• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem s hidraulikom Štore 404

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
štore klasika hidraulika radi ali jedan problem punpa metnuta nova od univerzala filter i ulje novo da problem je kad dignem poluge gore one idu gore dolje zašto rade to šta da mjenjam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: štore 404 upomoč tast me ubija u pojam

Može biti glumice na cilindru da popuštaju.
Jel ti to radi kad je neki priključak prikopcan?
Inače kad se tak nekaj radi (nova pumpa,ulje) onda se odma promjene sve glumice i podloske na cilindru i razvodniku i miran si duže vrijeme.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Re: štore 404 upomoč tast me ubija u pojam

Oficir, si ti kad videl kak to iznutra izgleda, kad daješ takve savjete iz rukava?
Pogledaj, pa nebuš govoril napamet... nema ni gumica na cilindru, niti bakrenih brtvi, niti podloški na cilindru...

Ljubomir, prvo pitanje:
u kojem ti je položaju ručica za izbor načina rada hidraulike (ona iza ručice za podizanje): gornjem ili donjem? Ak je u gornjem, podigni hidrauliku i prebaci ju u donji položaj, jer dok je u gornjem, to je normalno ponašanje. Ako je u donjem (regulacija položaja), onda postoji problem unutar hidraulike.
Problem poskakivanja može ti se pojavljivati radi više uzroka. Za početak, pogledaj kak izgleda onaj kotačić koji ide po ekscentru na desnoj podiznoj ruki: vrti li se lagano i nije li zajeden (postoji mazalica za njegovu osovinu).
Obično svi kreću od brtve cilindra. Ona je jedan O-ring i teflonski prsten koji ju pridržava. Ponekad taj prsten pukne, pa je to uzrok nedihtanja O-ringa.
Postoje dva nepovratna ventila s kuglicom. Pod njima se zna skupiti mulja i špene, pa ne dihtaju. Ista stvar je sa šok ventilom, kao i s iberdrukom (pa ljudi mijenjaju pumpu, iako često nema razloga za to).
Ukratko:
- spusti poluge hidraulike
- skini dolaznu cijev od pumpe (2 šarafa M8)
- skini prednju ploču s hidraulike (6 šarafa M16)
Rastavi ju pažljivo, skini i rastavi šok ventil i iberdruk ventil, te sve dobro isperi u nafti i ispuši zrakom. Provjeri stanje tih nepovratnih ventila, odnosno dosjeda kuglica.
Jakim magnetom izvuci klip van, pa provjeri stanje O-ringa i teflonskog prstena. Provjeri ima li cilindar riseva...
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
Re: štore 404 upomoč tast me ubija u pojam

mala ručica mora biti dolje a ne gore ventile sam neki dan prao jedan se rastavlja vodovodvim alatom a drugi odvijačem punpa mjenjana zbog toga kad se ugrijalo ulje diže samo na velikim okretajima motora hvala na pomoči ak nebude druge skidam klip dolje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Re: štore 404 upomoč tast me ubija u pojam

Moj isto nije dizal na malom gasu, već samo na većim okretajima. Ima >7000h, a pumpa nije dirana.
Uzrok je bila špena pod iberdruk ventilom. To je onaj kod ulazne cijevi.
Ovi nepovratni ventili su ti na poklopcu iznutra.
 
Posljednje uređivanje:

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
znači ti ventili su unutra nevide se budem probao rastaviti pa budem vidio punpa je otišla radila nekoliko puta bez ulja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Da, unutra su. Pogledaj, negdje je na forumu bilo slika na tu temu, pa budeš videl kak to izgleda.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel ima razlike kad okrečeš onu malu ručicu de piše +i- na jednom je poskakival hidraulik kad je ručica bila u minus položaju manje pa smo skinuli ručicu okrenuli njenu osovinu u minus vratili ručicu i hidraulik je radil normalno traktor je bil novi malo mi več to u magli mislim da bi ZJ to bolje pojasnil .
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Ovak: Štore 402 super je teško dizal kiper, nekad nikak i na hidraulik nije mogo bez gasa.
Sad promjenim pumpu i diže kolko-tolko sa gasom, al nije to to. Šta bi moglo bit?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Najvjerojatnije iberdruk ventil je pun špene. Skini ga, pa buš ondmah videl jel ima špene.
Rastavi ga, operi i ispuši, te vrati na mjesto.
Ak bude dizal, vjerojatno pumpu nisi ni trebal mijenjati.

Ak neznaš, nalazi se na kućištu kiper ventila (onaj okrugli komad s dva plosnata ureza za viličasti ključ).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
A jel hidraulika zuji? Jeste li mjerili tlak na kiperu? Ima li jednu cijev ili dvije? Na kkoju se stranu kipa (ručka prema gore ili prema dolje?

Razmem za problem s unutarnjom hidraulikom, ali ak kiper ne dela, onda nema kaj drugo biti do iberdruk ventila.
Naravno, pretpostavlja se da je filter čist i usis ne zaštopan.
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Nezuji..nisam mjeril tlak al sad kad sam kipal kuruzu iz beraca doso je do pola i nije mogo dalje dic....ima 1 cijev i kipa za dolje....filter sam zvadil i bilo je spene na onom magnetu...sve sam ocistil...sad jos more bit da je lajtung zastopan od usisa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ak je došel do pol, onda ti je možda getriba suha, jer za te cilindre treba 5...6 litri ulja.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
A filter je stavljen nov? Jer kad sam ja kupio univerzala isto sam stavio novo ulje i dok nisam promjenio nije mogao dici ništa
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Koliko mora da diže hidraulika na štore ? Najverovatnije imam i ja probleme:=:)
Paleta drva , negde 700kg je to previše za štoreka?
lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Po uputama piše 550kg, no ta hidraulika sigurno diže 1T. Pitanje je jedino može li 700kg nositi na polugama, radi mase prednjeg kraja.
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Opet nisam dobro pročitao upute. Sa dizanjem prednjeg kraja nije bilo problema, imam spreda utege 150kg. Paleto sam mukom digo za 10 cm, onda ni bale silaže neče iči. Proveriču pritisak pumpe i varnostni ventil.
lp
 
Na vrh