• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa cisternom Streu-mix 3000 l

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Imam cisternu stru-mix 3000 l i išao sam jednom puniti vodu i uključio sam pumpu i pukla mi je lamela :madmana: .... I sad trebam neku trgovinu gdje mogu naći te djelove.... Jel zna netko gdje se mogu naći djelovi za pumpu?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pogledaj na iternetu tj. potraži dali ima u trgoagenciji
a ja sam lamele pravio sam od bakelita to ti imaju električari
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Izmjeri dimenzije ili još bolje uzmi tu jednu svoju lamelu i odi s njom u trgovinu, vjerovatno ti paše i od neke druge pumpe npr. Slovenska "Creina"... Ako je ta druga nova malo duža ili šira to ćeš lako dotjerati samo pazi da debljina bude ista.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Izmjeri dimenzije ili još bolje uzmi tu jednu svoju lamelu i odi s njom u trgovinu, vjerovatno ti paše i od neke druge pumpe npr. Slovenska "Creina"... Ako je ta druga nova malo duža ili šira to ćeš lako dotjerati samo pazi da debljina bude ista.

E hvala našao sam u oprugi dežanovac od creine samo što je malo duža pa ćemo je skratiti :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
debljina je mislim, uglavnom kod svih ista samo su različite dužina i širina.
Jesi li već namontirao ovu novu lamelu? Jesi zamjenio samo tu što je bila slomljena ili sve? Koliko ih ima jel 6 ili više?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
debljina je mislim, uglavnom kod svih ista samo su različite dužina i širina.
Jesi li već namontirao ovu novu lamelu? Jesi zamjenio samo tu što je bila slomljena ili sve? Koliko ih ima jel 6 ili više?

cerina je mislim debela 4 mm , ja imam njemačku cisternu i njoj je debljina 5 mm, a mislim da je majevici oko 3 mm
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Znači ipak postoje razlike. Kod mene je komšija na nekoj uvoznoj cisterni mijenjao lamele i isto su mu odgovarale od Creine, samo je čini mi se morao malo skratiti. Zato sam mislio da su debljine uglavnom iste.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
debljina je mislim, uglavnom kod svih ista samo su različite dužina i širina.
Jesi li već namontirao ovu novu lamelu? Jesi zamjenio samo tu što je bila slomljena ili sve? Koliko ih ima jel 6 ili više?

Zamijenio sam ih 6 jer više nisu imali, a valjda ih ima 10...
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
i ja imam taku cisternu i trebam pomoc posle druge trece cisterne kad izvozim pocne mi se pusit iz onog otvora na pumpi zbog cega to dal je mozda tesko pumpi zato sto vucem od krava a bude dosta gusto il je neki kvar
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Provjeri dali ima ulja i kaplje li na lamele. Ako ti pumpa bude suva neće dugo raditi.
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
zetorprohima ili sanana dali se strau mix cisterna negde cisti mislim kao na creini koja ima kuglu ja na njoj to nevidim a nece da mi povuce gnojnicu
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Provjeri da negdje ne gubi vakuum tj. da ne uvlači zrak. Kakav je zvuk pumpe dok vuče? Ako je onako normalan onda vjerovatno negdje vuče zrak, ako mijenja i utišava zvuk onda je možda neko od crijeva zaštopano. Može biti da se odlijepio unutrašnji sloj pa kad pokušaš vući on se stisne i nemože prolaziti osoka ili zrak, (zavisi koje je).
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Dečki malo brkate loncice. Nije bitno koja je cisterna već čija je pumpa na njoj.kod streumix nesme ostat zraka prilikom prebacivanja usis-ispuh, jer neće vuci.a. Također ako ima dva izvoda provjerit dali oba zatvarJu do kraja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Ja sa svojom samo vozim vodu i nikad nisam imao nikakvih problema. Ne znam u čemu bi mogao biti problem, ali provjeri ovo što ti kolege kažu. Moguće je i da su ti lamele pukle unutra jer su meni bile pukle 2 (ima ih 10) kad sam vukao vodu po hladnom.
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
ma ja dosad nisam nikad imao cisternu i najveci problem je stoja vucem gnojnicu tojest sve mi ide u jamu pa se zgusnulo tako da nema druge nego vuc vodu i sipati u jamu i mjesati pa onda ide
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
ma ja dosad nisam nikad imao cisternu i najveci problem je stoja vucem gnojnicu tojest sve mi ide u jamu pa se zgusnulo tako da nema druge nego vuc vodu i sipati u jamu i mjesati pa onda ide

e kolega onda tebi treba mikser za gnojnicu da to sve smixa i onda cisterna vuče odlično.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,132
Ovako, imam jedan problem, sad neznam jel to problem ili nije.. dok rasprsivam gnojnicu na livadi i kad se cisterna isprazni tj puse zrak na izlazu i dok iskljucim kardan, pumpa pocne okretati kardan na kontra stranu.. Sto bi to moglo biti?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ništa strašno. Pošto je cisterna pod velikim pritiskom, kad isključiš kardan, zrak iz cisterne izlazi van i preko pumpe, te tako počne okretati rotor na kontra stranu.
Ako nećeš da ti se ovo dešava, onda kad se cisterna isprazni, nemoj odmah isključivati kardan, nego smanji gas i pusti da traktor i pumpa rade na leru dok se cisterna ne izduva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh