• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
U tvornici Prima pušu neki novi vjetrovi,gazda je uvidio da od poljoprivrede nema sreče,jbg.on je garant vezan uz lijeve ili desne pa se vodi tom linijom,znači uvoz ,pakiranje,prodaja, made in nije bitno.A dijelovi nisu problem ,mala privreda odrađuje poslove i za traktore stare i 50 godina.Grof je javno objasnio zašto je prešao na AC, a sada baš priča da Hrvatski traktor ne valja ,je primjer dvostrukog mjerila i ponašanja,jer svega ima na terenu ,pa čak i da svjetski brend ,sileđija i peder potrgaju ispod 100 radnih sati,a evo što se tiče Hitnerovog šumara,dvije šumarije susjedi ,isti traktori a stvarno stanje nebo i zemlja,na jednom je majstor uspio otrgnuti prednju dasku a drugi ima cijele sve šajbe nakon godinu rada po šumi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Valja je širok pojam.
Hitner je bolji od Prime samo zato jer mu se ne naginje volan.
Kaj se ostaloga tiče, AGT je puno bolji zbog nezavisnog kardana.

A svi tri su loši, jer imaju loše raspoređene brzine i sam način šaltanja (međubrzine kroz rikverc).
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pa sad ste me totalno zbedirali. Kaj sad, naše ništo ne valja? Pa sigurno je ecotrac40 u rangu AGT835 T/S. Cjena je tu - tu! Možda je AGT malo skuplji zbog nezavisnog vratila!

LP
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Kardan je i dalje jednostepeni, no na AGT-u se nezavisno uključuje i vrti se uvijek u desno.
Ne mijenja ni smjer ni brzinu pri šaltanju reduktora, a uz to ima dvije nezavisne brzine.
Ako hoćeš/možeš birati Hittner/ AGT, onda je AGT u velikoj prednosti zbog toga.
Motori su više-manje isti, a vjerujem da je AGT pedantnije izrađen (s manje šlamperaja).
U kvalitetu samih dijelova ne ulazim.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti kaj niste ti i grof frendovi?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
grof bu opet moj prijatelj , samo kad bu skužil da mu ja nisam bil neprijatelj ..ko vi naprimjer koji ga samo tapšate po ramenu i plješčete s stisnutom figom .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da nebu više,jer si bio neiskren i zajebo stvar.

Ac ima recimo zanimljivu stavku na sebi,točno ti pokazuje u svakom trenu kolki je broj okretaja kardana.

Dok je prima 28godina iza,ali zato i cijene govore svoje.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
A svi tri su loši, jer imaju loše raspoređene brzine i sam način šaltanja (međubrzine kroz rikverc).
Samo ovo da popravim ZJ-ju, da ne dođe do zbune, pa maka nije ovo tema-Ovo priča ZJ za obične modele AGT 835. Model 835 TS, sa mijenjačem 8+4, ima super redosled brzin kao AC. Il možda još bolji skroz upotrebo, jer ima sinhrone, koje modeli AC-ja "Normal" nemaju!.

A što se tiče komentara Puknutog, opet ima pravo. Najviše i svašta čeju koristniki čuti od nas, koji tog traktora nikad nismo vozili hehe. Jer ako nešto predpostavljamo, nije sigurno, da je to i istina heh.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Hvala Reider na pojašnjenju. Mislil sam na copy-paste modele TV-AGT, a ne na ove AC-AGT.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dosta sam se vozijo skroz Slovenijo i isto tak odosta ljudima razgovarao, al nisam nikad ne vidijo, ni čuo, da bi koj bijo vlastnik tih novih traktorčiča sa Bijelovara(Hittner il Prime). A nemam pojma zašto. Možda je kakva veza oko homologacije, a ak bi se moglo prodavati, sigurno bi imala Agromehanika zastopstvo za to. U to ne sumnjam. Osim, ak ne bi htijela sama sebi raditi konkurencije. No, a ak bi to bilo istina, ne bi na svojem štantu istovremeno i AC-jev prodavala. TAko, da zaista neznam. Znam samo, da imaju ti novi Bijelovarski traktori iste najsodobnije ugrađene motore, pa oko njih ne bi moglo biti nikakvih problemova. kvalitetni i provijereni u dosta drugih maraka traktora.

Inače TV-jev naravno je ikod nas još uvijek puno. A jednom u životu uspijo sam samo vidjeti u živo traktorčič "Puma". Radijo se nekvi kažu u Inu Brežice. Stajao je pored puta asvaltnog i prodavao se.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ahilis,pošto Grofa nema više na forumu,najbolje da ga osobno nazoveš,jer taj mali Ličan je promijenio nekoliko tih kako ih on zove malih tomo traktora,a zadnji je bio neki iz zelenog asortimana Prime,dostupan je za male ljude i prijatelje,sada za bivše nisam siguran ,zavisi koliko je koji zasro motiku.Sigurno je da ima još sklopljenih Primi u nekom čošku hale u Bjelovaru,ima i svjedoka,najbolje da pitaš ovog opičenog Ličana što vozi samo pola auta , ,
 
Posljednje uređivanje:

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Pozdrav ekipa ja sam vlasnik Prime kupljene nove prije deset godina.
Do sada je odradila 2700 h freza ,atomizer , oranje, kultivator i prikolica.
Glavni nedostatak tih traktora je situacija s kardanom koju je lijepo opisao kolega ZJ.
Raspored brzina nekako bi prebolio.
Kod mene je motor lombardini dva klipa oko dvadesetak kilovata s kojim do sada hvala Bogu nije bilo nikakvih problema.
Mehanika ; mijenjao sam igličaste ležajeve na sva četiri kotača, zbog jednog sam mijenjao čak i poluosovinu.
Nekvalitet završne obrade i slaba hidraulika.
Kada sam ga kupovao bio je povoljniji od Goldonija sa sličnim motorom za 3500 eura , prema tome koliko para toliko muzike.
Mene služi solidno i ja bi rado vozio AC ili nešto bolje ali me sponzori štekaju.
Od države imam kitu , samo mi opale PDV na kupljenu mašinu ko na najnovijeg mercedesa.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Ma kad pomislim da bi za traktor mojih snova morao izdvojiti 18 kilo ojra, nekako mi to blago receno potakne probavu. Znam da je mali AC traktorcina ali ko si to danas moze priustiti? Za ono kaj mi treba budem ja malo oglase prosarao mozda se kakvi stari tv jos gdje nalazi, ili kako ajkula kaze mozda u Bjelovaru ima jos gdje koja Prima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako već želiš takav traktor, zakaj Prima, a ne Hittner? Obadva su hrvatski i po karakteristikama slični. Hittner se radi i vjerojatno je bolja servisna podrška.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislim da nebu više,jer si bio neiskren i zajebo stvar.

Ac ima recimo zanimljivu stavku na sebi,točno ti pokazuje u svakom trenu kolki je broj okretaja kardana.

Dok je prima 28godina iza,ali zato i cijene govore svoje.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
e sinko dragi , prijatelja treba kupiti , iskoristiti i odjebati ..ja sam to osjetil a ti tek buš ..onda buš znal tko je bil neiskren i zejbo stvar
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
e sinko dragi , prijatelja treba kupiti , iskoristiti i odjebati ..ja sam to osjetil a ti tek buš ..onda buš znal tko je bil neiskren i zejbo stvar
Treba prvo imati pravog prijatelja,i održati ga uz sebe iskrenošću i pomoći.
Bogat si ako imaš jednog pravog prijatelja...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Oficir,ako vjerujes u to sta si reko onda si se krivom bogu pomolio...ovaj tvoj prijatelj je vise da te poje...i onda odje...

Hele dobra ideja nisam se ni sjetio njega,jedino on je fiksni,ali vjerujem da to ne predstavlja problem,a ima od slabijih i ac4000 sad novi,ima i mjenjac ko auto i standardni kardan i sve,isto dobar traktor od jeftinijih, a ako ide na polovni tv onda moze i polovni ac ili goldoni,cak goldoni starijeg godista je bolji od tv,nešto ko sta je batek kupio...

http://www.njuskalo.hr/traktori/antonio-carraro-tigre-3200-oglas-8281435
Istina,jeftiniji od hittnera a za hobi puno bolji,ima ga prijatelj,bez problema nosi 200l atomizer i vozi 2t grozda sa njime,freza i plug,malcer ma sta god hoces
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja i Grof nismo prijatelji,neznam od kud ti to,ja to nisam nigdje napisal.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hele dobra ideja nisam se ni sjetio njega,jedino on je fiksni,ali vjerujem da to ne predstavlja problem,a ima od slabijih i ac4000 sad novi,ima i mjenjac ko auto i standardni kardan i sve,isto dobar traktor od jeftinijih, a ako ide na polovni tv onda moze i polovni ac ili goldoni,cak goldoni starijeg godista je bolji od tv,nešto ko sta je batek kupio...

http://www.njuskalo.hr/traktori/antonio-carraro-tigre-3200-oglas-8281435
Istina,jeftiniji od hittnera a za hobi puno bolji,ima ga prijatelj,bez problema nosi 200l atomizer i vozi 2t grozda sa njime,freza i plug,malcer ma sta god hoces

Taj 3200 je novi od Pavina bez PDV, prošle godine mu je bila cijena 75000 + pdv, kao neka akcija. AC 4000 kreće od 120 000kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh