• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa da izgubi one čari procjene hladnoče i izigravanja prognozera u vezi potrebe ispuštanja vode .
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Re: Termostat

Ti si malo zabrijal ali to je tvoj stvar i tvoj razlog .
Samo se pitam kako je radio prije promjene pumpe a sad više ne valja .
Ako je zbilja pun kamenca a to bi volio vidjeti operi ga u blagom rastvore kiseline , ispitaj u loncu i vrati u motor .

Još se više pitam ako je termostat zarobio kamenac kaj je tek u glavi ( ne tvojoj , traktorskoj)?

Glavu neželim ni otvarat ko zna čega ima unutra. Odluka je pala dalje bez termostata.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tino za maglenke trebaš prekidač kontrolnu lampicu relej bar 20 ampera žicu i volju ako imaš sve to pomoći ćemo ti savjetima .:(clap):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Žicu imam,Prekidače imam,lampica je potrebna?
Međutim danas se pojavil problem,otvoril sam ju kad ono,nutra nema ničeg,ni grla ni žarulje :mur:

A po kolko se kreču cjene tak nekakvih lampi da ih stavim odozada?,bilo koje samo da svjetle
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Pozdrav, znate mozda koju trgovinu di mogu kupit karike za kompresor od IMT 539.
Broj telefona, email, web stranicu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U SEKRA-i je bilo klip sa karikama oko 100 kn dosta kvalitetan . TINO možda da na autootpadu nađeš rikverc svijetla od stojadina peglice i sl u njih ide sijalica 12v 21w za njih netreba relej nego samo prekidač .
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
i ja imam pitanje u vezi kompresora, danas sam pumpal gume i dok pumpa lupa ko blesav ko da se bu razletel, al samo dok pumpa, inače u radu traktora se ne primjeti. Da li je do karika ili mogu očekivati da čahure na klipnjači imaju lufta ili?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Taj poklopac ti ionak ne služi ničemu. Moj je pukel nakon nekog vremena.
Jedna lampa ti je dost. Pogotovo ak imaš dinamo a ne alternator.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Svetlo trebam jer ponoči nemrem delati,premalo mi ona jedna

alternator imam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Meni, kad delam po mraku, netreba svjetlo :icon_wink::(giggle)::icon_fU:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
A cuj,ovisi za kaj ne? ni meni za neke stvari hahaha :(devil)::icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Samo ja v kmici ne nažuljam šaku :icon_rofl::icon_fU:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
A čuj,nije da se hvalim al mislim da se na krivom mestu o tom spominamo :drink::D::icon_weed:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
nažalost izgleda da bu moral kompresor dole, nisu samo karike... skinul sam usis s glave i ustanovil da klip ima lufta dole na klipnjači. Kak je to napravljeno? Ima to leteće ležajeve ko motor? Da li je moguće da se samo otpustilo na klipnjači? nekak mi je sumnjivo da bi se poderale čahure ili leteći ili kaj već jest jer dosta lufta ima kad ga gurnem rukom dolje ima par mm hoda i čuje se tup, a kad pumpa ruži ko da se bu razletel.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skini ga zablokiraj pritisak ulja i u miru rastavi da ne izgubiš pritisak i rikne motor :fiery:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je 539 on ima podmazivanje od pumpe motora ako je 533 koji se da isključit nema lajtung od pritiska ulja zaboravi prije rečeno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh