• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kuzim sad,puno hvala na informaciji,trebal bi posudit jedan veci sa svrdlom pa sam se bojal kak to ide i da nekaj ne sjebem ili da sebe ne ozljedim.
Na kolko okretaja da idem sa zetorom,mislil sam u 3 brzini preko kardana na 1300okretaja,jel to premalo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pazi samo na precnik svrdla. on se radi po snazi traktora. ako radis sa cistim drvetom mozes bez reduktora ali nikad manjim gasom. ako je cvornato ili debelo bez reduktora na cepacu se neigraj otkine lamelu ko igracku. pukne srce. mi smo radili sa fergom 539 na 1600 obrta e sad koliko je to otprilike na remenici neznam tacno. probas preko brzina gde ti se traktor nenapreze previse. ovaj cepac su drug i komsija kupili ortacki ali bio namenjen za traktore od 60ks pa navise i nije imao reduktor. otkinuo dve lamele za dva dana na oba traktora i na 539 i novom cini mi se 550 da mu je oznaka.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa taj je jak kad ie 60ks traktor,malo je 539 pre njezan za njega na prijenosu.
Ja bi porudil rucni rad prek reduktora ima slozeno 3 brzine vrtnje to je covjel za sve i fakat je cvsto sve slozil i masivno.ja bi sa 5211 to teral imam 40m za skalat 70%hrast 30%grab. Nema puno kvrga jedino je grab dosta svrkan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisu ni oni znali jer je bio povoljno pa uzeli. zetor bi trebao to terati bez problema jer ide preko brzina. to mu je velika prednost. grab ko grab uvek uvrnut i zeznut ko vez. kad je zeznutije manja brzina vijka veci gas na traktoru i nema problema. ako je bas debelo i zeznuto raskroji testerom malo sa cela dosta pomogne
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala ti puno.:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pozdrav majstori,
Jedno pitanje. Imam plug preokretač (onaj koji se okrene za 180 stupnja) ali mi fali na jednoj brazdi nož. Znači direkt idue brazda bez vodećeg noža. Ima kakvih negativnih posljedica ako se bez noža ora?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cekaj fali ti lemes glavni noz ili predpluznik?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
mislim da mu fali lemeš,a bez onog noža kaj služi ko crtalo možeš,samo će ostat čupavo na površini..
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ako ti fali crtalo,mozes slobodno bez njega,ja na mome nenam crtalo,a ore bez problema.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
crtalo ili predpluznjak [ noz ] smanjuje otpor pri oranju zasecanjem brazde .moze se i bez njih pogotovu ako ima biljne mase pa se hoce stopati na njima. ali ako je cisto zemljiste dosta pomogne. bez ranika [ lemesa ] nemozes orati
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
.to ti fali jos jedan noz[predpluzno telo ili crtalo kako ga zovu kod nas ]] kace sa na ona dva vijka na osovini ispred pluznih tela. neznam kako se na slici obelezavaju strelicama odredjeni delovi na slici da bih vam lakse objasnio. crtalo se zove tanak disk na traktorskim plugovima koji sece zemlju ispred pluga. kod mkt zbog manjeg prostora je nemoguce ugraditi pa se postavlja u obliku noza [ sablje kako je zoves] da sece ispred pluga i smanjuje otpor vucne sile prilikom oranja i ivica razora ostaje ravno odsecena . raonik ili [ lemes kako se kod vas zove ] je deo ispod daske pluga koji vodoravno sece zemljiste u dubini i podize na dasku koja ga prevrce. ali cini mi se da ti fali jos dva delica [ klizaca na gredi koja ide po razorici . na obe grede
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj tebe zanima tocno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Kaj tebe zanima tocno?

ali cini mi se da ti fali jos dva delica [ klizaca na gredi koja ide po razorici . na obe grede

Kaj ovo znači ima možda kakve slike da vidin što fali. :icon_scratch:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
crtalo ili predpluznjak [ noz ] smanjuje otpor pri oranju zasecanjem brazde .moze se i bez njih pogotovu ako ima biljne mase pa se hoce stopati na njima. ali ako je cisto zemljiste dosta pomogne. bez ranika [ lemesa ] nemozes orati

Crtalo i predpluznjak nisu isto.Crtalo moze biti kao noz kod motokultivatora ili kao disk kod traktora ili vecih motokultvatora.Predpluznjak su mali plugovi koji idu umesto crtala,kad se naprimer zaorava strnjiste.Ovo je predpluznjak,samo malo veci http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem-pretpluznjak-5140347-oglas.htm?filter_id=25625401

Kaj ovo znači ima možda kakve slike da vidin što fali. :icon_scratch:
Fali ti samo crtalo,nosace ima.Ako ces da koristis plug da bude samo desnjak ili levak,odnosno nece obrtati,onda namontiraj ovaj sto imaj i teraj.Ako ces da ga okreces,slobodno ostavi ovako,bez ijednog ili ako bas oces crtala,uzni deblji flaf,naostri ga sa jedne strane i namontiraj,a mozes i neki veci noz.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izvinjavam se na objasnjenju jer kod nas zovu i noz i predpluznjak isto. ovaj noz mozes od parceta gibanj platne napraviti jer je slican materijal nozu [ljut]. sumadinac mislio si na flah ? to je mekano savija se
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da mora biti kaljen inace se bu potrosil za cas i pigal se bu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
izvinjavam se na objasnjenju jer kod nas zovu i noz i predpluznjak isto. ovaj noz mozes od parceta gibanj platne napraviti jer je slican materijal nozu [ljut]. sumadinac mislio si na flah ? to je mekano savija se

Ma moze i debli flah.Ja sam od debljeg flaha pravio ono pero ili kako ga ko vec zove,ono sto je iza daske od pluga i sluzi da plug drzi pravac,trpi dosta opterecenja,ali se nije jos uvek savilo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
iza daske je mnogo manje opterecenje nego noz koji prvi treba da isece zemlju. ja radim neke stvari od starog kovanog sparinga koji je kaljen. ovi novi su jako meki . za neke stvari moze posluziti ali brzo se i tare i uvije.. da si video profile koje smo dobijali u firmi ,podignem viljuskarom a krajevi e saviju do zemlje. ko zvaka. tesko je naci sa postotkom celika to su rusi pre dobavljali oni su bili zilavi
 

Najnoviji postovi

Na vrh