• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

sabos

Novi član
Tu od
29 Lis 2013
Poruka
3
Re: motokultivator labin progres

Ovaj na oglasima deluje da je moguće da ga pogoni motokultivator, bilo bi interesantno znati koja je pumpa na njemu (protok) kao i prečnik ventilatora. Rekao bih da je rezervoar od klasične traktorske nošene prskalice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: motokultivator labin progres

Samohodni motor SOLO MINOR pokreće 2-taktni motor od 10ks, tak da ima snage dovoljno. Samo, dobro je netko spomenuo, zavisi kakav je teren i hoće li moći vuči u svim uvjetima.
atomizer-solo-minor-samohodna-prskalica-vinograd-vocnjak-slika-12169267.jpg
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: Ostali motokultivatori

Dali ima tko frezu za snijeg na kultivatoru,moze slika koja?
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
Re: motokultivator labin progres

Dobro. OK! :icon_e_smile:

Neka drugi napišu svoja iskustva za načine menjanja točkova.

Nego, na ranijim stranama sam naišao na veoma zanimljivi priključak sa volanom i plugom koji u spoju sa SS izgleda maltene kao dvoosovinski traktorčić "Tomo Vinković".

Sviđa mi se to da se sedi i ore sa pretpostavljam istim priključnim jednobrazdnim plugom kao za SS, mada je bolje sa dvobrazdnim plugom radi bržeg obavljanja posla. Nije uopšte problem mehanički uz pomoć poluge dizati i spuštati plug ( hidrauličnim putem je mnogo komplikovanije i skuplje za izvesti).

Pitanje - da li ko ima iskustva u vezi oranja standardnim jednobrazdnim plugom i sa tim sedećim priključkom za oranje dvobrazdnim plugom odn. da li je lakše, brže i dublje oranje sa sedećim priključkom u odnosu na standardno jednobrazdno oranje bez priključka?

Zahvaljujem. :icon_e_smile:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
drazo taj dodatni pogon dosta znaci jer sam mkt je slabe vucne sile za plug uopste i rves se kao sa medvedom. ovako dodje ko tomica traktor sa vucnom silom mnogo vecom samo sto tezine nema dovoljno za bolji grip.jednobrazdni plug u tom slucaju ce uvek lakse vuci , dubina veca i zahvat pa time i kvalitetnije oranje. sa dvobraznim bi se mucio morao bi se zahvat smanjiti i dubina. to je problem kod svih manjih masina. ja imam vladimirca i ako hocu pravo duboko oranje ide jednobrazni 16col. ako ide plice zaoravanje za bastu i strnjiku ide mali olt 2/10 col. samo podizanje pluga je lakse nego dvobraznog i tu vec treba ozbiljniji mehanizam. po meni jednobrazni je bog za tako male masine jer se velike povrsine i nerade sa mkt. a i po samu masinu manje naprezanje
 

panter

Novi član
Tu od
6 Sij 2014
Poruka
8
Izrađena je ralica za snijeg, jedva čekam da počne padati taj drek kako bi se isprobala :icon_lol:
Na zadnjoj fotografiji je nosač za IMT-a 506.

S takim MKV sep pa jaz včasih oral sneg.
 

Prilozi

  • dsc02929.jpg
    dsc02929.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 905

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Napokon sam se primil izrade kosilice za svoju MIO
Valjda bu do prolječa gotova :icon_scratch:

Molil bi kolegu Oficira koji ima takvu da mi poslika onaj dio oko pogonskog remena koji dolazi sa freze i princip uključivanja i isključivanja da ne kemijam previše.
Hvala i za one slike od prije.

Evo par slikica donjeg djela, sutra napadam pogon.



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Zamolil bi kolegu Oficira da mi poslika one detalje kaj sam ga prosil.
Hvala unapred, dok još imam volju.

Evo, i pogon sam rješil, još malo tokarskih radova, poklopci za zaštitu i sistem napinjanja pa može lakirnica.









 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,722
Mogu ti ja sutra poslikat od strižne , princip bi trebao biti isti. Imam nekih slika u kompjuteru ali se nevidi najbolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Svaka pomoč je dobrodošla.
Imam doma strižnu (doduše u jako lošem stanju) ali me nije fasciniral njezin učinak, zato i radim ovu.
Poslikaj pa možda skužim kaj onoj mojoj strižnoj fali jer mi se čini da ni na njoj toga nema.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,722
Prva slika je položaj između uklj. i isklj. Druga slika je položaj uključeno. Treča i četvrta slika je položaj isključeno. sistem kao škare. Ako još šta treba tu sam.
r6fiaab5yzelrvf884u1.jpg
[/URL][/IMG]
k845n86pphqdnjrl7jbs.jpg
[/URL][/IMG]
owfgace9fvy3teb9ufl.jpg
[/URL][/IMG]
bu815i820dpjixq72e9b.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
dali netko zna za koji mtk je ova freza inače imam mutu 8ks s LA300 motorom?
u7kw.jpg
isyt.jpg
u7kw.jpg
yts8.jpg

isyt.jpg

unaprijed hvala!!
 
Posljednje uređivanje:

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
i ja sumljam na labina dali ima kakva posebnost po kojoj bi mogao potvrditi da je njegova jer imam mutu s svojom kopačicom i ta kopačica mi samo stoji htio bi zamjeniti za nešto od mute ali nemogu skužiti od kojeg je 100% dobio sam je uz mutu , a tip koji mi je prodao mutu i on nije znao tak da je njemu samo stajala, dosta je i zahrđala izvana od stajanja
 

Najnoviji postovi

Na vrh