• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Samo fiksni, jer nebi imal anšlaga. Ionak je imal povećan osovinski razmak bočnim reduktorima na prednjem mostu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
našal na njuškalu oglas, tt 840 novi se prodaje za 50 000 kunića...pa ako tko voli...
jel se ti traktori još proizvode?

...tema dvije godine neaktivna...:^):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Prema kakvom isto snažnom taljanu nije to nekva jaka cijena. Povoljno, a koliko znam oko izrade novih, čini se meni, da je to "kraj priče". LP
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Ja imam neke druge informacije iz ljudi iz Bjelovara da se pokreće novi model, te da se riješavaju lagera starog tipa traktora, a da proizvodnju traktora sele u Slavoniju. Navodno da ti sa njuškala ima blokadu difercijala na oba mosta.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
sad ne kužim zbaliju, jel to pozitivno ili negativno kaj imaju blokadu na oba diferencijala?...ustvari kak imaju dva diferencijala?:(giggle):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ja imam neke druge informacije iz ljudi iz Bjelovara da se pokreće novi model, te da se riješavaju lagera starog tipa traktora, a da proizvodnju traktora sele u Slavoniju. Navodno da ti sa njuškala ima blokadu difercijala na oba mosta.
Zbalija, ljepo bi bilo. Daj bog, da je to istina. Da se priča o tvornici ne završi!
Darijus, pa naravno, da ima svaki traktor 2 diferencijala(prednji i zadnji):icon_e_wink:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Lošija izvedba tv nista drugo, bolje kupi stari tv uloži u njega i duže će trajat nego prima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Nemre stari poderani biti bolji od novoga. Ako obnavljaš staroga, novi dijelovi su sigurno iste ili lošije k
jedino kaj je taj TT zastario.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
ZJ generalno losiji ne samo kvaliteta dijelova...cilidar serva je komd ručke brzina koma, isti tv sa “ jadnim “ izboljšanjima a košta ko da je nešto posebno, u suštini isti takav traktor imas kad kupiš 732-830 koji košta pol manje a ko ne i više, pa kupiš dva za cijenu jednoga :hahah:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Mene samo zanima, gdje je taj čovik to imao parkirano. Ovaj traktor bez praske, al tvornica več ne radi par godine...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Mislim da su ovo stare slike novog traktora, još od onda kad je čovjek bil sretan kaj si ga je kupil.
A sad bi opet htel biti sretan jer ga se riješil.
 

TT830S

Novi član
Tu od
31 Sij 2023
Poruka
2
Neznam dali sam trebao ovo pitanje u nekoj drugoj temi, ali pošto se baš radi o Prima tt830 s mislim da nisam pogriješio.

Traktor je Prima tt 830s, onaj klasični zeleni.

Sa stražnje desne strane je hidraulični razvodnik sa ručicom za dizanje zadnje hidraulike/ruku.

I sa tog razvodnika ide jedna cijev sa ventilom za priključak hidraulike.

U planu mi je kupnja četke za vinograd, a ona ima dva hidraulična crijeva, znači trebaju mi dva hidraulična ventila na traktoru.

Vidio sam da hittner traktori imaju sad standardno ta dva priključka na mjestu gdje Prima ima jedan.

Zanima me koiki je to zahvat i što sve trebam zamijeniti /dodati za taj još jedan priključak?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
treba mu još jedan kiper priključak...a kam ga metnut, nemam pojma... 🤭
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
treba mu još jedan kiper priključak...a kam ga metnut, nemam pojma... 🤭
Napisal je da četka ima dva crijeva a ne dva cilindra..ako ima jedan cil. a dva crijeva ...joj koliko je to mogučnosti
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Svašta ti treba, to šta imaš na traktoru ništa ne možes iskoristit nego moraš stavljat novi razvodnik sa jednim tlačnim crijevom i spojku na povrat jer četke vrte stalno, imaš jedan tlačni priključak i jedno crijevo koje ide direkt na spoj za povrat ali moje mišljnje je da prima nema protoka da vrti te četke kako treba...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Neznam dali sam trebao ovo pitanje u nekoj drugoj temi, ali pošto se baš radi o Prima tt830 s mislim da nisam pogriješio.

Traktor je Prima tt 830s, onaj klasični zeleni.

Sa stražnje desne strane je hidraulični razvodnik sa ručicom za dizanje zadnje hidraulike/ruku.

I sa tog razvodnika ide jedna cijev sa ventilom za priključak hidraulike.

U planu mi je kupnja četke za vinograd, a ona ima dva hidraulična crijeva, znači trebaju mi dva hidraulična ventila na traktoru.

Vidio sam da hittner traktori imaju sad standardno ta dva priključka na mjestu gdje Prima ima jedan.

Zanima me koiki je to zahvat i što sve trebam zamijeniti /dodati za taj još jedan priključak?
Pozdrav!

Najednostavnije je napraviti sljedeće:

- 1. skinuti postojići ravodnik
- 2. kupiti novi razvodnik sa dvije rućice i montirati ga.
(jedna ručica sa jednoradnim djelovanje,a
druga sa dvoradnim djelovanjem).

Ručicu sa jednoradnim djelovanje spojiti postojeći cilindar na traktoru.
Drugu ručicu sa dvoradnim djelovanjem staviti utičnice za vasku hidruliku.

Hittner ima dvije utičnice, ali nisu obje za klasičan rad.
Jedna je za jednoradni cilindar, a
druga je za kočenje prikolice preko za hidraulične kočnica jer ide preko kočnog ventila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh