• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
29012013185.jpg
Za sad je ručna kočnica pored ručne od traktora ima svoj nosač i može se kočit med vožnjom.U planu je i hidro preko kiper ventila.


I to je puno za pomoći , ali ,,,, ne žali truda uradi kako kažeš ,, preko kiper ventila i onda si siguran ,,, jedan cilindar i malo crjeva a korist ,,,, JAKOOO , velika :(happy):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
sta ce ti onda takva prikolica koju nemozes registrirat sta ne mislis na cestu sa njom?

A kaj će mu registracija???

Kaj mislite dal su po cjeloj evropi sve prikolice regane??? Malo bi se prevarili.
Ujak vozi špediciju po cjeloj sjevernoj evropi, engleskoj, francuskoj, njemačkoj, danskoj, španjolskoj, portugalu, finskoj i neznam više gdje sve nije bil. Evo baš primjera iz francuske i engleske, veli da su to takva blata po selima, asfalti svi blatni, neuredne ulice, svakakvih prikolica ima, onih njihovih velikih silažnih s polupanom instalacijom i svjetlima, bez registracija i sve se samo tera i tera, veliki gazde nestigu održavati sve i nikome ništa!.
Nigdje u evropi ne vrijede zakoni kakvi vrijede kod nas, ma to je strašno kaj nam delaju, a još je strašnije to kaj im mi dopuštamo!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
Vjerujem da si u pravu sto se tice europe i toga sto govoris ali sta nam to vrijedi?
U toj istoj europi sa traktorom vuku po 70t tereta u 2 prikolice sasvim legalno a probaj takav vlakic kod nas stavit na cestu :icon_mrgreen:
Cinjenica je da nas iz dana u dan sve vise stiscu sa tim registracijama i da cemo polako morat imat sve registrirano. Prema komentarima na forumu vidim da to jos nije jos u svim zupanijama tako ali biti ce. A to sta je i kako u europi si mozemo objesiti nekuda..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
A kaj će mu registracija???

Kaj mislite dal su po cjeloj evropi sve prikolice regane??? Malo bi se prevarili.
Ujak vozi špediciju po cjeloj sjevernoj evropi, engleskoj, francuskoj, njemačkoj, danskoj, španjolskoj, portugalu, finskoj i neznam više gdje sve nije bil. Evo baš primjera iz francuske i engleske, veli da su to takva blata po selima, asfalti svi blatni, neuredne ulice, svakakvih prikolica ima, onih njihovih velikih silažnih s polupanom instalacijom i svjetlima, bez registracija i sve se samo tera i tera, veliki gazde nestigu održavati sve i nikome ništa!.
Nigdje u evropi ne vrijede zakoni kakvi vrijede kod nas, ma to je strašno kaj nam delaju, a još je strašnije to kaj im mi dopuštamo!!

Ja ne pricam za europu ja pricam sa svoju zupaniju i svoj grad, ceze se vise nesmiju vozit po cesti a tvornicke prikolice su vecinom svi registrirali..ove rucni rad neznam navodno da jos do kraja godine ce se smjet vozit ali sa trokutom i osvjetljenjem....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
U svakom slučaju ja sam uvejk za ispravnu signalizaciju, gabaritna svjetla i trokut ako mora biti!! To apsolutno podržavam i izbacio bi svakog iz prometa tko nema ispravnu elektro instalaciju na prikolici, ali ovo za registracije je čisto nabiranje love, ništa drugo, jer te registracija u prometu apsolutno nikome ne znači ništa, bitna je signalizacija. No ne vrijedi u rasprave, sve je to več davno raspravljeno!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,426
Kod nas u SLO prikolice do 3,5 tone ukupne ne trebaju registracije samo homologaciju ali i toga jih pola nema.Ako dodje do karambola osiguranje se vuče od traktora.Prikolica do 3,5 T se smatra kao priključak ali signalizacija i kočnice to mora bit.Sve što je duže od 1,2m mora imat signalizaciju ili šire od traktora nije bitno kakav priključak.Rotacijska mora bit a trokut ne treba,mora pa bit uz obaveznu opremu.Čeza oko mene nema i dvoosovinka isto.Najviše se upotrebljavaju jednoosovinke i tandemke.Čini mi se da je kod nas puno jednostavnije nego kod vas.Na moju sam ugradio pločicu i brojeve od samoutovarne za svaki slučaj.:icon_axe:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
tu kod mene jos nisam vidio prikolicu sa skroz ispravnom signalizacijom,a kamoli sa registracijom,ceze se tjeraju po cesti bez brige samo su poceli traktore kontrolirat jel imaju regu i to a ovo ostalo nista
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Moji su traktori svi regani, nove prikolice i tvorničke prikolice su također regane, dvoosovinke iz samogradnje nisu regane, ali sa ispravnom elektro-instalacijom, sve vučeni strojevi mi imaju elektro-instalaciju i rotirke na sebi, trokuti su na svim traktorima i prikolicama, iako po zakonu nisu obavezni, odnosno policija neče kažnjavat ako nemaš trokut na traktoru, bitno ej da ga imaš na tehničkom zbog slikanja!

Ma tko će ragat sve one đubretare, cisterne i šumske prikolice??
Moje sve nevedene imaju signalizaciju i ja sam s tim zadovoljan, bitno je da su pogonski strojevi regani! :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,234
Meni su prosloga ljeta izgorile dvije prikolice pune bala na asfaltu.. obadvije su tvornicke, nisu samogradnja.. i bila je tu i policija i razno razni inspektori i vatrogasci i nitko nije ni spomenuo registraciju, a naravno ni jedna nije bila registrirana nikad..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kod mene se i sumske registriraju covjek je napravio i zracnu i parkirnu kocnicu blatobrane signalizacija i covjek bio na tehnickom ...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
nemoj zezat. i uspio je registrirat?
znas li dali je stavio plocicu s neke tvornicke prikolice ili je atestirao kao samogradnju?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
nemoj zezat. i uspio je registrirat?
znas li dali je stavio plocicu s neke tvornicke prikolice ili je atestirao kao samogradnju?

kao samogradnju sad ceka poslikali su mu prikolicu...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,742
Nemaju lopovi love pa deru gdje god mogu. Gledaju kako uništiti još i ovo malo što je ostalo. Za koju godinu ćemo morati registrirati i nove cipele.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
neznam ni koji je problem dati 350kn za regu prikolice, barem sam ja toliko dao za 2,5T jednoosovinku, cjena je sa osiguranjem, sa svime.......i onda sam siguran da mi nemogu ništa, a ja bez brige vozim gdje hoću........a zadnjih godinu dana, zaustavili su me barem 10 puta s prikolicom, i sve provjeravali.......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
neznam ni koji je problem dati 350kn za regu prikolice, barem sam ja toliko dao za 2,5T jednoosovinku, cjena je sa osiguranjem, sa svime.......i onda sam siguran da mi nemogu ništa, a ja bez brige vozim gdje hoću........a zadnjih godinu dana, zaustavili su me barem 10 puta s prikolicom, i sve provjeravali.......

Evo pital sam frenda kaj radi na teh pregledu vozila i kamiona i veli da recimo prijolica za auto samogradna mora imati homologaciju i prode teh pregled dobije regu na 3god,a osiguranje pokriva vozilo s kukom koji ju vuce,jer vozila s kukom imaju par kuna skuplje osiguranje,za kamionsku prikolicu je osiguranje oko 200kn ovisi o velicini al nije puo vise.
Traktori spadaju u svoju skupinu i prikolica za traktor netreba homologaciju ni regu ni osiguranje mislim na samogradne samo trokut istaknut sa straznje strane kao upozorenje sporo vuceno vozilo na prometnici,a osiguranje nezgode pokriva traktor koji ju vuce,tu je neka caka u brzini voznje pa ide ta skupina,jos cu procackat pa napisem.
Prikolice koje je radila neka firma ta firma je duzna homologirat svoje vuceno vozilo i ima sve oznake na sebi od signalizacije do nosivosti.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
na registraciji su vračali ljude, jer nisu imali ona 2 mala crvena trokuta, ja sam to imao original, al nisam ni znao da trebaju biti, pa onda onaj trokut, veliki za spora vozila, i naravno sva ispravna signalizacija, i da, one bijele mačje oči, sa prednje strane prikolice, i još jedna stvar, da gume na istoj osovini trebaju biti iste, mislio sam na dimenziju, kada su to rekli......al i šara treba biti ista......pa ko tu onda koga je*e.......žica od struje nesmije visiti.......znači, toliki zahtjevi......i onda ti napišeš kako prikolica za traktor netreba biti registrirana.......niti osigurana.....jer sve važi od traktora.....ma daj


auti i autoprikolice su druga priča, i to vrijedi za auto prikolice do 750kg, preko toga ti treba E kategorija, ako želiš sa svojim autom vući prikolicu.........i onda neznam jel rega ide na godinu ili 3 godine
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
na registraciji su vračali ljude, jer nisu imali ona 2 mala crvena trokuta, ja sam to imao original, al nisam ni znao da trebaju biti, pa onda onaj trokut, veliki za spora vozila, i naravno sva ispravna signalizacija, i da, one bijele mačje oči, sa prednje strane prikolice, i još jedna stvar, da gume na istoj osovini trebaju biti iste, mislio sam na dimenziju, kada su to rekli......al i šara treba biti ista......pa ko tu onda koga je*e.......žica od struje nesmije visiti.......znači, toliki zahtjevi......i onda ti napišeš kako prikolica za traktor netreba biti registrirana.......niti osigurana.....jer sve važi od traktora.....ma daj


auti i autoprikolice su druga priča, i to vrijedi za auto prikolice do 750kg, preko toga ti treba E kategorija, ako želiš sa svojim autom vući prikolicu.........i onda neznam jel rega ide na godinu ili 3 godine

Ako ju ides homologirat mislim na samogradnu onda mora zadovoljavati neke norme i mozes ju regat al za odredenu namjenu i tezinu tereta recimo homologacija za prikolicu do 3.5tona je 2000kn od 3.5 do 10tje 3000kn.
Al za samogradne prikolice za namjenjene samo za traktor osiguranje traktora pokriva
Evo recimo homologirane prikolice za sjeno i gnoj sip imaju nazad dva trokuta i jako vazno naljepnicu s brojem 20,i nitko ih nije regal i voze se po cesti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
neznam ni koji je problem dati 350kn za regu prikolice, barem sam ja toliko dao za 2,5T jednoosovinku, cjena je sa osiguranjem, sa svime.......i onda sam siguran da mi nemogu ništa, a ja bez brige vozim gdje hoću........a zadnjih godinu dana, zaustavili su me barem 10 puta s prikolicom, i sve provjeravali.......

Kolega svaka čast ako imaš tvorničku prikolicu s atestom i brojevima, onda nije problem dati 350kn za regu i moje koje su tvorničke su sve regane :)
Ali neku samogradnju ići atestirati i regati, to je več preskup proces, no opet kažem da ista takva ima svu ispravnu signalizaciju, trokutiće i trokut, dobre gume i da je zdrava, ne neki truleks, po meni je to dovoljno i može sudjelovati u prometu.
Problem je kaj ljudi ama baš svakakve šklopocije vuku po cesti s kojih odpadaju daske, e takve treba kazniti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
e baš u tome i je problem, što ljudi svašta vuku, i sve je dobro i ide do jednom, dok netko nestrada......ja uz reganu imam i dvoosovinku koja ima signalizaciju i samo veliki trokut, al neide u promet, uvijek gledam da odem nekim drugim putem, a ne po cesti.....a prikolica nema papire, jer je samogradnja, gume dobre, sve OK........posluži, al da idem u neki promet s njom, to nikako........sada mi ona više i netreba, više koristim jednoosovinku, jer je s njom lakše upravljat, kipa......itd
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,904
na pola puta mi smo stali...:icon_wink: sutra idu stranice gore...i ovaj tjedan bi moral biti gotova pofarbana...

spodnji dio gotov i pofarban u temelj ...
P4070558.jpg


P4070557.jpg

P4070556.jpg

P4070555.jpg

P4070554.jpg

P4070553.jpg

P4070552.jpg

P4070550.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh