• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Oficir, hvala za slike.
Krečem u izradu čim sunce zagrije mrvicu jače, a o finalnom proizvodu dajem izvještaj čim bude gotovo.

I nemoj mi više govoriti da bum ja to nekak sklepal, il bu ista ili bolja od orginala.
Ili pe u otpis :icon_wink:

Tvoja se izgleda naradila čim je nož poprilično izbrušen sa obje strane :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ne sumnjam u tebe i tvoje sposobnosti i znam da bude bolja od orginala!
A za neke nedostatke cu ti rec jos kad bus pocel s izradom da ju poboljsas.:icon_thumright:d
Noz se brusi s obje strane tvornicki i to je drugi kod mene i jako je cvrst.
Ostar je s obje strane da kad se zatupi jedna okrenes remen onaj kaj ide u osmicu i vrti na drugu stranu i picis dalje.
Dosta je radila i ogulila patsam ju dal plastificirati u bijelo.:8):
Da vidis stari noz kaj bi onda rekel,bil je zbrusen tak da je imal jos 2cm sirine na djelu di reze.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
A za neke nedostatke cu ti rec jos kad bus pocel s izradom da ju poboljsas.:icon_thumright:d
Za okretanje noža znam :icon_thumright:

Reci kaj bi još mogel nadodati jer lim je več sfrknut
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bilo bi dobro stavit semeringe na lezajeve na nozu jer malo jebe prasina i vlaga pa brzo prozuje i napravit neki nosac na njoj kod prednje strane za uteg od barem 20kg jer kad imas breg dug ruke ti otpadnu jer ju moras na ruckama dizat da bi naljegala na zemlju pa ti nakon 3h kosnje otpadaju ruke.ovo drugo je ok da i sarafe bi bilo dobro stavit one tvrde mislim da je oznaka tvrdoce 10,jer ovi kaj su na njoj pucaju nakomm nekog vremena meni je jedan saraf pukel i dvije matice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Razmotril budem dio oko semeringa kad se budu osovine i kučišta radili, a ovo drugo se u hodu odradi bez problema.

A kakva je situacija sa onom cjevi na kojoj klizi? Jal se kod tebe poderala ili još vozi?
Možda da se ugrade kotači :icon_scratch:, ali ako nema potrebe .......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netreba kotace cjevi su jos ok malo poderane al nema jos supljina a radi oko 10god.
Kad bi imal kotace kad bi 2 pala u udubinu noz bi zastrugal a ove cjevi su ko sinje po kojima se vozi bez ikakvih zapinjanja i teskoca. Cjela se kosilica mice ljevo desno neovisno na frezu prek one cjevi duple i tu se napinje remen sa sarafom od iza,vidi se na slici,i to radi super malo ulja izmedu i nema greske.
Jedino bi ja malo te dvije cjevi vise naknap napravil meni malo ima zazora jedno 3,4mm.

E nisam te pital na koji si dio mislil stavit ona srca od motika?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Fora. Ali hidraulični mi se čine sigurnijim. Kaj ak se prehitiš na špicu? :x:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Hidraulicni je bolji i jaci,ali i kosta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
na ovo ako slučajno staviš dlan,pozdravi se s njim jer treba samo produžiti osovinu i odlično za ubijanje!!! :icon_super: :icon_hang: :icon_hang: :icon_hang:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
netreba da postavis dlan. onaj cepac na konusni vijak je dobra stvar ali ima manu . na slici stavlja drvo sa strane .to moze da izleti pa da te utepa ko zeca. radio sam sa traktorskim cepacem sa tim svrdlom. sa strane cepaca mora da bude cev ili upora da se drvo moze osloniti kad ga vijak uhvati. on ima jaku tendenciju okretanja drveta u krug i ako nema uporu drvo u donjoj zoni bar 10cm moze zgodno drvo izleteti . kad se cepaju metarske cekije traktorom taj drzac[upora] je na priblizno 30-40 cm od donje ploce postavljena da to zadrzi. mnogi su se tesko povredili u pocetku kad je to sve izmisljeno i nisu mane otkrili. ja ga hocu napraviti na elektro motor jer imam vec spreman za te stvari .3kv sporohodni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ovaj na snimci ima uporu,ona plava ploca ispod na jednu stranu se pomice radi lakseg micanja drva,a na drugu stranu ima klin koji ga ukruti i tak se upre drvo i puca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ona ploca treba da je fiksna i malo bliza vijku. a pod 90 stepeni na donju plocu treba da se zavari upora. ono sto on cepa je cisto drvo i tanko . sta mislis kad povuce cvornovato drvo ili neko zilavo. kida radilicu na traktoru ili lamela puca.sad vidi koje su sile tu u pitanju a sta mislis ako izbaci komad. kod mene je kum radio na slicnom sistemu kao ovaj pa prosao sa potresom mozga a moglo ga je ubiti ko zeca.odmah su cepac prepravljali
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to stoji kaj velis.
Daj pogle taj kalac i svoj kaj mislis da je ovaj na frezi napravljen za deblje ili nedaj boze sfrkane i kvrgaste komade?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa koji ce mi ga moj ako cu ja cepati kvrge i cvore. zato taj ima ima na kardanu dve brzine . sad i traktorske rade sa reduktorom pa kad imas nesto cvornato i veceg precnika ides na manjoj brzini svrdla
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kuzim,i to je dobro manja brzina veca snaga i sve stignes vidjet kak puca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na velikoj brzini svrdla a cvornato drvo nije ni za svdlo dobro. ugreje se od trenja da hoce poplaviti materijal. zato u sporu brzinu kardan na mkt i gas veci i nema problema. ali bitan je i polozaj gde svrdlo hvata drvo. treba da bude u gornjoj trecini cepanice ,ili cak i vislje. blize sredini nikako
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se desava ak stavim na sredinu zakaj nije dobro?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cesto se zaglavi rasiri ga u sredini a krajevi nece da se rastave.onda gasi sve pa odglvljuj. video si na snimku kako mu se drvo zaglavilo ispod vijka. ist to se moze desiti. cim je zilavije drvo obavezno se desava. a kad je u cepa u gornjoj trecini gore se rascepi uvek i nije problem ni skinuti sa vijka i rukama ili sikerom dovrsiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh