• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Kad trebam skinuti kotač nagnem ga naprijed, gurnem jednu ručku prema gore da ostane na jednom točku i ispred na onoj zaštitnoj cijevi motora pa drugi kotač ostanu u zraku, pa pod tu istu ručku postavim nosač koji sam prije pripremio (komad daske). I to je to.
?

Više puta sam pročitao tvoj tekst i ne znam šta si uopšte rekao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Kak ne kontaš?
Motor spusti na zemlju, primi za (naprimer lijevu) rućku i kak ju podiže u zrak podiže se i (naprimjer lijevi) kotač. Kad podigne na odgovarajuču visinu pod tu ručku stavi dasku koja služi za održavanje visine, a i ne treba mu još jedan koji bu se kilavil držeči. Spusti rućku na dasku i kotač mu je u zraku i on servisira.
Spuštanje ide obrnutim postupkom i ponavlja se na sljedečoj strani.

PS, ako ti je daska predugačka ne brigaj, ona može i ukoso stajati. I ne brini, nebu pukla. To kaj drvo može osovečki i žena naležečki .....ništ na ovom svjetu nema jače.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
MUHA,

Aha!
Znači, fergomil radi sa SS bez ikakvog priključka (freza, plug,....).

A kad je nagnut na stranu, da li mu iscuri preskupa nafta (najskuplje gorivo na svetu) iz rezervoara?
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Dvije dizalice nikako, jer će ti se srušiti garant! Dignuti prednji kraj i podložiti (da bude stabilan), dva ona mala kavaleta i jedna malo deblja daska poprijeko. Onda dignuti zadnji kraj i isto tako podlaganjem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Strašno, niti da tanker imaš...

Moje ideje su iscrpljene, jedva ćekam da ti odabereš naj bolju i ovdje ju nama prezentitaš. Samo gledaj ju prije patentiraš da ti ju ko ne ukrade.

Ipak, ako mi kaj sine ja bum javil.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
brgud,

Tvoj predlog važi ako i samo ako nema nikakvog priključka na SS.

MUHA,

brgud je u pravu jer sam to i lično iskusio, a ti si mi prosvetlio da su današnje dizalice - poluškare NULA u odnosu na nekadašnje veoma kvalitetne dizalice. To je poznato iz Zavere sijalica .

Što se tiče "patenta", ako budem uspeo osmisliti, sigurno ću postaviti na forum i to bez nikakve novčane naknade tj. bez ikakve prijave patentnom uredu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Pa ako je priključak montiran onda je još lakše, recimo da je montirana freza onda pod nju podbaciš dvije palete i digneš ispod motora.

MUHA
Onda je možda bolje nabaviti jedan mali viljuškar na baterije.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
iwanho,

namerno sam bacio centar pažnje eventualnog oslonca za dizalicu na sredinu kućišta diferencijala jer je tu najjači materijal kućišta, i plus zahteva najmanje pomeranje u visinu i plus istovremeno podizanje oba točka i plus stabilniji je ako je na vagi. Što se tiče konkavne površine kućišta, moja ideja je da se u sredini postolja štendera (obavezno mora podloga štendera da bude od nekog mekšeg materijala kao tvrdo drvo na primer) izreže krug ili elipsa radi uleganja najnižeg dela kućišta u rupu i ujedno i stabilizuje oslonac tj. sprečava proklizavanje.

No, konačnu odluku ću doneti nakon sutrašnjih proba menjanja točkova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
MUHA
Onda je možda bolje nabaviti jedan mali viljuškar na baterije.
Je, i još da je visoko podizni i da ga netreba gurati.
Vidiš da nas jebe več par dana i sad tek mu je došlo iz riti u glavu da bi trebalo nekakav komad oblikovati koji bi usedal u trubu.... a trubil sam mu ti pred neki dan.
Neznam samo gde mu je drvo palo na pamet.... to bu pak trebalo učvstiti za metal pa budu vijci štršali van, al dobro, njih more upustiti, al pnda bu pak to drvo moralo biti debelo..... nikad kraja.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
MUHA,

Što mi je palo drvo na pamet? Da ne bi mnogo izgrebao metal kućišta. Imam debelih talpića pa bih ih mogao učvrstiti šarafima na svim ćoškovima za metalni okvir štendera ispod talpe. Šta je tu čudno za tebe?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Eto znal sam, problem je ogrebotina kučišta koje je ionak ispolirano od zemlje, trave.... to kaj drvo ima protu klizna svojstva je manje bitno? Ti šarafi odozdo ti se budu spuknuli s vremenom jer tu bu se zadržavala voda pa bu strulo....
Ja bi koristil drugačiji materijal.

Čekamo sutra, jutro je pametnije od večeri. Možda nam kaj sine.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
iwanho,

namerno sam bacio centar pažnje eventualnog oslonca za dizalicu na sredinu kućišta diferencijala jer je tu najjači materijal kućišta, i plus zahteva najmanje pomeranje u visinu i plus istovremeno podizanje oba točka i plus stabilniji je ako je na vagi. Što se tiče konkavne površine kućišta, moja ideja je da se u sredini postolja štendera (obavezno mora podloga štendera da bude od nekog mekšeg materijala kao tvrdo drvo na primer) izreže krug ili elipsa radi uleganja najnižeg dela kućišta u rupu i ujedno i stabilizuje oslonac tj. sprečava proklizavanje.

No, konačnu odluku ću doneti nakon sutrašnjih proba menjanja točkova.

E stvarno iznosiš glupe ideje ! (n)
I to u jednoj rečenici !(n)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pa nije taj SS tenk, da se toliko drami oko toga.
Kad se sjetim kak je majstor Muha farbal traktor na dva klocna...
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
ZJ,
Ček samo dođi u dublje godine, pa čik smeš da kažeš gore pomenuto, a moraš se i dalje osloniti na sebe.

brgud,

Zašto "glupe ideje"?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Baš sam se od srca nasmijao,pa što čovjeka "mučite"vidite da čovjek ima veliki problem,lako je vama koji znate,ali da neznate to bi već bio veliki problem😹😹😹😹
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Kad trebam skinuti kotač nagnem ga naprijed, gurnem jednu ručku prema gore da ostane na jednom točku i ispred na onoj zaštitnoj cijevi motora pa drugi kotač ostanu u zraku, pa pod tu istu ručku postavim nosač koji sam prije pripremio (komad daske). I to je to.
Probao, i pokazala se kao ODLIČNA i NAJJEDNOSTAVNIJA metoda samo pod uslovom da AKO I SAMO AKO SS nema nikakav priključak na sebi.

Dosad sam razmatrao kako naći najlakše rešenje za dizanje SS sa frezom ili ne daj Bože sa prikolicom i teretom od oko 1 tone.

Dosad mi se desilo da usled sinhronizovanog sporohodnog transporta punog tereta šljunka pukne 3 puta guma na prikolici i srećom imao sam za sobom tu dizalicu (prva slika iz posta br. 1079). A šta bi tek bilo da je pukla prednja guma SS baš za vreme prevoza punog tereta? Kako bi tek podigao SS u ovakvim uslovima?
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Da okrenem ploču, tj. nećemo više o dizalici.

U želji da olakšam i ubrzam posao u vezi okopavanja i zagrtanja krompira, napravio sam nosač od "U" profila sa izbušenim rupama različitih razmaka - odstojanja: 1 m; 0.9 m; 0.8 m; 0.7 m; 0.6 m i 0.5 m kao što je prikazano na dole slici.

Zagrtači kažu da su predviđeni za IMT 506, ali sam ga uspešno prilagodio nosaču "U" profila.

Problem je sledeći: Kad se zagrta zemlja, čas jedan zagrtač dublje ulazi u zemlju u odnosu na drugi i obratno, i kao posledica toga je nemogućnost održavanja željenog pravca kretanja odn. vuče mnogo na stranu. "U" profil je fiksiran na nosaču odn. nema slobodu pomicanja gore-dole. Kako da rešim da bude veoma lako održavanje pravca kretanja bez ikakvog naprezanja čas na jednu čas na drugu stranu. Napominjem da je zemlja u nagibu i neravna kako gde. 21085 21086 21087
 

Najnoviji postovi

Na vrh