• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PRIKOLICA ZA SAMOUTOVAR KOCKASTIH BALA

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Zemljak čestitke,morao bih jednom naletiti da je vidim u radu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Hvala, nadam se da će dobro raditi. Na oko je dobra i ne bi se reklo da je puno radila.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odlična stvar!

Daj mi reci jel je kupljena kod nas ili je dirket iz uvoza??

Koliko para??

Kakvu balirku imaš??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Kupljena je u Sloveniji. Imam Welger ap45.

4500 eura.

Ima član Matej936 takvu prikolicu za 4000 eura, a isto km udaljen kao ova u slo. uzeo sam ovu jer me izađe jeftinije pošto nema carine. Nedjeljom kupili, utorkom kamion ugovorili i taman bio tamo jedan kamion u Sloveniji i odmah ju pokupio.
 
Posljednje uređivanje:

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Kolega, čestitke za prinovu.
Možeš mi samo reći koje je godište ? Mislim da je starija od moje.

Jesi ju možda kupio kod Krošelj Ivana ?

LP
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čini mi se pretjerana cjena definitivno.
Pa viđao sam ih po 3500€ po oglasnicima u dobrom stanju.

Ali da je stroj koji vredi, to svakako je, pogotovo za bale od AP 45, ko rođena.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Koliko stane bala u to čudo:icon_scratch:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Uf i meni bi takva jedna dobro dosla.. Sad narednih dana se samo s balama bavimo.. Al bude u kicmi skripalo..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Nemre toliko. Za 125 bi trebala tandem osovinu, jer je prazna bar jedno 2 tone.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Na nju stane 125 bala od 80 cm. Kod mene na prikolicu imaju "zahtjevi" za velicine bala, a vidim kod kolege Sime to nema.
Tandem osovina nema veze sa kolicinom bala.. Ona je tu samo da se smanji pritisak kotača na zemlju, nesto kao dodatna oprema.
Prazna je 3 tone, a smije se natovariti jos 1 tona... tako pise na plocici, ali ide ona i sa vise.
Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Tri tone??? Pa kak je to veliko?

120 bala je bar još tonu i pol. Nekak mi se čini da bi za livadu ipak trebala tandemka, ili da ima jaako velike kotače.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Dužina je cca 9 m, 2, 5 široka i 4m visoka... Za dimenzije je čak i laka.
Ja sam na livadi radio, i nije bilo nikakvih problema, ali sam uglavnom na strništima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Ipak je to za ravnicu. Pri nama to nema kud prejti. Preširoka bi bila za uske puteve.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Prolazila je ona kroz.mnoge uske, krivudave puteve, a išao sam i u brdovit kraj,pa sam na njivi tražio ravniji dio za okretanje, bilo me strah prevrtanja :icon_lol:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Visoka je nešto manje od 3.50m, a teška je do 2.5 tone max. ukupne nosivosti je 4 tone.
Najveći problem kod nje je što joj je osovina predaleko od traktora te u skretanjima puno zalazi.

Imaju i kod mene ti ''zahtjevi'' samo što se teško vide, odlijepile se naljepnice, ali pozna se još po dasci.

ZJ odakle si ti? Pa ona je kao balirka, ako prolazi balirka po putevima mora i ona.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Evo, moja u akciji, prošle godine. :icon_eyes:

76rwd8keeco13ocdkvzj.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
... Pa ona je kao balirka, ako prolazi balirka po putevima mora i ona.
Ne mora. Balirka može malim kotačem i po brijegu u klanjcu.
Ova velika - nebi mogla.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
zakon stvar, makar više mi se sviđa ona koja slaže bale jednu do druge, a ne po traki da ih vozi.. zanima me kaj se desi ako ti slučajno pukne špaga na bali prilikom guranja i bala se rastepe? vjerujem da to košta dosta živaca.

uglavnom, 100-120 bala kod mene iznosi prek dve tone, ali bi te gume to izdržale bez problema i s velikom masom prikolice..

ali postoje dva problema - nemam mjesta doma za manevrirati prikolicom koja ima 8 metara dužine i drugi još gadniji - nema šuškavaca u đepu

a dobro bi mi došla za tih 2000 bala godišnje koje moraju 3 put kroz ruke prejti da dojdu na mjesto...
 

Najnoviji postovi

Na vrh