• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem oko traktorskih papira

P

Peky

Guest
Bok svima, ovo mi je prvi post pa se ne ljutite ako sam pogrijesio kategoriju.

Ovako...posjedujem traktor, koji je moj otac kupio 80 i neke godine, traktor nikad nije bio registriran i ne posjedujem nikakve papire, postojao je nekad davno račun koji je otac negdje zagubio i jednostavno vise ne postoji, ali čovjek od koga je traktor kupljen još je uvijek živ.
Traktor je u potpunosti obnovljen i generalno uređen pa bih ga sada htio registrirati, a to ne mogu bez papira, pa je moje pitanje kako sada izvaditi papire, koliko bi to otprilike koštalo i koliko bi to vremenski trajalo jer našlusao sam se svakakvih gluposti.

LP Domagoj
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
odeš u policiju pa pitaš,ali mislim da ide ovako,sa potvrdom iz policije da nije ukraden,izjavom dva svjedoka da je tvoj,ovjereno kod javnog bilježnika na tehnički,ali bolje pitaj u policiji
 
N

Neven 533

Guest
Bok svima, ovo mi je prvi post pa se ne ljutite ako sam pogrijesio kategoriju.

Ovako...posjedujem traktor, koji je moj otac kupio 80 i neke godine, traktor nikad nije bio registriran i ne posjedujem nikakve papire, postojao je nekad davno račun koji je otac negdje zagubio i jednostavno vise ne postoji, ali čovjek od koga je traktor kupljen još je uvijek živ.
Traktor je u potpunosti obnovljen i generalno uređen pa bih ga sada htio registrirati, a to ne mogu bez papira, pa je moje pitanje kako sada izvaditi papire, koliko bi to otprilike koštalo i koliko bi to vremenski trajalo jer našlusao sam se svakakvih gluposti.

LP Domagoj

Ti ja sam trebao kupiti jedan takav traktor ...
Isto mi ga čovjek htio prodati uvaliti papiri se ne daju napraviti nisu dali u policiji ako se nema knjižica vozila da onda nema mogućnosti rada nje..
Tako da sam odustao isto tako imam auto ima papire al ja ih nemam ne daju se napraviti.
To mi je drugi slucaj morao sam auto prodat za dzaba jer ne daju papire pošto nije regan..
Sad si vidi al sumnjam uzmi broj šasije traktora i u policiju...
 
N

Neven 533

Guest
Da kolega Zvonis je rekao točno, nek se provjeri prvo po broju šasije u policiji da nije ukraden i da li ga imaju u bazi podataka, za svaki slučaj da ne bi bilo nismo znali kad ga nije kupio novog i onda ako nema podataka o vlasniku nek vlasnik ode s dva svjedoka bilježniku koji će potvrdit da je on vlasnik traktora i gotovo, na tehničkom s izjavom ovjerenom kod bilježnika ne bi smjelo bit problema.

Pa tako je napravio ovaj covjek i nije ga mogao prepisati nasli dva svjedoka i podvalili mu...
Ja mislio kupit od njega traktor pa odustao al najbolje nek vidi uz vezu sve se da rjesiti...
 
L

lunic

Guest
Evo da ti probam ja pomoc. Ja sam svoj traktor registrirao i rijesio papire sad u 12 mj. Ja imam TV 732 i bio je isto bez papira. Zvao sam stanicu za tehnicki pregled da mi objasne proceduru i rekli su mi da prije bilo cega da idem na policiju sa podacima traktora da provijerim dali je bio ikad registriran, dali u jugi ili u HR.
Jer ako je bio barem jedanput regan onda je procedura laksa tj. ista samo sta ne moras ici kod biljeznika.
Isao sam provijeriti i rekli su mi da nije bio nikad regan, ni u jugi ni u HR.
Nakon toga sam ponovo nazvao stanicu za teh. pregled i rekli su mi da sad moram ici kod javnog biljeznika sa jednim svjedokom i napraviti dvije izjave. E da, da ne zaboravim. Ja nisam mogao napraviti izjavu zato jer smo ja i traktor vrsnjaci tako da je morao moj stari ici i prisegnuti da je traktor nas od prvog dana.
Da nastavimo. Jednu izjavu moras napraviti ti i potpisati da si ti vlasnik, a jednu izjavu posebno mora potpisat svjedok u kojoj izjavljuje i potvrđuje da si ti vlasnik traktora.
Nakon toga sa tom izjavom ides na stanicu za teh. pregled, sa isparvnim traktorom naravno, i napravis normalni teh. pregled. Isti ili drugi dan odes ovjeriti knjizice na policiju, natrag na stanicu po tablice i gotova prica.
 
L

lunic

Guest
Lunic kako je procedura lakša ako je bio regan a onaj na kojeg je bio regan više nije među živima, onda je to problem jer bi nasljednici od tog pokojnog vlasnika trebali tražit da sud raspravlja o nasljeđivanju naknadno pronađene imovine a tu onda mogu vrlo lako nastat problemi ili ako je živ može se sjetit pa reč da neda pristanak na prijepis iako ga je prodao pred x godina.

Konkretno sam mislio na slucaj kad je traktor u vlasnistvu neke obitleji od prvog dana. To sta si ti naveo stvarno bi bio veliki problem da se zakomplicira.
 
A

aljmas

Guest
Konkretno sam mislio na slucaj kad je traktor u vlasnistvu neke obitleji od prvog dana. To sta si ti naveo stvarno bi bio veliki problem da se zakomplicira.

a šta kada nije odjavljen u vojvodini, ima sve papire da je prošao carinu, staru prometnu ( saobaćajnu) prijepis samo nema odjave
kaže čovjek tko je tada na odjavu mislio kada su selili
i sada je prodan i u policiji odjavu traže
 
N

Neven 533

Guest
a šta kada nije odjavljen u vojvodini, ima sve papire da je prošao carinu, staru prometnu ( saobaćajnu) prijepis samo nema odjave
kaže čovjek tko je tada na odjavu mislio kada su selili
i sada je prodan i u policiji odjavu traže

Ja imam s autom isti problem ne daju regat bez odjave ..
A ima pecat o odjavi mislim da se ne isplati gubiti vrijeme na to...
 
N

Neven 533

Guest
Neznam bolje se pačat u nešto što nema papire nego to raditi većina toga je ukradena ...
Zato oni i ne daju napraviti nove papire
 
N

Neven 533

Guest
Prvo u jednom postu iznad nemaš papire a onda u ovom imaš pečat u prometnoj o odjavi, aj odluči što je.

Ja sam naveo par slučaja...
Traktor bez papira.... Ne mogu se napraviti novi jedino kriminalnim putem veli gospođa iz policije...
Auto bez odjave ima u knjižici pečat al ne daju regat nego se ceka taj papir vec 2 mjeseca...
Ima toga više izmjenjeni su zakoni nije vise ko prije ...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
za auto neznam ali papiri za traktor se mogu napraviti uz svjedoke
 
P

Peky

Guest
Ne znam ljudi sta da vam kažem , otci cu sutra u policiju pa vidit sto bih trebao poduzeti, traktor nije ukraden, a jel ikad bio regan zbilja nemam pojma, ne zna ni moj stari koji ga je i kupio, kupljen je 1985. Radi se o IMT 533. A svjedoka da je traktor u nasem vlasnistvu cijelo to vrijeme imam napretek.

Hvala ljudi
 
A

aljmas

Guest
Odjavljuje novi vlasnik na policiji gdje je traktor prije bio registriran, donese ugovor i papire od traktora i odjavi.

bio je regan u vojvodini, tablice nema-nestala u zAdnjih 15 god
 
L

lunic

Guest
Ne znam ljudi sta da vam kažem , otci cu sutra u policiju pa vidit sto bih trebao poduzeti, traktor nije ukraden, a jel ikad bio regan zbilja nemam pojma, ne zna ni moj stari koji ga je i kupio, kupljen je 1985. Radi se o IMT 533. A svjedoka da je traktor u nasem vlasnistvu cijelo to vrijeme imam napretek.

Hvala ljudi

Pa u cemu je onda problem. Ides istim postupkom kojim sam ja isao. Napisao sam ti par postova prije.
Ti napravi papire ko da si ti prvi vlasnik i gotovo. Idete ti i jos jedan svjedok i to je to. Ako nisi siguran, sto i kako, nazovi stanicu za teh. pregled i pitaj hi u detalje da ti objasne postupak. Zato i jesu tamo.
Tako ces najbrze, dok tu na forumu ces samo rasprave voditi ;)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa u cemu je onda problem. Ides istim postupkom kojim sam ja isao. Napisao sam ti par postova prije.
Ti napravi papire ko da si ti prvi vlasnik i gotovo. Idete ti i jos jedan svjedok i to je to. Ako nisi siguran, sto i kako, nazovi stanicu za teh. pregled i pitaj hi u detalje da ti objasne postupak. Zato i jesu tamo.
Tako ces najbrze, dok tu na forumu ces samo rasprave voditi ;)

Sve je to zeznuto, čovjeku otišli zupčanici u diferencijalu na 533 i nije imao novaca da kupi druge nego je na nekom otpadu za sitne pare našao kompletno sa kučištem i poluosovinama. Nije htio uzeti dok ne provjeri broj. I uzme broj sa kučišta i ode u MUP pitati dali je to kučište sa otpada ukradeno, i naravno rekli mu da je u kraden, "dijete Oluje", i ništa, čovjek ode doma i smišlja kako popraviti traktor bez novaca. I jedan dan pokuca mu krim policija na vrata i traže to kučište, jer pravi vlasnik je pokrenuo tjeralicu za svojim traktorom prije par godina a ta čovjek je sada došao u MUP sa tim brojem.. Premetali mu kompletne garaže, tavan, svinjce, štalu, sjeno mu presložili i nema. Nevjeruju da je to on našao na otpadu iu da nije dovezao doma nego se samo raspitivao. I na kraju pristanu i odu oni na otpad kad ono kučišta više nema. i na kraju je čovjek dobio prijavu i 1800 kn kazne. Tak da je to vrlo škakljivo iči u MUP pitati za broj šasije ako nemaš neko poznanstvo ili ne naletiš na dobru tetu koja neče raditi više nego što se od nje traži.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Na kučištu getribe, mjenjača se nalazi na svakom traktoru aluminijska identifikacijska pločica s podacima o modelu traktora i nekakav serijski broj i godina proizvodnje a ako nema godine proizvodnje na pločici onda je na kučištu samom ukucana ili lijevana zajedno s kučištem i ti na traktoru možeš sve mijenjat od kučišta mjenjača i motora do poluosovina bitna je samo ta mala aluminijska identifikacijska pločica i nikakvi podaci o broju motora niti eventualno poluosovina nisu na policiji niti u knjižici traktora. Nek me ispravi netko ako nisam u pravu.


Na tehničkom ni ti mene niti ljude sa kojima sam razgovarao nitko nije tražio da pokažu tu pločicu nego baš broj ukucan na kučište. Jer ti vrlo lako skineš pločicu ili zamjeniš kompletnu armaturu na kojoj je pločica.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ako je na imt 533 ukucan broj šasije na kučište diferencijala onda si apsolutno u pravu!
da, na kučištu, ali nekada su se brojevi ukucavali kod kupovine traktora, tako da je broj ukucavan na nekoliko različitih mjesta, na spoju sa mjenjačem, desno bočno ispod ručica hidraulike, odozada na uhu od donjeg klina....
 
L

lunic

Guest
Sve je to zeznuto, čovjeku otišli zupčanici u diferencijalu na 533 i nije imao novaca da kupi druge nego je na nekom otpadu za sitne pare našao kompletno sa kučištem i poluosovinama. Nije htio uzeti dok ne provjeri broj. I uzme broj sa kučišta i ode u MUP pitati dali je to kučište sa otpada ukradeno, i naravno rekli mu da je u kraden, "dijete Oluje", i ništa, čovjek ode doma i smišlja kako popraviti traktor bez novaca. I jedan dan pokuca mu krim policija na vrata i traže to kučište, jer pravi vlasnik je pokrenuo tjeralicu za svojim traktorom prije par godina a ta čovjek je sada došao u MUP sa tim brojem.. Premetali mu kompletne garaže, tavan, svinjce, štalu, sjeno mu presložili i nema. Nevjeruju da je to on našao na otpadu iu da nije dovezao doma nego se samo raspitivao. I na kraju pristanu i odu oni na otpad kad ono kučišta više nema. i na kraju je čovjek dobio prijavu i 1800 kn kazne. Tak da je to vrlo škakljivo iči u MUP pitati za broj šasije ako nemaš neko poznanstvo ili ne naletiš na dobru tetu koja neče raditi više nego što se od nje traži.

Ali ne vidim zasto treba neko poznanstvo u policiji kad su mene i stotine drugih poslali iz stanice za teh pregled da se prvo provijeri. Kad sam dosao na policiju reko sam tko me poslao i zasto sam tu. Gospođa me uredno pitala sve podatke traktora, provijerila je i uredno mi rekla sto me zanimalo. Sad ako je to sto provjeravam ukradeno sigurno ce se nesto zakomplicirati, ali ako znas otkud je traktor od prvog dana tj. ako ti ga je susjed prodao, a on je vlasnik od prvog dana, nebi trebalo biti nikakvih problema jer to je ujedno i jedini nacin za doznat dali je traktor ikad bio regan ili ne.
 
T

Traktorist

Guest
kako se čitaju brojevi na kućištu traktora ,gledao sam i ima nekih koji su polegnuti. recim kad bi ovo bili brojevi : (- xx -x -) ,prvi polegnut ,dva normalno ,polegnut ,normalno i onda još jedan polegnut
 

ivanparic5

Novi član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
3
Zivim u hrvatskoj imam traktor bez papira imam kupca iz bosne zanima me da li se moze prevesti traktor preko granice traktor uredno odjavljen 89 god
 

Najnoviji postovi

Na vrh