• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

prikolica tehnostroj ljutomer zracne kocnice

vekiursusc355

Novi član
Tu od
8 Stu 2014
Poruka
13
Imam ursusa c360 i prikolicu tehnostroj na kojoj slazemo kocnice pa me zanima sve sto znate o tome.Hvala unaprijed.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Prikolica ima dobro riješene zračne kočnice ali Ursus mislim da ima stari sistem zetorovog kočenja koji baš nije bil idealno riješenje (znal je loše otkočivati) možda bi kočenje kiperom bilo jednostavnije a celinder za isto nađeš novi ispod 300 kn .
 

vekiursusc355

Novi član
Tu od
8 Stu 2014
Poruka
13
Kakav je to "stari sistem kocenja" i na koji na cin radi.i gdje bi mogao naci dijelove za zracni kocioni cilindar.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ventil je jači feder zakopčan za lijevu kočnicu neprecizno dozira zrak a kaj imaš od instalacije kočnica osim kompresora i kaj imaš na prikolici .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Onda imaš sve.
Rasporedni ventil ti je glavni. Ak on valja, ovo drugo se da bez brige složiti.
 

vekiursusc355

Novi član
Tu od
8 Stu 2014
Poruka
13
Da.al na koji to nacin funkcionira i gdje bi mogel nabaviti djelove.treba mi ona guma kaj ide na kocioni cilindar i crijevo sa brzom spojnicom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Koliko znam, na starijima su bili dijelovi PPT i Agis (Ptuj). Rasporednik je bil PPT, mislim Knorr licenca.
Nabaviš u Trgoagenciji, MPC LEŠKO...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Opisano je bezbroj puta do sad. Potraži malo...

Kad traktor (i kompresor na njemu) radi, a kočnica nije stisnuta, crijevo prema prikolici je pod tlakom i druka zrak u bocu.
Kad stisneš kočnicu, kočni ventil na traktoru ispusti zrak iz crijeva, a rasporedni ventil na prikolici preusmjeri zrak pod tlakom iz posude prema kočnom cilindru. Eto.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da.al na koji to nacin funkcionira i gdje bi mogel nabaviti djelove.treba mi ona guma kaj ide na kocioni cilindar i crijevo sa brzom spojnicom
Na cilindar mozes staviti obicnu manzetu ako mislis na vanjsku, a mozes i staviti cijeli cilindar od nekakve kamionske prikolice.
Sistem radi tako da kad ne kocis zrak putuje iz boce traktora kroz ventil na traktoru preko ventila kocenja na prikolici u bocu na prikolici. A kad kocis ventil na traktoru zatvara zrak iz boce i prazni zrak iz crjjeva sto ide na prikolicu a ventil ns prikolici preusmjerava zrak iz njene boce u cilindar. Koliko padne pritisak u dolaznom vodu toliko preusmjerava u cilindar. U ispravnom sistemu kad prikolica nije spojena za traktor a ima zraka, ona je zakocena.
 

vekiursusc355

Novi član
Tu od
8 Stu 2014
Poruka
13
A kak izgleda ta manzeta i di ima za kupit

Koji su svi djelovi kocnog cilindra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mogao bi slikati na imt-ovoj, ona ugl. sluzi da ne ide prasina u cilindar a moze se naci u svim autodijelovima. Samo izmjeris promjer na cilindru i osovinici gdje sjedne i cca duzinu

Hm, cilindar, klip i klipnjaca, opruga, osovinica sto ulazi u klipnjacu, manzeta to je ugl. to
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vekiursusc355

Novi član
Tu od
8 Stu 2014
Poruka
13
Hm sad kad si mi nabrojio puno vise toga mi fali.sta je to klipnjaca i osovinica kaj ulazi u klipnjacu i taj klip jel mi mozes to slikati da znam kak to izgleda
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To ti je sve u kompletu sa cilindrom. Najbolje bi bilo slikati na tehnostroj prikolici
 
Na vrh