• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

I

iksi

Guest
mora da su dobre ove freze sa oprugama samo dali bi mogle da se stave opruge od setvospremaca
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovo prvi put vidim al neku prednost ne. verovatno je namenski radjena za neki tip zemljista ili specificno frezovanje. mala je povrsina kojom hvataju i pokrivaju povrsinu. neznam al po meni previse komplikovano a pitanje ucinka spram klasicnih. ali kokretno jedino ako je ko radio moze reci u cemu je prednost a ja prvi put vidim ovakvo nesto. to je slicno onim pacijim nogama za frezovanje a ni to neznam kakva je prednost spram klasike koju svi koristimo
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
ovakve moticice su obicno na holderu i tim starijim svapsik motokultivatorima iz50ih godina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

iksi

Guest
ja ipak mislim da su klasicne najbolje ili mozda od maclera onaj kao cekic da se tako napravi noz
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Za njega odgovaraju svi prikljucci od velikog labina,a polovna freza za labin je oko250-300e
 
M

mio-s

Guest
Izrađena je ralica za snijeg, jedva čekam da počne padati taj drek kako bi se isprobala :icon_lol:
Na zadnjoj fotografiji je nosač za IMT-a 506.
 

Prilozi

  • CAM00175.jpg
    CAM00175.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 648
  • CAM00176.jpg
    CAM00176.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 2,755
  • CAM00178.jpg
    CAM00178.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 1,258
  • CAM00180.jpg
    CAM00180.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 1,445

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
nije sigurno za tv,a na tv motokultivator ide ista freza ko i za traktor,samo se skine kardan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sabos

Novi član
Tu od
29 Lis 2013
Poruka
3
Re: motokultivator labin progres

Da li je neko video ili čuo da se na motokultivator labin progres od 14 KS može napraviti nekakav atomizer pa makar i sa dodatnim motorom koji bi pokretao ventilator. Ukoliko je neko ovo pravio ili video, a ima fotografije voleo bih da vidim.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: motokultivator labin progres

znam da ima oriđiđi vučena pumpa ali za atomizer nisam čuo....:icon_scratch:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: motokultivator labin progres

Nešto ovakvo pa da se doradi priključak kao prikolica i sedalo.
5e3j.jpg
 

sabos

Novi član
Tu od
29 Lis 2013
Poruka
3
Re: motokultivator labin progres

Da ovo ide na Tomu Vinkovića, mene brine da li ima snage da pogoni ventilator, pumpu i da vuče pun rezervoar sredstva za prskanje :(think):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: motokultivator labin progres

labin ce to tesko da tera. i samu pumpu tesko a kamo li sa ventilatorom. protok pumpe je sigurno bar duplo veci nego za mkt. postoje manje pumpe i njima je protok oko 25L u min. te su za mkt. ovde je verovatno traktorska pumpa i tu je protok oko 65L sto mali motori tesko ili nemogu pogoniti. za labina ima original prskalica samo nisam video sa ventilatorom .on vuce dosta snage .
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Re: motokultivator labin progres

Mislim da ima dosta snage da tjera pumpu problem je tezina prskalice. Po ravnom i suhom jos kako tako ali uzbrdo ili na mokrom nikako. Mozda da je napravljena niza bila bi stabilnija. Imam original njegovu prskalicu i tjera ju bez problema niti ju ne osjeti. Kardan se vrti na sporoj brzini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh