• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
to je multiplikator sluzi samo za freziranje da motike rade brze ali tad menjac nema funkciju,brzina motika ga gura,a ovaj lik je stavio na njega čizmu verovatno da bi dobio nesto brze a sta boga pitaj.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ovih dana se pravilo par roto tarupa,evo jednog za ss 14ks
slika033.jpg
[/IMG]
 

jokks

Novi član
Tu od
9 Velj 2013
Poruka
2
Prije svega, svima veliki pozdrav....već neko vrijeme pratim ovaj forum,do sad bez komentara...
Imam motokultivator IMT 506, sa frezom,gumenim velikim kotačima i prikolicom! E sad, imam namjeru nabaviti neku kosilicu za tu ¨zvijer¨...na njuškalo.hr sam pronašao oglas gdje tip prodaje roto kosu (ručni rad) za IMT 506 http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/roto-kosa-motokultivator-imt-506-oglas-7715499, al je po meni cijena ipak malo prepaprena...3000kn... :(
Pa sam došao na ideju da pokušam sam napraviti tu roto kosu...Imam namjeru nabaviti kardan strižne kose od IMT-a, kojim bi išao prijenos sa mjenjača,a dalje preko remenice...Sad me zanima vaše mišljenje...dal bi to imalo smisla?! Mislim da bi za 1000kn to uspio napraviti...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Prije svega, svima veliki pozdrav....već neko vrijeme pratim ovaj forum,do sad bez komentara...
Imam motokultivator IMT 506, sa frezom,gumenim velikim kotačima i prikolicom! E sad, imam namjeru nabaviti neku kosilicu za tu ¨zvijer¨...na njuškalo.hr sam pronašao oglas gdje tip prodaje roto kosu (ručni rad) za IMT 506 http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/roto-kosa-motokultivator-imt-506-oglas-7715499, al je po meni cijena ipak malo prepaprena...3000kn... :(
Pa sam došao na ideju da pokušam sam napraviti tu roto kosu...Imam namjeru nabaviti kardan strižne kose od IMT-a, kojim bi išao prijenos sa mjenjača,a dalje preko remenice...Sad me zanima vaše mišljenje...dal bi to imalo smisla?! Mislim da bi za 1000kn to uspio napraviti...

A sto nebi kupio obicnu kosu,a ne rotacionu,dosta je jeftinija,a ako ces da pravis rotacionu stace ti kardan,na ono vratilio stavis jedan reduktor sa remenicom,koji ce sluziti da remenica stoji popreko,90stepeni u odnosu na motokultivator,a onda preko kajisa moze lako da okrece rotacionu kosu,a cak mozes da kupis polovnu od hodne za male pare i uz malu preradu kacenja,mozes je koristiti
 

jokks

Novi član
Tu od
9 Velj 2013
Poruka
2
Ma razmišlja sam ja i o toj opciji,pa da uzmem strižnu kosu...al ipak mislim da mi ona nije adekvatna za prostor koji mislim kositi...Radi se o dosta velikoj parceli koja je neravna, mislim na udubine u zemlji, a ne na nagib terena! Nije mi jasno kako misliš da remenica bude 90 stupnjeva na motokultivator? Kako bi s tom roto kosom od honde napravio kopčanje na IMT 506?
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Da li ste ikada pravili motike za frezu? Skupo mi da pomijenjam sve orginal. Pošto sam sa željezom na ti, napravio bi ih sam, al' ne znam koji je materijal. Sumnjam da je obični crni materijal jer flah 5x30 mo'š maltene motat' rukom. Opet, ako je materijal previše tvrd bojim se pucanja. Imal' ko iskustva?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nadjes gibanj od fice ili peglice i pravi. kad ti je skupo ti se muci a isto ti dodje. gde savijas moras napraviti sablon i autogeno zagrejati ali ne usijati samo koliko da se moze saviti na polugu. gde busis rupe obelezi kilnerom mesta i tu usijaj tacke i ostavi da se ohladi prirodno. tako ce biti meksi i lakse ces izbusiti. stubna busilica i burgija za celike oznake HSS+S .ako i ta nebude mogla od vidije za beton naostriti i sa njom busi. samo cesce hladi vidiju da neotpadne. svakih 5-10 sek. eto ti sad pa se muci .mozes i od fiata ili pezejca ili poloneza gibanj .on je jos deblji
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ma razmišlja sam ja i o toj opciji,pa da uzmem strižnu kosu...al ipak mislim da mi ona nije adekvatna za prostor koji mislim kositi...Radi se o dosta velikoj parceli koja je neravna, mislim na udubine u zemlji, a ne na nagib terena! Nije mi jasno kako misliš da remenica bude 90 stupnjeva na motokultivator? Kako bi s tom roto kosom od honde napravio kopčanje na IMT 506?

Mislio sam da napravis nesto ovako http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/remenica-traktor-oglas-8015101 ,ova sliuzi za veliki traktor,reduktor mozes povoljno naci od bilo cega,da je odnos 1;1,samo trba napraviti kopcanje na kardan i remenicu,to moze svaki strugar.Kacenje ti je cista bravarija,na one rupe de se kaci ceoni teg napravis nosac za kosu,tako ces moci da koristis sve hondine prikljucke kojih ima u izobilju i nisu skupi
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
nadjes gibanj od fice ili peglice i pravi. kad ti je skupo ti se muci a isto ti dodje. gde savijas moras napraviti sablon i autogeno zagrejati ali ne usijati samo koliko da se moze saviti na polugu. gde busis rupe obelezi kilnerom mesta i tu usijaj tacke i ostavi da se ohladi prirodno. tako ce biti meksi i lakse ces izbusiti. stubna busilica i burgija za celike oznake HSS+S .ako i ta nebude mogla od vidije za beton naostriti i sa njom busi. samo cesce hladi vidiju da neotpadne. svakih 5-10 sek. eto ti sad pa se muci .mozes i od fiata ili pezejca ili poloneza gibanj .on je jos deblji

Ma 'oću k..., našao sam za 40 eur 16 kom. Imam i autogeni, stubnu, CO2 i sve moguće, al' ne vijerujem da ću potrošit' dva dana za taj posao. Ko će još i praviti radius za osovinu :mur: ma nema od toga niš'.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zato i kazem izadje isto samo jos pogubis zivaca.nekad su bile jako skupe pa sam pravio. sad i nepomisljam da to pravim.2 eur kom u proseku i samo posrafim.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
dali postoje kakva uputstva za priključke tipa čeone kose, freze, pluga?
negdje sam čitao spominje se ulje u frezi i tako, pa onda gdje nač više o tome
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tesko ces to pronaci. a sta ti je to problem za frezu.imas vijak jedan koji je i mera i za sipanje. naspes ili sae 90 ili ako je starija pomesas sa toatnom masti pola pola i uspes unutra. povremeno prekontrolisati ako se pojavljuje masno na izlaznim osovinama .nista posebno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A za kaj ti treba? Svaka je za svoju namjenu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kakvu travu ces kosit,visoku ili nisku?
Dal ti mora izgledat ljepo ili samo da se pokosi?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
nadjes gibanj od fice ili peglice i pravi. kad ti je skupo ti se muci a isto ti dodje. gde savijas moras napraviti sablon i autogeno zagrejati ali ne usijati samo koliko da se moze saviti na polugu. gde busis rupe obelezi kilnerom mesta i tu usijaj tacke i ostavi da se ohladi prirodno. tako ce biti meksi i lakse ces izbusiti. stubna busilica i burgija za celike oznake HSS+S .ako i ta nebude mogla od vidije za beton naostriti i sa njom busi. samo cesce hladi vidiju da neotpadne. svakih 5-10 sek. eto ti sad pa se muci .mozes i od fiata ili pezejca ili poloneza gibanj .on je jos deblji


Uf i meni su se nozevi istrosili na frezi i razmisljao sam dosta od cega to praviti jer je to ovdje skupo ko sam djavo.

Ali opet sa gibnjevima raditi je tesko ko djavo. Ja sam sebi od gibljeva pravio sikiru za razbijati one najvece panjeve, napravio sikiru ko one sto su u srednjem vijeku koristili za ratovanje :)

Ubio sam se od muke dok sam to izrezo iziblikovao kako treba. Ti gibnjevi su od nekog prejebenog materijala stvarno.

Al zato sa tom sikirom mozes i betno cijepati :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
samo da znas ljut materijal kao sto je gibanj treba kaljenjem opustiti da bi bio za sekiru. ljut nece u drvo dokazano. a sto se tice moticica ako ti se isplati zivaca praviti ti radi. kod nas oko 2 eur komad tako da nemislim praviti ni pod razno. muke su to a izadje i skuplje ako nemas sav alat. bolje menjati po par komada najgorih pa opet kad skupis novaca sledece. kvalitet solidan . ako ih vec pravis napravi sablon za savijanje da ti sve podjednake budu
 

Najnoviji postovi

Na vrh