardan s drugim smjerom (valjda postoji)

Jel taj priključak i kardan kupljen za traktor Tomo Vinković? ako jeste malo mi to neozbiljno :s:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Mislio sam samo proba ako imaš mogućnost posudit inverziju, probaj u rikverc pa ćeš vidjet dali je kardan u pitanju.
@edosoko, moguće da je za TV ali serije 800.
 

Najnoviji postovi

Na vrh