• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
0,20 je lufta na čahuri klackalice ili je osovina zajeđena i više.
Nema tu velike razlike tih 0, 05 mm, sve je to tu negde
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jedno pitanje za ventile na 533:
Šta se dešava ako je zazor prevelik na ventilima?
Hladan motor ,zazor bi trebao biti 0,25 , a meni je 0,35-0,40 ?
Ako je preveliki zazor onda ventil kasnije i manje otvara i ranije zatvara ..
da je to bezazleno ne bi nikad izmislili hidro podizače kod kojih nema zazora .

vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je preveliki zazor onda ventil kasnije i manje otvara i ranije zatvara ..
da je to bezazleno ne bi nikad izmislili hidro podizače kod kojih nema zazora .

vaš velečasni

Sa hidropodizačima se motori vrte puno više od 2250 o/min i imaju više od dva ventila po celinderu a i podizač može riknuti a tad gubiš pritisak ulja a indikator još ne svijetli ode klackalica bregasta i na kraju radilica a onda:icon_hang:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajme horora . sad mi je žao kaj sam ih spoenul ..jel znaš kak ih je najlakše testirati da se osiguraš da do toga ne dojede ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko ti je kriv kad imaš traktora svih marki pa na svakoj temi moraš po kočnici .xd

vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puno let pa sem moral imeti svakakvih traktora a i ti ih imaš oko 5 tak da me razmeš kaj je :icon_hang:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
karike za kompresora njemačke proizvodnje debljine 3-3-5 mm 59 kn u Autopoljostroju jučer sam kupil, dapače u garnituri su 4! A turske su 3, sve tri su iste, nema šire uljne, niti srednja nema utor po rubu i to je 70 kn. Ti turski djelovi mi se baš nič ne dopadaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
Zakaj idete u taj Autopoljostroj kad u njema očito imaju jako malo robe na lageru?
Ja sam te lepo uputil da zoveš tam gde ima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
Prije tjedan dana usput u prolazu.
Tražil sam one kopče za haubu za IMT-a ali trenutno nisu imali, mogu imati sutra ujutro.
Nebi ni to tražil ali moral sam smisliti razlog zbog kojeg sam došel
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
Ma nije problem, ima toga.
Htel sam samo reči da sam imal prilike kupovati u puno bolje opskrbljenim dučanima nego kaj je ovdje spominjani Autopoljostroj.
A i jeftinijim po onome kaj sam nabrzaka snimil
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ne kužim Muha, kaj nemaju, pa kupil sam karike tam, jedino nisu imali dihtpapira za dihtung za med kompresor i kučište razvoda, a to sam pak danas kupil v zlataru i već sam ga zrezal, s tim pravljenjem dihtunga bar imam iskustva:icon_hang:

U skroz drugom dijelu grada u dućanu www.imbus.hr sam kupil kajlu i maticu za zupčanika. Maticu M18x1.5 je jako teško najti. U našim lokalnim dućanima sasvim nemoguće, a kajle ovakve velike kakva je meni trebala isto lokalci ne drže. Tak da bez zagreba nebi niš zbavil.

Sad iščem još kabel za struju onaj rastezljivi za prikolicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemas brige imaju oni skoro sve a za cjenu si upravu malo je paprena al za one koji koji put navrate mestri koji cesto kupuju imaju na vecinu od 15-25%.

Meni su krizevci ili vrbovec daleko za par djelova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
Ja sam mislil strikane da nisi našel.

@ Oficir, To za mene nije dučan u kojem majstori popust imaju. Ionak pošteni majstor taj popust mušteriji prepusti.
kaj su ostali ljudi bedaki?

Jasno da ti je daleko za par sitnica putovati, ali ja volim kad dođem u dučan tam kupim sve, a ne da moram od dučana do dučana skupljati po jednu vrečicu djelova.
Ma ustvari meni to više ionak nije bitno, ali da ljudi koji trebaju lakše nađađu i shrpe sve na jednom mjestu
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
722
Ovako...na imt 539 pustalo je ulje na semeringu radilice, pa smo odlucili baciti traktor na pola i zamjeniti semering. Usput smo promjenili na mjenjacu... neznam sta jer je bio kod ehanicara, a ja to nisam organizira. Problem je sta je opet propustao semering... vjerovatno je neka slaba kvaliteta. Te nemogu ukljuciti kardan bez da bruji ko ludo... kao da nema onog drugog stepena... kada je kardan u radu pritisak frecjona do kraja ne gasi i kardan.
Koji semering preporucate... drugi mehanicar mi je preporuci neku grafitnu spagu od mf.
Ajmo ljudi pomagajte s preporukama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh