• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem Gramip freze AT 30 200 cm

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Vijak 10.9(nisam ni vidio da sam krivo napisao) teže puca od 8.8. Znači u tvrđoj zemlji ćeš vjerojatno raditi normalno bez pucanja, no ako ima cigle onda bolje da vijak pukne nego nož na frezi.
Slazem se.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo da se i ja nadovežem za gramip freze, materijal užas, 3x vario osovinu koja je puknula na pola svaki put na drugom mjestu, zemlja je u Istri, crvenica i to bez kamena.
Tako da jedva cekam da opet pukne iako smo sada u nju stavili još jednu osovinu da bude jača i još se neda.
A da o vijku na kardanu i ne pričamo, to sam odavno stavio m8, inače sa m6 nisam napravio ni 10 metara.
Freza je at20 150,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Frezaš cjelinu ili izorano? Možda imaš traktor s pritiskom hidraulike prema dolje?
Ta freza ima 160 kg i na malo tvrđem skače ko jarac. Ako je upotrebljavaš za ono za kaj je namijenjena, veliki si pehist kaj te zadesil takav primjerak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh