• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Svaki otvoreni nasuprot prethodnom raspoređeno oko osovinice pesnice.
Najdalji put za kompresiju da proleti
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Provjeri i podlošku ispod matice koja steže zupčanik na osovinu kompresora, najbolje stavi novu,jer se stara vjerojatno malo raširila da ti ne bi ponovno zupčanik proradio na osovini.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Trebao bi biti konus.Bar dosad sto sam ja skidao svi su imali konus +kajla na konusu.Znaci dobro dotegni i to je to.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ljepo ti je dal savjet velečasni , da si kupil deklo/poklopac sigurno bi sve pasalo i riješil si se ovakve brige .
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kak se danas to proizvodi, da kupim deklo ono ne bi imalo zbušene rupe za šarafe pa bi moral svedra kupovati, pa za svaku rupu novoga i opet na isto bi došlo :icon_hang:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ne znam zašto mjenjaš karike , zrak ti ne treba a ovak ti bude uzimal još više "snage" bezveze .


vaš velečasni
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
jer baca ulja, mislim si, prošli tjedan sam promjenl ulje, zakaj da ga kompresor sad pak baca van :icon_rolleyes: to sam još lani htel napraviti, a sad je jako počel lupati onda sam konačno moral rastepsti pa sad kad je širom
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Provjeri i konus na osovini da ga zupčanik nije zajeo,jer je zupčanik tvrđi od osovine . Ako ne koristiš često kompresor,rastereti ga da radi u prazno. Dobiješ na snazi motora i smanjiš neznatno potrošnju goriva, a i kompresor će duže trajati.
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
na koj način da ga rasteretim da radi u prazno?

Bitno je samo da se ne stvara pritisak u sistemu . Možeš odvrnuti drenažni ventil na boci i umjesto njega staviti neki drugi ventil koji ostaviš otvoren kad ti ne treba pritisak u sistemu a zatvoriš ga kad trebaš pritisak zraka u sistemu,praktički pritisak trebaš samo za kočenje prikolice . Za pumpanje guma može ostati otvoren . Tako će ti se manje trošiti kompresor, a i manje zauljivati .
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ok, tak sam i ja mislil, al to je već riješeno! Boca za zrak je skinuta prije dvadesetak godina jer je smetala za bočnu kosu. Kompresor mi je ipak potreban za pumpanja guma na prikolici, osobito u šumi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Napokon fasovale indijske mebrane AC -a
:drink:
Kam ju misliš smjestiti?
Rupa od AC bu dobila poklopac? Možda da razmisliš da tu uzmeš pogon za dodatnu pumpu hidraulike :icon_wink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ja znam da ti znaš da se količinom prepumpanog goriva ne dobiva na snazi i brzini.
Mada neki tvrde suprotno ....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
e , ali ti ima druga caka , ovo je 125 l/sat ..pak bu to gorivo prije nego zaluta pod kotačiće visokotlačne pumpe( jer pumpa sigurno radi na kotačiće) bude jedno 10 x protisnuto preko filtra .
To ti je kak da radiš domači paradajz , ako više pasiraš bolji je proizvod .


vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Gde buš zel tolko gorivo?
Kod pasiranja uvjek ima otpada
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nije ti to puno goriva , ne možeš ti napraviti mlin -vodenicu na malom potoku .
Slično je s spermijima , ima ih na milione a samo jedan oplođuje ...mora biti dosta goriva da uleti malo u tzv. dizne kanale .
velečasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh