• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdravljeni ljubavnici traktora (neznam kako zvani-tt ili Prima).No ja vam bi stavijo jedno kratko pitanje,jer zbrkljao sam puno informacij.Inače nek od vas kaže,da ste vidjeli na sejmu ove godine ove traktore.Dali jih još uvijek rade?Neko mi kazao,da jih više nečejo.

A Krompi svaka mašina je za nekog kupaca i svaka mašina ima različto cjeno heh.A ja sam bio sretan,da je nek čovjek produžijo-ohranil pričo o legendarnom TV-ju,pa maka promijenilo se tako ime,kako izgled.

LP!
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Moze li mi neko objasnit jel isti blok motora za perkins s oznakom a4.236,a4,248

Nije jer a4236 ima 3860 kubika i borung 98.47 i ima 52 kw a a4248 ima 4060 kubika i borung 100.96 i 59 kw.Ima C4236 i AT4236 oba turbo s 62.5 i 68.5kw.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Prima se još radi prijatelju mada se nezna do kad jer je gazda stariji čovjek a sin mu nije baš zagrijan.Zasad se nezna do kad će radit i nije to loš traktor.Ako mu nešto i ode djelovi su puno jeftiniji od ostalih
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hvala Tomo i Muha na odgovoru!
Ali Zgzac zašto ga sređuješ,ako ga misliš prodati?no dobiješ nešto više da kužim.Ali nikad mi se nebi sviđalo uređivati nekvi stroj za drugoga.Zasebe da,ali drugoga ne.i za pucanje svojih strojeva sam se malo poljenijo i uvijek više se pridružavam Puknutom,koji je nekada dogo nazad kazao:zaprljan i možda puknuto lampu straga i malo savitim blatobranom,ovo je slika traktora koji "radi"!...
No želja naša je da priča o Tv-ju ide naprej,ali direktor sam najbolje zna ako se sve izplati.Pozdrav!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svatko tko prati forum zna da to pripremaš za prodaju .
I svatko tko treba taj plug zna da se lemeši ne smiju bojati .
Ne pripremam ništa za prodaju, tek sam si kupio traktor, potpuno namjenski. Ako si sređujem strojeve po dvorištu, to ne znači da su za prodaju. Prodao sam samo strojeve koji mi nisu trebali ili mi iz nekog razloga nisu odgovarali, pa neznam uopće odakle ti taj zaključak. Nema razloga da ih ne obojam, kako sam obojao cijeli plug tako i to. Kod mene će raditi u plastenicima i želim da što duže traju jer su i ovako starije proizvodnje. To možeš lako skužiti po prijašnjim slikama i po činjenici da sam mijenjao baš SVE šarafe na plugu


Prodaje se traktor TV Prima 840 S, 40 ks, 3 cilindra, vodeno hlađenje, 726 radnih sati, 2006. godina. Traktor ima prednju hidrauliku s brzim kopčanjem, ralicu i stražnji greder za planiranje terena (zemlje, šljunka, puteva i slično). Masa traktora je 1200 kg, širina 120 cm, može se i proširiti. Traktor je u top stanju, garažiran i bez greške. Ima dodatnu hidrauličnu instalaciju s finom regulacijom. Uz traktor ide robusna ralica širine 150 cm s hidrauličnim zakretanjem i brzim kopčanjem na prednji kraj te može poslužiti za razgrtanje materijala ili za čišćenje snijega. Nož ralice je od Hardoxa 450. Traktor bez problema radi sa malčerom od 150 cm, kao i sa traktorskom frezom radnog zahvata 170 cm, te ore punom brzinom sa OLT 2 x 10" plugom.

Cijena traktora je 6700 Eura, te uz njega u cijenu ulazi ralica i kupcu poklanjam greder.

Sve informacije na 098 900 5923
http://i58.tinypic.com/23jqzj8.jpg

Kaj se ja volim igrat s HTML kodovima ..svaša se može iskombinirati

post 2741 , 2743 , link na oglashttp://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=30826
 
G

GROF

Guest
... dragi moj forumski Narode!

Nakon mog dugog izbivanja sa foruma, na Vaš zahtjev odlučio sam napisati par crtica o prodaji mog dobrog tome - prima tt 830 sp!

Da, točno, ja sam jedan od malih ljudi sa ovih Naših prostora koji voli sve Hrvatsko jer sam i sam dio te i takove nadasve Naše predivne zemlje Hrvatske!

Traktora tomu moja obitelj i ja koristimo iz daleke 1975. godine., sada smo prodali Našeg šestog po redu tomu - primu!, /mjenjali smo traktoriće svakih 7 - 8 godina, zavisi od mogućnosti i modela koji su bili u ponudi!/, sakupljal sam ponude nekoliko proizvodjača tih i takovih - sličnih traktorića, skoro je pala odluka ponovo na novu primu, falil je bod prevage da se kupi, prima tt 840 s!, ALI, uvik taj ALI?, tvornica skoro ozbiljno ne radi zadnjih nekoliko godina, gotovo je proizvodnja stala., definitivna odluka o odustajanju kupnje NOVOG tome - prime bila je krajem rujna ove godine.

Moji dragi forumski prijatelji, imam ih podosta, savjetovali su mi svakakove traktoriće, prevladala je iskrenost nadasve iskrenih prijatelja koji su mi savjetovali izmedju ostalih AC-ea!, hvala im od srca na tome., smatram da sam donesal dobru odluku iako, vjerujte., tome ostaje u mom srcu zauvik, 40 godina je puno za živit a kamo za trkeljat sa Tim i takovim malim traktorićima!,...

Jednom fan uvik fan!

Možda jednog dana kupim nekoga tomicu za guštanje u šarafanju i delu oko izboljšavanja.-

lp grof
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Svaka čast prijatelju na odgovoru,iako nemam traktor iz tog kruga,mogu osobno reći da više ne prolazi ona stara NA STAROJ SLAVI SE NE ŽIVI,jer takvo je vrijeme da se konkurencija gotovo kolje da proda koji stroj,ako pojedina tvornica ne želi malo modernizirati i obnoviti pojedini stroj ona ne može napredovati.Pošto je Bjelovar moj grad i malo poznam situaciju ,koja je blago rečeno katastrofa,ništa čudno da i tvornica traktora ne stoji baš najbolje,problem je višestruk,loši materijali,neki čudni ljudi od struke,još tome ako vlasnik nema volju ili se ponaša od danas do sutra,tu nema sreće.Ali da ja ne budem baš tako kritičan prema Bjelovarskim proizvođačima traktora,ti moj Lički prijatelju kada fino odeš u penziju kupiš si jednog old timer tomu i polako ga središ da sa njime ideš po penziju,ima forumaša koji vole obnavljati strojeve pa bude netko valjda i uskočio malo pomoći,naš prijatelj u crveno crnoj boji sigurno ne bude odbio nešto malo oko toga posla,:icon_jook::icon_jook::icon_jook:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdrav svima forumašima i normalno najbolje Grofu poslje dugog javljanja,na kraju i Ajkuli za taj post.U oku mi pao njegov podpis,koji mi se sviđa.(blje ništa raditi nego...).

U prvo da kažem,da je novac,kojega si dao za bilo koji mašin,samo tvoj i tvoja je odluka ,kome daš težko prirađene pare.I svaki zašto ima svoji zato...Ti znaš zašto si se tako odlučijo.

Razgovarao sa mojim prijateljima i sa svime sam došao do istog zaključka-puno ,puno,(po moje više nego 90%)nabavka nekih strojeva(u ovom primjeru malenog traktorčiča)Nabavi se za dušo i ne zbog TREBANJA!.Isti posao napravili bi puno manji,povoljni traktorčiči,koje je ko kupijo.Između njih sigurno sam i ja.I zato nimam pravo nikome suditi zašto je što kupijo.

Želim veliko uživancije između radova za tom novokupljenim traktorčičem i nadamo se,da i o njim bude moguče vidjeti po furumima kakve slike nekad u odgovarajočih temah.Dobordošao u klubu Ac ako sam razumijo prav-heh.


Ajkola:
Tamo u tom kraju je ti tvoj dom i poznaješ bolje pričo o tvornicima u tom grado nego ja.Nemogu ti u lice kazati,da nemaš pravo.Ali možda bi trebao tvojim riječima dodati još pokoju riječenico.
Znaš kakve sve firme su postojale na našom velikom svijetu i to jako poznate-možda največe od največih,i da su mogle preživjeti-sakupljale su se u grupe:meni najpoznanija je NH u kojoj je velečastni Fiat,pa kakva Hurliman i same i ima još dosta toga.
Tak oda ja mislim,da prihodnjost takve napram velikim grupacijam male firme kao je TV,je povezava sa grupama.Jer samo tako može se nešto uvijek novog promjenjivati,dovršavati,testirati i iz godine u godinu izdavati uvijek bolji model,koji je u tehniki i kvaliteti u odvisnosti od cjene primerljiv sa kunkurenciju.Razvijanje novih modela za sebe u tako maloj tvornici je jako težko.Finančno mislim.

Normalno da jim želim sve sve najbolje,ali o svime odluka je od kupaca.On odluči,komu če dati novac i koliko novaca.
Pozdrav!
 

japri

Novi član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
3
pozz imam prima tt 830 s traktor iz 2004 god pa me zanima da li je kuciste mjenjaca isto na ovom traktoru i na nekoj starijoj verziji ili ima neke razlike
 

japri

Novi član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
3
Napuklo kuciste prilikom nestrucnog dotezanja sarafa a novo je preskupo bar za mene pa me zanima da li pase od starije verzije madjem polovno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovii gdje je , kako je , zašto je puklo , neke stvari se danas mogu uspješno zavariti .

Najbitnije je zašto ste uopče šerafili po tako maldom trsktoru ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh