• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem hidrauličnog volana imt 560

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pozdrav svima!
Primjetio sam da mi curi ulje na "kocki" volana,ali neznam točno gdje,jer se ulje sljeva niz nju i cijela je masna.VOlan radi normalno-zasad i nema naznaka nikakvih problema,treba samo dosipavat ulje.Jedan poznanik ,inace i sam svoj majstor,mi kaze da najvjerojatnije curi gore gdje se spaja cijev od volana i da je to problem popraviti , jer kao ta se gumica ili brtva nemože posebno kupiti.Kaže da je to sve skupa osjetljivo za rastaviti tj sastaviti jer se može poslje dogoditi da se volan u toku vožnje ili rada sam zakrene u jednu stranu i da je najbolje kupiti drugu ili novu-što bas i nije prejeftino.
Ako tko zna za neko drugo rješenje molio bih za pomoć
kao i koliko bi kostala druga kocka .
TRaktor je 85 god.i volan je do sada bio besprjekoran, ulje u sistemu je ATF.
UNaprijed hvala!
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pa da ,u katalogu za imt koji je postavljen ovdje na forumu pise da se zove OBRTNI RAZVODNIK,a puno ljudi taj dio zove kocka volana.Nalazi se ispod instrument table i na taj dio su spojena 4 crijeva za ulje.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
mzilja18 kaže:
Pozdrav svima!
Primjetio sam da mi curi ulje na "kocki" volana,ali neznam točno gdje,jer se ulje sljeva niz nju i cijela je masna.
Pa ako ti neznaš točno gdje, kako misliš da bi netko znao a nije ni vidio. Koliko znam, ovdje na forumu se nitko nebavi vidovitošću.
Za početak, dobro operi orbitol, odmasti i sl. pa gledaj gdje curi, možda treba samo dotegnut. Možda ti bali na crijevu, spojnici, ili sl..
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
curi gore gdje se spaja cijev od volana sa orbitolom,oko koje su 4 sarafa.Probao sam ih dotegnuti ali nista.
UGlavnom zanima me ono sto sam napisao u prvom postu.
HVala na razumjevanju!
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
mzilja18 kaže:
curi gore gdje se spaja cijev od volana sa orbitolom,oko koje su 4 sarafa.Probao sam ih dotegnuti ali nista.
UGlavnom zanima me ono sto sam napisao u prvom članku.
HVala na razumjevanju!

Ukratko tebi curi orbitrol glava na gornjem semerigu.
Skini glavu dole i odnesi ju na reparaturu u servis
koji se bavi reparaturom hidrauličnih glava.
Cijena reparature je cca 100-150€ ovisno o stanju.
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam da se za manje od 100-150€ koje zbalija spominje moze naci orbitrol s kombajna koji odradjuje posao samo tako. Samo na to moras naletjeti, inace odeeeee...

Koliko ti ulja izbaci prilikom cjelodnevnog oranja, na primjer?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako je orbitrol dobar i ako je otišel samo semering onda se to da i popraviti za 10- 15 kn :lol: .
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Nevjerojatno ali istina !
kada su poceli radovi u polju sa traktorom ,orbitol je prestao curiti-i sad vise ne curi!
A cijelu zimu je stajao u garaži i ulje je lagano curilo (traktor uopce nije bio paljen).
Pozdrav svima!!!
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
mzilja18 kaže:
Nevjerojatno ali istina !
kada su poceli radovi u polju sa traktorom ,orbitol je prestao curiti-i sad vise ne curi!
A cijelu zimu je stajao u garaži i ulje je lagano curilo (traktor uopce nije bio paljen).
Sada sew samo ćuje zvuk kada skrećem (ovako nesto :ksssssssss, ksssssssss)he he .
Ali to se cuje otkad ga ja imam(6-7 god.)pa mislim da to nije neki kvar.
Pozdrav svima!!!
Eto vidiš. Dobil je "prazničku bolest", pout konja. :lol:
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-poštovani bobo, muhaničar i svi ostali znalci gdje se može kupiti set za brtvljenje, za orbitrol URSTA koji se nalazi na mom IMT 560, znam za zečevića u višnjevcu koji popravlja ali je stavljao stare guumice i brzo procuri, dali se mogu igdje kupiti nove, svi trgovci u đakovu nemaju pojma...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prije da nemaš na kaj metnuti nove gumice ..a i ne osječam se prozvan ..pa idem ..
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-ma htio sam i tebe prozvati za pitanje ali pošto znam da si jak na jeziku izostavio sam te ali kad se već javljaš probaj pomoći orbitrol je skinut zato što tera ulje kroz cijev volana i curi van, sve je masno od ulja za popizditi, nosio sam ga po đakovu i nitko mi ne može pomoći, zečević je prije god.-dve. mijanjao mom komši i kaže nema novi gumica stavio staru i malo manje curi ali curi, za sam rastavljati nije mi, jer smo komšin rastavljali i nismo nikako mogli pogoditi pravi ritam pa je morao završiti kod majstora...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Orsta bi trebala gore imati semering, mada, možda postoji izvedba sa O-ringom.
U biti ti je onak kak ti je Puknuti napisal, ta gore gumica ili semering ne brtvi bog zna kaj.
Ako je gore O-ring to bar danas nije problem, samo moraš znati dimenziju.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-fora je što nemam pojma kakav je gumica dali je o-ring ili ne , malo mi objasnite riječi od puknutog "prije da nemaš na kaj metnuti nove gumice..."
 
M

Miško 007

Guest
Odeš nekom ko ima obrt za hidruliku i on ti rješi obično takvi repariraju sve..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja mislim da se poderalo ovo kaj klizi kroz ono, a to sve zajedno brtvi na onome na toleranciju ..........
Moje slabašno iskustvo iz pokušaja brtvljenja toga je da ako to i uspiješ začepiti nebude dugoga vijeka.

Uostalom nek ti pojasni on. On je prvi počel :finga:
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-problem zakrpan dok ponovo ne procuri...puknuti bio u pravu -"Ja mislim da se poderalo ovo kaj klizi kroz ono"
-majstor rastavio predamnom i pokazao u čemu je problem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
-problem zakrpan dok ponovo ne procuri...puknuti bio u pravu -"Ja mislim da se poderalo ovo kaj klizi kroz ono"
-majstor rastavio predamnom i pokazao u čemu je problem...
Pošto sam veliš da ste pokrpali šparaj za novu.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
mi smo danas u firmi isto s 560 rastavili orbitol ,promijenili gumice i sad kad smo sastavili problem ,ne curi ali ni volan nema funkciju ,treba nam neka šema po kojoj sastaviti ,uzubiti
 
Na vrh