• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem s vezanjem špage

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
problem kod moje ap 45 je što recimo na 100 bala jedno 4-5 bala ne sveže.i to samo jedna strana..probali smo i dotezat petljače i popuštat,nema neke koristi.kad prereže špagu sveže samo jednu stranu špage i to samo na čvor..u čemu bi bio problem?
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
jesi pregledao put špage,znači sve one dijelove preko kojih špaga kliže dok putuje?Meni se to događalo na poljakinji na desnoj strani jer je špaga usjekla put kojim prolazi i tu je nekad negdje zapinjala i onda nije vezala tu stranu.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
moglo bi bit..na welgeru ima feder na izlazu špage iz spremišta,kojim pritežeš špagu da ju igle izvuku samo onoliko koliko trebaju.primijetio sam isto tako da onaj flah u obliku polumjeseca nekad ne zakači špagu,nego pola špage ostane na vanjskoj strani a pola unutra..
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
tako ima i na poljakinji i taj feder treba biti točno određeno pritegnut,ni prelabavo ni prejako,treba stvarat određeni otpor.A ti polumjeseci se daju štelat pa ih možeš pomaknut tako da vataju špagu uvijek,ali ne previše jer se moraju mimoilazit sa onim tzv. lastinim repom,tj.nosačem palca petljača..Mislim ustvari da smo već ustanovili da su petljači na poljakinji i tvojoj Welgerici jednaki.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
što se tiče federa na izlazu špage, meni je majstor rekao kad je slagao moju AP 41 da mora feder biti pritegnut na snagu od 1,5 kg, tj. toliko težine mora biti potrebno da se špaga izvuče
 
A

agroslavonac

Guest
abrkili kaže:
problem kod moje ap 45 je što recimo na 100 bala jedno 4-5 bala ne sveže.i to samo jedna strana..probali smo i dotezat petljače i popuštat,nema neke koristi.kad prereže špagu sveže samo jednu stranu špage i to samo na čvor..u čemu bi bio problem?
ČUJ abrkili ako je kao što je gore napisano da vezuje samo jednu stranu špage i to u čvor onda ti je slijedeće:
1.znači da ti drugu špagu ni ne donese na petljač i tu je 99 % pritiskivač kanapa označen brojem 4 na slici nije naštelovan to ti je ona poluga limena koja se šteluje preko šipke(1) i ona mora kada naiđe na brijeg da prođe ispod pločice(3) i da prijeđe pločicu za 1 - 2 mm a tu jednu špagu što vezuje na čvor znači da ti je petljač prestegnut one druge špage nema jer je nije pritiskivač donio na petljač odnosno daleko je pa je petljač u svom prolazu ne može dohvatiti
2. Ne vrijedi to dotezati napamet oprugu petljača stežeš od da ima dužinu od 24 - 28 mm
3.Opruge kroz koji šteluješ špagu(5) na izlazu iz kutije ako su original i ako nema utora od špage šteluješ na 26 mm
4.Provjeri da ti igla neide daleko od aparata treba da bude 1 - 2 mm.

By milan959
Naštelaj ovako i tjeraj bez brige
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
milane,hvala ti,probat ću ju tako poštelat u radu pa ti se javim ako uspije ili ne... još jednom,puno hvala!
 
N

nesa79

Guest
molim za pomoc nece da veze desnu stranu ustvari veze ali nece da pusti na vreme inace balirka je kola rivale2

 
A

agroslavonac

Guest
Nešo da li ostaje na petljaču cijela mašnica ili samo ona dva odrezana kraja ako ostaju samo dva odrezana kraja očito je da ti je previše pritegnut desni petljač popusti malo oprugu petljača i ne bi trebalo biti problema ako ostaje cijela mašna na ktaju petljača onda ti je daleko poluga od poleđine petljača ili poluga petljča nema dovoljan hod što je potrebno podesiti inače ako na sledeći udarac klipa sa masom skine mašnicu to i nije neki problem ako si u slavoniji u okolici osijeka ili vinkovaca to ćemo riješiti uz jedno piće
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo što sam danas napravio.na slici dolje se vide ovi polumjesečasti flahovi(crveno),i oni mi ne idu do kraja inače...znam da su prije išli,ali u zadnje vrijeme ostaje lufta(označeno plavo).odšarafio sam ih,pomaknuo da skroz zatvaraju i ponovno zategao,prvih 140 bala izbalirao bez frke,ali su se opet popustili za 0,5 cm i dešava se da svaku desetu balu razveže... ono što me zapravo zanima je kataloški broj tih flahova,odnosno vijka kojima se zatežu.U vijcima postoji nekakve opruga ili gumica koja ih zapravo vraća u prvobitan položaj nakon zavezivanja špage,nisam siguran koji je to mehanizam.

molio bih vas ako znate jel se može gdje kupit taj vijak i što da zapravo tražim?

DSC00913.jpg


pet.jpg
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Imam sličan problem kao nesa79 ali meni povremeno ne pušta čvor ni sa ljeve ni sa desne strane dali je to zbog nedovoljno suhog sijena ili nečeg drugog kad je sjeno jako suho otpušta besprjekorno čim je malo vlažnije veže čvor na čvor.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
abrkili

Od AP45 imam neki katalog ak ti trebaju kataloski brojevi, probam skenirati kad dodjem doma.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@rudamaca:hvala,našao sam dijelove..

@majstor:ako veže čvor na čvor,onda promjeni petljače,siguran sam da su urezani od špage,pa onda tu čvor zapinje...

@šanana:jutros je otac zvao servisera,nabavna cijena za te osovinice s gumicom je 300 kn po komadu(original welger),nisam siguran jel i oni polumjeseci idu s njima...sigurno pašu sa ap 45 na 41.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
moja balirka ide sada super jučer i danas izbalirao 1000 bala samo 1 razvezana,i meni je tako razvezivala svaku desetu ali je tata skužil u čemu je problem....sve smo zatezivali i tak dok mu nije sinulo da je tu čivija i istina je bila da je čivija bila smrskana,od onda mi samo razvezala 2 bale a izbalirao na 1500kom

tu nutra je čivija i ta čivija je bila sva smrskana(meni)neznam kak je to na tvojoj u mojoj je tako ,ti tipovi balirke nisu svi isti,moja je welger ap12k,super je
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
matija:nije,s čivijom je sve u redu,jutros problem riješen zamjenom polumjeseca.kao što sam napisao košta po komadu 300 kn,s tim da NIJE original,nego zamijenski.na originalnim se daju gumice izbit i mogu se zamijeniti,iako ih u tvornicama ne rade,no čovjek je napravio kalupe i sam ih izljeva.

novi polumjesec i kraj njega izlivena gumica,koja se na originalima može mijenjat..
DSC00915.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
MATIJA CASE kaže:
moja balirka ide sada super jučer i danas izbalirao 1000 bala samo 1 razvezana,i meni je tako razvezivala svaku desetu ali je tata skužil u čemu je problem....sve smo zatezivali i tak dok mu nije sinulo da je tu čivija i istina je bila da je čivija bila smrskana,od onda mi samo razvezala 2 bale a izbalirao na 1500kom

tu nutra je čivija i ta čivija je bila sva smrskana(meni)neznam kak je to na tvojoj u mojoj je tako ,ti tipovi balirke nisu svi isti,moja je welger ap12k,super je
kad tu pukne čivija to jest na tanjurastom zupčaniku nema više baliranje odnosno ta strana stoji ne veže ne radi nist /ne okreće se taj tanj.zupčanik , tak da je nemoguće da malo balira malo ne
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
moguće je da je druga strana čivije malo zadržavala,ponekad zapela,pa bi i zavezalo...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
abrkili kaže:
moguće je da je druga strana čivije malo zadržavala,ponekad zapela,pa bi i zavezalo...


bilo je vec toga kod mene ,ali da ga malo okreće malo ne u to bas ne vjerujem a i ako ga okrene onda ga okrene najviše do pola jer kad treba da aparat za vezanje mora da napravi svoje od tog i malog opterecenja mora da stane i zna se u kakvom položaju ostane izgleda ko da je sve potrgano ,dobro je u tim slučajevima da se ne mogu oštetit igle ili bilo kaj gore
pa čivija kosta par kuna ide 8mm u nju 6mm (mislim) uvijek za svaki slučaj imat u rezervi i nema brige ni većeg zastoja
a to se događa u normalnim uvjetima nakon 100 000bala
 
N

nikolaindjija

Guest
majstor kaže:
Imam sličan problem kao nesa79 ali meni povremeno ne pušta čvor ni sa ljeve ni sa desne strane dali je to zbog nedovoljno suhog sijena ili nečeg drugog kad je sjeno jako suho otpušta besprjekorno čim je malo vlažnije veže čvor na čvor.
to se isto desava i kod mene na ap 61 samo kada je vlazno seno.Uzmes wd40 ili naftu poprskas samo po petljacima,ali pazi da nepoprskas drzace,videces bices bez problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh