• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Re: Pomoc oko IMT 533

Bilo bi super ali kod mene nije takva bos pumpa :(

1359807254_471167104_1-Slike--bosch-pumpa-za-imt-539542.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Onda ti ni neznaš koji traktor imaš, otvoril si novu temu pomoč oko 533 :icon_wink:

Ja bi sad tebi odgovoril kaj da napraviš, ali je problem kaj na 539 (predpostavljam da je kod tebe takav) ima dvije vrste Boš pumpi

Edit, vidim da je roto.

Odpuistiš ova dva šarafiča ključ 8 i pumpaš dok nebude išla čista nafta.
Nakon toga otpustiš lajtunge na dizama i alnasaš dok ne krene nafta.
Stegneš i pališ
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li se na zelenom odzračuje kučište pumpe ili neki dio unutarnjeg sistema kanala i kerefeka ?.

vaš velečasni
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Ajde da vidim jesam li dobro shvatio:

1.Odvrnem ova dva sarafa na bos pumpi
2.Verglam doklen nedode nafta cista tu
3.zategnem
4.Crijevo od dizni gore na glavi malo popustim
5.verglam doklen nafta nekrene
6.zategnem
7.palim

Jesam dobro shvatio ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ajde da vidim jesam li dobro shvatio:

1.Odvrnem ova dva sarafa na bos pumpi
2.Verglam doklen nedode nafta cista tu
3.zategnem
4.Crijevo od dizni gore na glavi malo popustim
5.verglam doklen nafta nekrene
6.zategnem
7.palim

Jesam dobro shvatio ?
Ne verglaš, skuril buš alnaser. pumpaš na AC pumpu

Otpustiš ova dva i pumpaš na AC pumpu (to je ono s druge strane motora kam ide lajtung iz rezervara goriva i na sebi ima ručkicu) dok nebude išla čista nafta na ta dva vijka.
Stegneš i otpustiš one gore na dizama (ključ 19)
Alnasaš (verglaš) dok i gore ne krene čista nafta.
Stegneč lajtunge.
Pališ
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde da vidim jesam li dobro shvatio:

1.Odvrnem ova dva sarafa na bos pumpi
2.Verglam doklen nedode nafta cista tu
3.zategnem
4.Crijevo od dizni gore na glavi malo popustim
5.verglam doklen nafta nekrene
6.zategnem
7.palim

Jesam dobro shvatio ?
verglaš tek iza koraka br.3 do tada pumpaš na AC pumpi ,ručno
može i preventivno gas do daske .

vlč.
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Shvatio sam ...sutra cu probat ali mislim da sam shvatio sada me zanima filter jeli i na njemu mora protec nafta? Meni je malo izislo nafte i zraka ....ovo sam do sada shvatio ...sada saraf za 19 ključ na diznama mozete mi na slici rec di je to točno da nebi falio ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ja dok mjenjam filtere, na kraju kad treba paliti par puta stisnem na ac pumpi i prikapcim drugog traktora ispred ovog na kojem su mjenjani filteri i slepaj dok ne upali.. Nekad slepamo i po 100, 200 m.
Neda mi se nikakve serafe otpustati jel puno puta mi se desilo dok sam nekaj otpustil poslije je stalno kisala nafta tuda..

Ali imam neki drugi problem.. Sad neki dan vozil gnoja i traktor uredno upalil 6 puta, a sedmi put vise ni pisnuti nece.. Dok dam kontakta zaruljica svijetli, kad hocu zaanlasati ona se ugasi, a i ugasi se ako bilo koje trosilo ukljucim..
Provjeril osigurace, svi na mjestu i ni jedan nije pregorel, rasarafil kleme, ocistil ih i opet ista situacija..
Onda smo ga poslepali i kad je upalil sva trosila uredno rade.. Danas sam ga ujutro upalil na slep i nisam ga gasil do navecer dok nije napravil posla..
Jel moze biti da jee akumulator krepal tak odjednom ili je nesto drugo problem?
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Da ali kod mene je u skoro sve usao zrak...malo sam pumpao i traktor upalio odradio par sekudni izgasio .....onda sam pumpao pumpao i nafta je izisla na filter malo kao i zrak na bos pumpi sam odvijao neka 2 sarafa i tu je izisla nafta ali dizne nisam ridao jer nisam znao kako i sta
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Termostat


Tu unutra ti je termostat odvidaj te dvije matice i izvadi ga
Stavi u posudu s vodom i na štednjak
Mora otvoriti prije kuhanja vode ako ne otvori uzmi novi i isto ga tako testiraj prije ugradnje.
Na njima piše temperatura otvaranja.

Bogami nevalja. Izvadio sam ga i sada je sve dobro,voda cirkulira,a po zimi traktor ne koristim tako da ga neću ni stavljat. Hvala do sljedećeg problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja dok mjenjam filtere, na kraju kad treba paliti par puta stisnem na ac pumpi i prikapcim drugog traktora ispred ovog na kojem su mjenjani filteri i slepaj dok ne upali.. Nekad slepamo i po 100, 200 m.
Neda mi se nikakve serafe otpustati jel puno puta mi se desilo dok sam nekaj otpustil poslije je stalno kisala nafta tuda..

Ali imam neki drugi problem.. Sad neki dan vozil gnoja i traktor uredno upalil 6 puta, a sedmi put vise ni pisnuti nece.. Dok dam kontakta zaruljica svijetli, kad hocu zaanlasati ona se ugasi, a i ugasi se ako bilo koje trosilo ukljucim..
Provjeril osigurace, svi na mjestu i ni jedan nije pregorel, rasarafil kleme, ocistil ih i opet ista situacija..
Onda smo ga poslepali i kad je upalil sva trosila uredno rade.. Danas sam ga ujutro upalil na slep i nisam ga gasil do navecer dok nije napravil posla..
Jel moze biti da jee akumulator krepal tak odjednom ili je nesto drugo problem?
Ovako opisano upučuje na problem kad nastane prekid između dvije čelije akumulatora ..
Može naravno biti i klasični problem oksidiranog prvog tj. glavnog osigurača .


vaš velečsani
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Termostat

Bogami nevalja. Izvadio sam ga i sada je sve dobro,voda cirkulira,a po zimi traktor ne koristim tako da ga neću ni stavljat. Hvala do sljedećeg problema.
jei ga grijao u loncu?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: IMT 533-Rashladni sistem

Bok svima. Imam problem sa cirkulacijom vode. Stavio sam novu vodenu pumpu ali voda ne cirkulira. Voda u bloku motora je vruća a ona u hladnjaku je hladna.Ispod rezervara je neki termostat jel moguće da on nevalja. Kako ga provjerit.I kako ga zamjenit. Pumpa se normalno vrti.

Sve je to u redu.Tvoj problem sto se dok si sipao vodu stvorio zracni cep ispod termostata, a njega otvara topla voda.Trebas malo otpustiti selnu na tom malom crijevu kod termostata da izađe zrak i to je to.Ako je termostat ispravan na nekih 80 stepeni ce da otvori.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: IMT 533-Rashladni sistem

jesi probao paliti direktno na anlaseru??

Jesam, ni da zaiskri malo, a kamoli da zavergla..

Ovako opisano upučuje na problem kad nastane prekid između dvije čelije akumulatora ..
Može naravno biti i klasični problem oksidiranog prvog tj. glavnog osigurača .


vaš velečsani

Osigurac mislim da nije kriv jer je cijeli i dobro je ucvrscen, a i probal sam staviti drugoga i opet ista stvar..
A ovo u vezi celija, kak to ispitati jel je to, nikad nisam ni otvaral akumulatora, a i ne razumijem se bas u njih? Jel ima tu kakve pomoci ili mora novi akumulator?
A velim, cudno mi je kad traktor upali, onda sva elektirka uredno radi..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Shvatio sam ...sutra cu probat ali mislim da sam shvatio sada me zanima filter jeli i na njemu mora protec nafta? Meni je malo izislo nafte i zraka ....ovo sam do sada shvatio ...sada saraf za 19 ključ na diznama mozete mi na slici rec di je to točno da nebi falio ?

Najtacnije i sto posto izracavanje roto pumpe poslije mjenjanja filtera kolega ima par faza.Prvo na prvom filteru otpustis vijak kljuc 14.Pumpas na ac pumpu dok nepotece cista nafta.Zatim na drugom filteru koji je mislim vise PVP otpustis vijak koji ide na dizne za povrat goriva.Opet drukas dok nepotece cista nafta.Zatim otpustis donji vijak kljuc 8 na PVP .Kad njega ozracis tad ides na gornji vijak kljuc 8.Poslije toga otpustis na jednoj dizni lajtung i zaverlas.Kad baci naftu zavrnes lajtung i tad palis.
dsc07551-kopija.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo sad ga je @lisnik objasnio točno u detalj.
Tako ja radim na svim IMT traktorima koje imam i uvjek upale bez ikakvih problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh