• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
539 je, ima on svoj lajtung ulja.
Dobro je da nebu traktor još neko vrijeme u intenzivnoj upotrebi pa ga stignem skinuti dolje i vidjeti o čemu se radi.
Promijenil sam ulje u motoru ovih dana pa moram sad još i ovo nekak riješiti
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Sad bum konačno iz prve ruke saznal odgovor na vječno pitanje- da li ide kompresor dolje bez skidanja kilera :(grin):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo tvornički kompresor na 533,73god.bez ukapcalice (stalno vrti i pumpa)
Za podmazivanje nisam siguran al mi se Čini da ima lajtung.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da Činilo mi se da ide iza ili dole al nisam bil siguran Jel od kompresora.:=-:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Dakle koji bi bio razlog nastanka lufta na klipnjači kompresora? Da li je moguće da se samo otpustili šarafi?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Opasnost!:frown: Nemaju ovi lokalni dućani niš za klipnjaču kompresora, nikakve čahure! Imaju samo karike za klipa... Da li netko zna kakva je situaciju u zg na Sveticama onaj dućen, u petak bum u prilici ići tamo, da li oni imaju?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imaju neke dijelove al mislim da ne sve i skupo ko dragi kamen.
I imaju cijele kompresore skupi auuu...
Prvo ih zovi da vidiš cijene zovu se autopoljostroj.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Da, bum ih zval, već sam ih zval za neke djelove ali nisam na kraju nikad navratil k njima a inače usput mi je kad pem v zg.
znaš kaj mene zanima, kak je ta klipnjača skopčana na svoje vratilo, da se nisu to samo otpustili šarafi možda pod njih mehaničarskoga ljepila i dotegnuti ih?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ti točno neznam. Al nekak mi se Čini da je vezana za rotirajuće vratilo sa upresanim ležajem isto ko i spoj sa klipom bol na i ležaj.
Možda grijesim.
Ako lupka možda se bol na ili ležaj poderal ili raspal.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
gledam katalog rezervnih dijelova, za kompresor na 533 je lijepo prikazano i vidi se da je klipnjača sve kak je i u motoru, ali za 539 je nekakva debilna skica da ne kužim točno o čem se radi :(think):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma joj , ionak bu kupil deklo i nikad više kopresor ..to ti i toplo preporučam .

vaš velečasni
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
onda bude traktorek pucal od snage jer kolko ono, cijelu KS samo daje kompresoru:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh