plus
Iskusan lik
- Tu od
- 7 Sij 2016
- Poruka
- 7,600
Cofman, ako ja pravilno čitam ti bi spojio alternator preko reglera za dinamo, to ne možeš realizirati.
Za alternator su regulatori napona, a za dinamo generatore su regleri.
Ima alternatora s ugrađenim regulatorom, a ima i onih s vanjskim regulatorom napona.
Reglere osim po nazivnom naponu i snazi, još razlikujemo po načinu i vrsti pobude, ukratko postoje regleri s tzv. plus pobudom i regleri s tzv. minus pobudom. I jedna i druga povlači za sobom kako je dinamo spojen unutar stroja, i naravno kako je regler spojen "ispod njegovog poklopca". Oprosti ali za tebe je sve to prilično zbunjujuče i podosta komplicirano, nema problema da ti pokušam SVE to pojasniti, samo jako teško da me budeš baš sve dobro razumio. Ako išta krivo skužiš i napraviš, lako skuriš instalaciju, sklopove pa i traktor...
Za alternator su regulatori napona, a za dinamo generatore su regleri.
Ima alternatora s ugrađenim regulatorom, a ima i onih s vanjskim regulatorom napona.
Reglere osim po nazivnom naponu i snazi, još razlikujemo po načinu i vrsti pobude, ukratko postoje regleri s tzv. plus pobudom i regleri s tzv. minus pobudom. I jedna i druga povlači za sobom kako je dinamo spojen unutar stroja, i naravno kako je regler spojen "ispod njegovog poklopca". Oprosti ali za tebe je sve to prilično zbunjujuče i podosta komplicirano, nema problema da ti pokušam SVE to pojasniti, samo jako teško da me budeš baš sve dobro razumio. Ako išta krivo skužiš i napraviš, lako skuriš instalaciju, sklopove pa i traktor...


