• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za okrugle bale

R

Ratarko

Guest
Dobre su , izgledaju profi , samo moraš biti bogat poljoprivrednik da imaš tako specijalnu prikolicu . Kod nas voze u običnim prikolicama , poskidaju sve bočne stranice i tako voze ali ove sa tvog linka su u svakom slučaju sigurnije u prometu .
 
P

pyrc

Guest
Pa jedan moj kolega jo je naručio pa mi je prospekte dao.Ima oko 700 ovaca i puno nas mu pomaže oko toga.Pa i meni su glavna stvar ovce.Ali ja pravim sir.Imam i nekoliko za meso ali glavne su muznice.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Baš sam ja to danas htio objaviti ali me je prestigao!
Ovo je jako dobra stvar za transport bala!
Obrisan neispravan link.
 
P

pyrc

Guest
mario kaže:
Baš sam ja to danas htio objaviti ali me je prestigao!
Ovo je jako dobra stvar za transport bala!
Obrisan neispravan link.
Mislimo isto.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Ovo su samoutovarne, a mene interesiraju obične prikolice za rolo bale. Mislim da bih mogao ponuditi zanimljive prikolice za transport bala po dosta pristupačnim cijenama, ali mi trebaju konkretne informacije:

1. da li je točno da su bale većinom dimenzija 150×120, 180×150 i 180×120 ?
2. jel bolje da budu jednoosovinke (ili tandem) ili dvosovinke? pitam zbog jednostavnijeg rada, ali mislim da je bolje da su jednoosovinke ili tandem izvedba.

Dajte mi što više korisnih informacija, što bi sve takva prikolica trebala imati i onda se nadam da će uskoro biti na tržištu takve prikolice koje neće biti samo za velike i bogate poljoprivrednike... :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bale su večinom 125×125 120×120...I ove koje si nabrojao ali u manjoj količini..
Bolje de je jednoosvonika ili tandem zbog lakšeg navažanja...

Tvoja ideja mi se čini zanimljiva ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
marko hurlimann xa86 kaže:
Bale su večinom 125×125 120×120...I ove koje si nabrojao ali u manjoj količini..
Bolje de je jednoosvonika ili tandem zbog lakšeg navažanja...

Tvoja ideja mi se čini zanimljiva ;)


Da večinom su tih dimenzija.

SLAFKO
Tvoje b prikolice isto mogle natovariti balu?
Tandem je zakon, ali ako je prikolica jako duga bolje onda da je dvosovinka.
I da li bi imala tvoja prikolica kiper?
 
J

jokapz

Guest
Kod mene najčešče ljudi voze okrugle bale u kamionskim prikolicama naprave si zračne il hidraulične kočnice da može traktorom kočit i sam piče... I po men je to jedno od najjednostavnijih riješenja te se prikolice nabave po dosta malim cijenama!!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zar nije jednostavnije da je dvoosvinka prikolica?normalna tipa zmajevke,dovezeš ju na polje,otkačiš i puniš,lakše ju je zakačiti punu nego tandem ili jednoosovinku...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
mario kaže:
SLAFKO
Tvoje b prikolice isto mogle natovariti balu?
Tandem je zakon, ali ako je prikolica jako duga bolje onda da je dvosovinka.
I da li bi imala tvoja prikolica kiper?

Mislim da sistem za samoutovar dosta poskupljuje cijelu prikolicu pa ne bih išao na tu kombinaciju. Svi vi koji radite sa balama ste dovoljno vješti da ih utovarite sa traktorom. :D

Kiper je najmanji problem, pretpostavljam da je stražnji kiper dovoljan.

Jel visina prikolice (od zemlje do podnice) igra veliku ulogu? Zanima me zbog utovara...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Za takve stvari je bolja, dvoosovinka ako otkapčaš i tovariš traktorom. Samoutovarne su jednostavnije jednoosovinke i tandem radi lakšeg manevriranja oko bala
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
jokapz kaže:
Kod mene najčešče ljudi voze okrugle bale u kamionskim prikolicama naprave si zračne il hidraulične kočnice da može traktorom kočit i sam piče... I po men je to jedno od najjednostavnijih riješenja te se prikolice nabave po dosta malim cijenama!!

Slažem se, sasvim dobro rješenje. Pa kolko je široka kamionska prikolica, jel stane 2 reda bala u nju?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
U kamionsku stane 2 reda bali...Po 20 bala kod mene znaju voziti u njoj..
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Jel imate kakve informacije kak se otprilike kreću cijene za takve prikolice?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
slafko kaže:
Jel imate kakve informacije kak se otprilike kreću cijene za takve prikolice?
Dobra kamijonka ima cijenu 10 000E...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
marko hurlimann xa86 kaže:
slafko kaže:
Jel imate kakve informacije kak se otprilike kreću cijene za takve prikolice?
Dobra kamijonka ima cijenu 10 000E...

Mogla bi se dobra kamionka naći i za nešto manje love, valjda... :D

Ali mislio sam na prikolice za bale, kak se otprilike kreću njihove cijene (ono kaj je trenutno dostupno kod nas) ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Mogla bi se..Ja sam sad rekao max cijenu ali da je u dobrome stanju..Kod mene ima jedan za 10 000E ali je ko novaa..

Nisam čuo da se može kod nas nač prikolica za bale...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
marko hurlimann xa86 kaže:
Nisam čuo da se može kod nas nač prikolica za bale...

Onda će se uskoro to promijeniti... :D

Zaboravio sam jedno važno pitanje, koliko kg teži jedna bala?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
slafko kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
Nisam čuo da se može kod nas nač prikolica za bale...

Onda će se uskoro to promijeniti... :D

Zaboravio sam jedno važno pitanje, koliko kg teži jedna bala?



suha slama od 200-300 kg, suho sijeno može i do 350-400 kg, a sjenaža može težit i do 1100 kg, al u prosjeku imaš 700-900 kg :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh