• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Treba mi pomoc. Imam motokultivator, ali je u kombinaciji sa moticicama pretezak za moj teren (pesak, uspon) i nema sanse da ga koristim bez frezera pozadi. Problem je sto frezer nemam i treba da ga nabavim. Jos kada bih znao sta i koji bilo bi super.
Motokultivator na motoru ima oznaku Pasbo, a na rezervoaru Ducati.Prilazem slike. Ukoliko bude trebalo imam i druge. Dizel je. Interesuje me da li je kardanski izlaz univerzalan ili se razlikuje od firme do firme, pa koji meni treba. Visina izlaza za kardan je na nekih 53cm od zemlje.
I gde da trazim polovne frezere.

reci ti meni prvo koliko je brz u najsporijoj brzini. moze se desiti ako nemas puz spore brzine da vucni frezer nece moci da frizira dobro zbog vece brzine. drugo visina je poprilicna da ces verovatno morati umesto tih tockova koristiti mnogo manje ili gvozdene kao imt509 u frezovanju. time ce biti i jos sporiji sto ti ide u prilog. ovaj izlaz kardana bih rekao odoka da je standardan na neki nacin. mozda bi mogao da napravis kacenje za frezer od labina ili slicnog. .imam hondu f600 kojoj se isto stavljaju motike umesto tockova. ona ima i vucni frezer ali onda se na kaisima redukuje remenicom brzina [prebacuje u spore 3 brzine] kad friziram motikama idem 2 brzom a kad je vucni frezer 1ili 2 spora. nadam se da si me shvatio
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Treba mi pomoc. Imam motokultivator, ali je u kombinaciji sa moticicama pretezak za moj teren (pesak, uspon) i nema sanse da ga koristim bez frezera pozadi. Problem je sto frezer nemam i treba da ga nabavim. Jos kada bih znao sta i koji bilo bi super.
Motokultivator na motoru ima oznaku Pasbo, a na rezervoaru Ducati.Prilazem slike. Ukoliko bude trebalo imam i druge. Dizel je. Interesuje me da li je kardanski izlaz univerzalan ili se razlikuje od firme do firme, pa koji meni treba. Visina izlaza za kardan je na nekih 53cm od zemlje.
I gde da trazim polovne frezere.

To je italijanski motkultivator ducat,model pasbo.Vucna freza za njega nepostoji,vec samo ona umeto tockova.Kardanski izlaz je na vecini razlicit.Ali na ovaj bi trebalo da pase od malog labina ili mute,ali na ovom je izvod visi nego kod ostalih za oprilike30do50cm.To moze sa se izvede pomocu nekog lanca ili zupcanika da bi se savladala ta visina,ali bi te to kostalo duplo vise nego freza.Moze da se stavi neki reduktor na izvod kardana,i da ima umesto vratila remenicu,koja bi bila po 90stepeni u odnosu na motokultivator ,tako da se za to moze kaciti vucna freza od honde.Moj bi ti savet bio da prodas taj motokultivator i kupis nekog goldonca ili labinca sa vucnom frezom.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije problem visina imam ja resenje za visinu samo je pitanje koliko je spor.moze se visina smanjiti lako samo fege da prepravi male [od 12col] i povari odozgo l profile kao na 509 .i on kad se spusti na gvozdene frizira ko lud a sporiji dosta.neznam samo koliko bi bio brz ali posto je rece peskovita zemlja mislim da nece biti problem. samo da ima neki od labina ili muta frezer da proba izlaznu remenicu dal odgovaraju nutovi i precnici. ima ona dva sarafa moze i medjuplocu napraviti za prihvat . felge mi mozda mogle prepraviti i od honde jos su manje cini mi se 10col. samo kolko da nedodiruje zemlju diferencijalom a podignes je zgodno nekim navarenim profilom po felgi.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kardan koliko vidim je direktni, standarda pretpostavljam 13UNI221, dakle 3000-3600o/min, a brzina u prvoj 60-90o/min, dakle way to much, postoji reduktor al košta nekih 400 eura....ništa od toga svega
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to me i muci koja mu je brzina kretanja u najsporijoj brzini. moze od honde da se napravi frezer samo treba preraditi izlaz za remenicu da bude pod 90 stepeni .ali sve otpada ako je ova brzina na tockovima. to je prebrzo
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Objasni, na što misliš da ti je stroj pretežak sa motičicama...meni ne jasno:icon_question:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kaze da mu je peskovitija zemlja i ima po strani da frizira. to jeste doduse nezgodno jer i meni je tezak motor na hondi sad pa potone do masine cela kad je meko. e sad jedino jos resenje postoji da uradi prosirivace sa jos jednim parom nosaca motika da poveca povrsinu [sirinu] i time manje da tone. ja cu to meni na hondi napraviti ako nenadjem jos jedan pogon od f600 ili f400 i od njega napravim zgodno vucni i to bolji od fabrickog
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Onda treba gledati nešto u ovom pravcu:
nozevi-motokultivator-mio-standard-honda-600-620-slika-10755452.jpg

i16418_8d171.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to bi bilo resenje dobro.al za mene to ide plitko..to do 15cm ide mozda malo vise ,a meni treba oko 25cm dubine sitnije frezovane posto dosta usluzno radim. sutra vec imam 3 plastenika zagovorena. dva su meka sad nakislo bice veselje. probacu da stavim sliku moje honde kad sam prekuce probao ledinu ufrezovati .napustio jer propada do masine .skoro 35cm dubine.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ma to je za kolegu koji ima straaaašne probleme sa težinom kopačice:icon_neutral:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledaj na temi honda 620 sad sliku .to je od pre dva dana
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo si super slozil a i ovo je zivina od freze! Jel ide sad puno bolje ?
Joj pa to je imt 506 nisam je odma skzil.kolko ona ima konja?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ovo si super slozil a i ovo je zivina od freze! Jel ide sad puno bolje ?
Joj pa to je imt 506 nisam je odma skzil.kolko ona ima konja?

Nije to moja freza,ja imam original male tockove,to nije imt506,vec imt507 i ima oko8ks.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U jebote ta rastura fakat je jaka!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
u planu je izrada stroja za razbacivanje gnojiva ili kako se to već zove,ali ne preko kardana nego preko jednog istosmjernog motora sa reduktorom,već je započet pa možete vidjeti kako će otprilike izgledati,a ovaj dugački navoj na slici ću skratiti i na njega postaviti motor.slike:
http://imageshack.us/photo/my-images/5/fotografija0293.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/266/fotografija0295.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/824/fotografija0299e.jpg/

a ovo je motor koji će pokretati razbacivač:
http://imageshack.us/photo/my-images/59/fotografija1000.jpg/
 

Najnoviji postovi

Na vrh