• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da, bum ih zval, već sam ih zval za neke djelove ali nisam na kraju nikad navratil k njima a inače usput mi je kad pem v zg.
znaš kaj mene zanima, kak je ta klipnjača skopčana na svoje vratilo, da se nisu to samo otpustili šarafi možda pod njih mehaničarskoga ljepila i dotegnuti ih?

Kopcanje klipnjace na radilicu kompresora ovisi o tipu kompresora.Na IMT 533 klipnjaca se steze sa dva vijka.Ima poklopac odozdo na kompresoru i kad se skine tad se moze odvrnuti klipnjaca.Isti takav tip kompresora moze biti i na 539.Razlika je u obliku kucista.
dsc07792-kopija.jpg

Ovakav tip kompresora nema vijke za drzanje klipnjace.Klipnjaca je odlivena od aliminijuma i obrađena kao lezaj.Ona se ubaci u kuciste i radilica se provuce kroz rupu.Radilica se moze skinuti kad se skine poklopac s prednje strane kompresora.Kad se izvuce radilica klipnjaca ide van.Tacnije nemjenja se lezaj vec komplet klipnjaca..
dsc07797.jpg

To izgleda ovako.Nije kompresor od 539 ,ali isti je odlivak klipnjace.
dsc07790.jpg
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
E to je to lisnik! Ovaj zadnji je moj. Prvo budem skinul glavu s kompresora dok je na traktoru onda bude sve puno jasnije. Nadam se da luft gore na bolcnu klipa, tu valjda postoji nekakva čahura koja se može zamijeniti, bilo bu jako dobro ako ne bu morala klipnjača uopće iti van:icon_rolleyes:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Trebam jedan savjet, dosta često mi se dogodi da mi mjenjač na 533 zaglavi blokira, pa me zanima dali ja brzo obavljam više funkcija uključivanje i isključivanje kardana i mjenjanje brzine ili je to neki kvar u mjenjaču.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
ja iman na imt 533 onaj kompresor na uključivanje nije petoletkin nego sundaram clayton i da ima isto lajtung za podmazivanje
iman problema sa uključivanjem tj. potrošilo se ležište na osovini za uključivanje i onda kad je pod optoerećenjem iskuljučuje, ni gumu nemožeš napumpati da par puta ne isključi
ja sam ga par puta rastavlja i navariva to ležište na osovini pa onda obradija i to bi držalo neko vrime
zadnji put sam ga skida prošle godine i opet je sad počeja iskakati
nigdi nisam uspija naći drugu osovinu sa viljuškom, a kamoli tek onu kandžastu spojnicu
svi se čude šta je to pa kad im pokažem u katalogu ovi se u dućanu čude nisu ni znali da to postoji
tražija sam u svim dućanima po hrvatskoj i svugdi ista priča
mislin da imam negdi slike kad sam ga zadnji put skida,inače se lako skida 4 vide M8 lajtung za ulje i cijevi usis i ispuh. ne smetaju mu ni cjevi vode ni hladnjak za skiniti
ima li ko kakvo rješenje il ko zna di se to može nabaviti?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Odneses kompresor kod tokara.Napravi ti drugu osovinicu za ukljucivanje.Kuciste ako ima glodalicu razbusi,piksuje i to je to..
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
može se osovinica izvaditi sroz,al problem je šta je ona spojena sa viljuškom
e sad lako bi ja napravija drugu osovinu al veći mi je problem kako spojiti viljušku i osovinu jer kad se uključuje to su jake sile iman osjećaj da bi mi onda odvaljivao viljušku sa osovine
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Trebam jedan savjet, dosta često mi se dogodi da mi mjenjač na 533 zaglavi blokira, pa me zanima dali ja brzo obavljam više funkcija uključivanje i isključivanje kardana i mjenjanje brzine ili je to neki kvar u mjenjaču.


pre brz si......:drink::icon_pai:


meni je isto ostao u rikvercu u sjetvi, drugi puta nakon 15 godina, a traktor imam oko 16-17 godina, ako se dobro sječam.......a na drugom što sam kupio, utjerao sam ga nakon pola godine, isto ostao u rikvercu, i od tada ništa.........
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
al to mi se događa dosta često, traktor sam kupio u 12 mj i do sada mi je nekih 3-4 puta zaglavio, pa mi sad već sumljivo
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
To dosta ovisi od vozaca, znaci radi jedno po jedno i stisni uvijek kvacilo dobro. Nekad se to moze desiti da pustis kvacilo prije nego mjenjac ude do kraja u brzinu.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
a moguće je i to da nisam do kraja stisnio kvačilo a možda se se i istrošili djelovi jer ipak je traktor 74. godište
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sutra u jutro bi slagal, pa nemam vremena googlat,
kamo se spoji napon na automat zmigavca?!

IMG_20140410_220817_zpsad3faae0.jpg


pretpostavljam da na ovo X dolje...

L i R bi trebali bit lijevi i desni, al da ne skurim osigurac ko moj kum... bolje pitat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
X - dovod s osigurača

L - prema šalteru žmigavaca

P - na kontrolnu svjetiljku
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Na par stranica ranije je bila rasrpava od stop salterima. Ja sam ih na svom 533 promjenil vec valda 10-tak i ni jedan ne izdrzi ni sezonu. Niti original salter za 533 niti za malog ursusa. Pohrdjaju i mos ga bacit.
Ako neko ima volje da mi poslika na svom stroju kako je to rijeseno. Kam ga staviti da bude trajniji i funkcionalniji, bil bi jako zahvalan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Postaviš industrijsku graničnu sklopku i relej. To ti bu jedino trajalo.
Pri meni već ohoho (doduše, ne na IMT-u, ali problemi su isti čim nije pod krovom).
 

Prilozi

  • Stop salter.jpg
    Stop salter.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 562
  • Stop relej.jpg
    Stop relej.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 1,980

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837




Ovaj vrag je otpustil! Zupčanik nije stegnut i otud luft i lupanje u toku rada.
Ta matica koja drži zupčanik izgleda da su na njoj nekakve točke napravljene kirnerom ali ne baš smisleno, ova jedna je na navoju, ali druga niti blizu navoja. Kak to sad fiksirati u dotegnutom položaju? Zakirnati nove točke?

Dobra vijest je da klipnjača nema nikakvoga lufta, niti bolcn klipa, (kao što sam ja već u startu i pretpostavil da to nije i nemre biti na stvari.)



I da se kompresor vadi bez problema i ne smeta kiler.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Neko je pokirnal jer nije čul da postoji Loctit za vijke, nevjerujem da je to orginal tak.
Ima osovina konus ili je ravna s kajlom?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
U ovom momentu ne znam je kajla ili konus jer nisam skinul maticu (prstima nije išla do kraja jer je ovo zakirnato zapinjalo negdje, a ključ mi nije bil pri ruki)) neg sam to ostavil tak v garaži koja mi je „na selu“ a sutra pem opet tam.

Da li postoji na tržištu kakav drugi komplet karika osim turskoga? Taj turski ima sve 3 karike iste, a moje original su različite, uljna je čak šira od druge dvije

Ovak izgleda uljna


Vidi se da je njen utor širi


Ovo je originalna srednja ona pak ima neki svoj „falc“


Gornja je jedino ista kak su i turske sve 3 nove!
Dal bum našel uljnu takvu novu ili da samo stavim nju natrag, a gornje dvije da metnem ove nove turke? Dal mi vrijedi čekati do ponedjeljka da zovem onoga Gašpara ili možda Autopoljostroj da pitam imaju li garnituru sličniju originalnoj ili da sutra slažem to kaj imam?

nova


I još ko da se zajebavaju napisali kam koja ide, a sve 3 su im iste!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Tu bi trebal set 4 4 6 čini mi se?

Ima Hubzin promet, baš je neki dan naš Željkič kupoval pa je kupil krive i onda išel mjenjati za prave.
ustvari nije mjenjal, on je uzel cjeli komplet drugačiji samo da pokaže da se ima :(emo):

Ajde baš vidi jel konus.
Ako je konus onda samo dotegni i loktitaj maticu ili složi i osigurač limeni, a ako je ravna osovina onda treba garant i kajlu mjenjati.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
dobro glavno da ima, Hubzin mi je daleko, možda ima i Autopoljostroj na Sveticama v ZG, budem onda čekal ponedaljak pa ih pem zvat.
A ima kakvo pravilo kak se rasporede karike kad se sklapa, svaki otvoreni kraj nasuprot prethodnomu ili ide u krug pod nekim kutem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh