• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa cisternom Streu-mix 3000 l

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Za te tanke gumene cijevi, pogledaj na auto otpadu one cijevi što razvode vodu za pranje šajbi.
Ako je budeš gurao u rezervoar, na ulazu u rezervoar je možeš zalijepiti silikonom, tako ti neće prašina i vlaga ulaziti unutra.

Ona gumica od ventila od bicikla je previše meka i kroz nju neće moći vući ulje, na toj dužini će se sigurno slopiti i ulje neće ići.
A i ja mislim da tu metalnu ne treba vaditi van, ako već čvrsto stoji na mjestu. Već samo na nju nastaviti gumenu.
 
Posljednje uređivanje:

MFpower

Novi član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
7
Pozz, trebam pomoč. :) Kupio sam također streu-mix 3000 s poluispravnom pumpom. :D Klasična priča, pukla im je jedna lamela u pumpi. Pa su odlučili sami to popraviti, stavili su sve nove lamele, nove ležajeve i semeringe. Pumpa radi ali ne kako spada, slabo vuča i to na punom gasu trakora. Danas sam ja rastavio pumpu ali ne vidim di je problem. :/ Mislio samo dat tokaru da mi "poravna" potokari utarnji dio pumpe, kaj vi mislite o tome? I nisu stavljali brte negu s sve predihatli diht masom, dali je to ok ili da dam napravi nove brtve? :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Meni je jednom pukla 1 lamela, zamjenio sam uz nju još jednu sumnjivu, i radi bez probelma. Mislim da imaš više od jednog ulaza u cisternu, provjeri dok na jedan vučeš da su drugi skroz zatvoreni, meni jednom došao kamenčić i nije se skroz zatvorila...bolje da nepričam šta sam sve radio, a kvar nikakakav.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dali imaš lufta između rotora i bočnih poklopaca . Dali su lamele dosta dugačke ? Moja cisterna iste marke je strunula i otišla na otpad a pumpa još radi nije bila otvarana osim jednom kad se smrzla .
 

MFpower

Novi član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
7
Dali imaš lufta između rotora i bočnih poklopaca . Dali su lamele dosta dugačke ? Moja cisterna iste marke je strunula i otišla na otpad a pumpa još radi nije bila otvarana osim jednom kad se smrzla .


Lamele su isto dugačke ko i rotor...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Jesi li otklonio kvar? Možda problem uopšte nije u pumpi.

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko ide ulja na ulazni par zupčanika na pogonu pumpe gore spomenute cisterne, ako netko zna??
Znači u ono kučište gde su zupčanici, hipenol ide, sa dneznam dal bude litra dosta ili da više stavim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pazi, to nije ulje za podmazivanje lamela, ono koje ti ide kap po kap.
Ovo je gusto ulje za podmazivanje pogonskih zupčanika, to je napred odmah iza kardana, ulijeva se kroz plastičan čep na vrhu tog kučišta.
Tu ide hipenol, a u pumpu stavljam motorno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam problem na strou-mix pumpi.
U 11. mj lani smo komplet reparirali pumpu, odlično je radila i sad prije 10-ak dana je opet pukla lamela i zacvikala je pumpa.
Mene sad zanima zakaj konstantno pucaju lamele u toj pumpi???

Dali je moguće da je stator krivac tome?
Jer osjeti se na njemu da ima kao male "brazde" valjda od ribanja lamela po njemu, tak da sad je opet sve rastavljeno i nosimo stator na tokarenje.

Velim, lani smo ju rastavljali barem 5 puta koliko je lomila lamele, pa smo odlučili reparirati, bili su več lošiji ležajevi, stavim sve novo u nju, sve odlično bez lufta igdje, i evo nakon kojih 50 komada izvezenih, opet pukla lamela, več sam lud od toga.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako je ono sto mislim onda bi nakon obrade pucanje lamele moglo biti jos cesce,,,
Vjerujem da je promjer statora prevelik (dal od habanja radi ne podmazivanja ili skidanja kod obrade) i da radi toga dolazi do prevelikog izlaska i naprezanja letvice uslijed cega dolazi do pucanja,,,
Povecanjem promjera statora stvar bi se mogla samo pogorsati,,,

Podmazivanje je vrlo vazno kod pumpe i treba biti svake sekunde jedna kap, motornog (ne rabljenog) naravno,,,
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
Možda su ti lamele pre male(niske)možda bi trebale biti vislje.To bi trebalo izmjeriti i dati napraviti nove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh