• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja kad sam pravio plug,nabavio sam onaj stari svapski,posto je ona gvozdjurija na koiu se kaci daska,a na drugu stranu kaci za ona kolica sto idu iza konja bila preglomazna i teska,ja sam to zamenuo onim ruckama o pluga,koje su dosta tanje i lakse.Iako dosta manje,na neki nacin to je deblji flah,nigde se nije i milimetar makla,a pre toga sam namontirao obican cetvrtasti profil,koji se na pola prave brazde sav uvijo.Ipak to su stare svapske stvari koje su pravljene da traju.Od druge rucke sam teo da napravim crtalo,ali sam nazalost utrosio u nesto drugo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svabo kad pravi postuje standard. pre su uvek i radjeni malo celicniji materijali a ovo sad ubij boze. jednom smo dobili indijske profile , to se nije moglo ni variti koliko su suplji odlivci. sve od pretapanog gvozdja pa kad se vari samo tone var i peni. smederevo dok je radilo bilo je dobro a sad nema odakle se ne uvozi a kvalitet nula. bitno je samo sto da je jeftinije.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Dečki jedno pitanje, možda malo glupo, al zanima kako se kopča plug na 507icu. I dali je 8" prevelik plu za njega. Konkretno dali bi mi pasao plug sa slike.
 

Prilozi

  • plug001.jpg
    plug001.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 945

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Dečki jedno pitanje, možda malo glupo, al zanima kako se kopča plug na 507icu. I dali je 8" prevelik plu za njega. Konkretno dali bi mi pasao plug sa slike.

Moze na dva nacina.Fabricki se jedna cev kaci na oni cev na dnu rucki,onda se ta cev savije,da bi dosla jedno10cm nize,ali moras da imas i onu krivu cev sa rupama koja se kaci na safove,da bi se sa njom odredjivo ugao.Takodje mozes da kacis na safove,ko kod labina,samo moze i bez adaptera,ako je ovo tvoj plug,slobodno ga preradi,moze ga vuci,ako ga kupujes,kupi onaj stari svapski konjski,jeftiniji je,a i kvalitetniji.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kupujem plug samo mi se ova čini malo velik. Zanima me jel mora stajat fiksno ili ga mogu kopčat tam di se kopča i prikolica. U tom slučaju bi imao slobodan hod lijevo-desno.

Koji kotači idu za oranje 8" ili 12"?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislis na takozvani delfin razrivac za krompir. to je ruski izum i lepo radi . e sad na snimcima kod rusa lepo radi ali tip zemljista kod njih je drugaciji. meka i lepo obradiva zemlja. ako takvu imas bice dobar. ja se razmisljam jos da pravim nesto slicno ali kod mene su teske zemlje za obradu. kod nas nije skup taj prikljucak oko 50eur.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
kod nas je zemlja tvrda i glinava. Novi košta oko 600 kuna na cijeniku lombardini.hr-a.
Sad neznam, čini mi se puno a cura može da iskopa ručno :x:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
meni je jedna dvoredna promakla za 200-tinjak kuna pred nekoliko godina....:rolleyes:
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Pa taj je jak kad ie 60ks traktor,malo je 539 pre njezan za njega na prijenosu.
Ja bi porudil rucni rad prek reduktora ima slozeno 3 brzine vrtnje to je covjel za sve i fakat je cvsto sve slozil i masivno.ja bi sa 5211 to teral imam 40m za skalat 70%hrast 30%grab. Nema puno kvrga jedino je grab dosta svrkan.

Decki ovo je prava stvar, a i razvijas misice. Svrdlo je stvarno opasno, u jednoj firmi u mom gradu su ih izbacili iz upotrebe zbog sigurnosnih razloga i nabavili hidraulicne. http://www.youtube.com/watch?v=C3HH_J708H8
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Jel tko ima iskustva sa vadilicom krumpira za motokultivatore?
http://www.lombardini.hr/prikljucci/special-green.php

Jel valja to kaj ili se samo krumpir ošteti?

i mene zanima baš to.imam jednobrazni plug od agrije,plan je da ga se zavari na cjev,80mm,ka priključak za moju,staru mutu,i da njime probam vadit krumpir,jednostavno okrećući zemlju,skupa s krumpirom.virujem da ću moć.nakon misec dana i 2 kiše,neki dan sam cili prst zabija u zemlju,ispravljen.toliko je zemlja sipka.
jedini je zayeb šta ima puno kamenćića,u zemlji,pa bi oni mogli oštećivat krumpir.nisu skroz sitni.

plug mi je sličan onome na tvom linku,samo šta ima štelovanja u svim položajima,na vijke.
 
M

mio-s

Guest
Stara kosa je obnovljena i spremna za nove radne pobjede :icon_super:
 

Prilozi

  • CAM00063.jpg
    CAM00063.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 967
  • CAM00066.jpg
    CAM00066.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 3,585
  • CAM00067.jpg
    CAM00067.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 1,181
B

BAGERISTA

Guest
Kolega svaka čast,,:icon_super:,,,,,,,,neznam kako si zadovoljan ali ljepo izgleda,...:(party)::(party):

Jesi to odmala uzima ili je imaš duže vrijeme,i dali imaš možda ili znaš da neko prodaje strižnu....za f-350
 
M

mio-s

Guest
Nisam nigdje vidio strižnu za MIO da je na prodaju, ali raspitati ću se. A ova rotaciona je kod mene oko godinu dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh