• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa cisternom Streu-mix 3000 l

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Da, tako sam i mislio da bi moglo biti.. a i nesto mi u zadnje vrijeme dosta ulja baca na odusak kada vuce tekucinu.. jel i to isto normalno?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Zavisi koliko je to puno... Provjeri ventil kroz koji usisava ulje u pumpu. Ako se može podešavati: trebalo bi da otprilike svake sekunde kapne jedna kap.
Inače je normalno da pumpa izbaci van malo ulja i usisane tekućine.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Moze se postelavati ventil.. pa tako otprilike i kapa, svaku sekundu jedna kap..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Onda je količina ulja u redu... Možda ti pumpa povuče malo pjene dok vučeš osoku. Ništa strašno, pazi samo da uvijek ima dovoljno ulja.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
1. svake sekunde jedna kap..previše ulja, sasvim dosta je svakih 6 sekundi.
2. kad usisavaš i vidiš da se čašica napunila..odmah zatvori cisternu i ručicu na sredinu..znači između usisa i ispuha, tek onda isključi kardan..
probaj tako uraditi i više nikad ti neće pljuvat ulje i vodu.
Govorim ti ovo jer i ja imam streu-mix 3000 l. a naravno moraš povremeno i očistiti bubanj kojeg otvoriš sa zadnje strane..ako to nisi..imat češ što vidjet kad otvoriš..pripremi kramp,lopatu,motiku i na posao. ja sam prošli tjedan izbacio tonu taloga, imaš slike u temi cisterne.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
1. svake sekunde jedna kap..previše ulja, sasvim dosta je svakih 6 sekundi.
2. kad usisavaš i vidiš da se čašica napunila..odmah zatvori cisternu i ručicu na sredinu..znači između usisa i ispuha, tek onda isključi kardan..
probaj tako uraditi i više nikad ti neće pljuvat ulje i vodu.
Govorim ti ovo jer i ja imam streu-mix 3000 l. a naravno moraš povremeno i očistiti bubanj kojeg otvoriš sa zadnje strane..ako to nisi..imat češ što vidjet kad otvoriš..pripremi kramp,lopatu,motiku i na posao. ja sam prošli tjedan izbacio tonu taloga, imaš slike u temi cisterne.

1. Kakvih svako 6 sec. pa to je rad bez podmazivanja. Mora ići kap svake sekunde jer treba uzeti u obzir da se pumpa podmazuje samo dok se puni cisterna, odnosno dok usisava. Dok se kod pražnjenja ne podmazuje.
2. Ovo i nije baš tako praktično rješenje... Nezgodno je jer mora stajati pored pumpe a tako je i teže povući ručicu da zatvori cisternu. Osim toga tu je na dohvat kardana što može biti itekako opasno!
3. Bačvu ili kako kažeš "bubanj" treba očistiti i oprati svaki put kad se završi sa izvlačenjem osoke, a ne samo povremeno.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
I ja sam od svakog cuo da mora ici kap na sekundu, i da, kod praznjena se ne podmazuje pumpa.. a ovo za ciscenje; prosle godine dok sam ju kupio bila je cista ko suza, a i svaki put dok izvezem gnojnicu, povucem cisternu, dvije iz septicke od kuce i uvijek se lijepo ispere.. tak da ju nebudem bas skoro otvarao..
jedino moram kupiti ono crijevo novo sto ide od pumpe do bacve, vec je dosta otrulo i cini mi se da se stisce iznutra dok usisava pa je pumpi malo teze..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
To crijevo svakako zamjeni dok te nije počelo zezati. Kad pumpa prestane vući neće ti ni na kraj pameti biti da je zbog njega.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Zanima me da li je ova mala cijevcica za podmazivanje na mojoj pumpi original takva ili je to neko kemijao nesto? Znaci prvo je nekakav metalni dio, onda je crna mala cijevcica (kao plasticna) i na kraju je ova zuta gumena.. E meni sad iz ove plasticne crne stalno ispada ova zeljezna cijevcica i nikako to ne mogu ucvrstiti.. Dal bi ja mogao ovakvu gumenu cijevcicu povuci skrot iz spremnika ulja do ove casice da nemam vise problema i da mi se to vise ne vadi?
Evo na ovoj slici se donekle vidi o cemu pricam:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
To sigurno nije original, neko je to prepravljao i nastavljao. Slobodno povuci jednu cijev iz rezervoara do čašice na vrhu, tako ćeš imati bolje podmazivanje pumpe. Na ovome kako je sad riješeno ima dosta lošïh spojeva pa umjesto ulja iz rezervoara, na tim spojevima vuče zrak.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
A ova zeljezna cijevcica se neda izvaditi van, jel da ovu gumicu sto je na rezervoaru izvadim van i prosirim i samo uguram ovakvu zutu gumenu cijevcicu unutra? Valjda nece voda tuda ulaziti unutra..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Ma to si kupis novo crijevo i to je to. Ja sam sebi kupovao i uzeo novo i stavio ga i sad je to kaki treba biti da se pumpa stalno ima ulja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Zetorproxima90, el mi hoces poslikati tu cijevcicu na svojoj pumpi? Da vidim kako ulazi u rezervoar od ulja.. Mislim da imamo potpuno identicne cisterne..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
A ova zeljezna cijevcica se neda izvaditi van, jel da ovu gumicu sto je na rezervoaru izvadim van i prosirim i samo uguram ovakvu zutu gumenu cijevcicu unutra? Valjda nece voda tuda ulaziti unutra..

Ako se neda izvaditi van onda je nemoj ni vaditi, samo na nju stavi gumenu cijev i gotovo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ta zeljezna cijevcica je pre tanka da se na nju stavi gumena cijev kao sto je ova zuta.. nebi to imao s cim pritisnuti da ne pusta ulje.. Jedino da nadem neku ultra malu selnu koja bi to stegnula.. Najbolje bi bilo da izvadim to sve van i gurnem gumenu cijevcicu u rezervoar i spojim ju na casicu i to je to.. Samo neznam kako to izgleda u tom rezervoaru i koliko duboko bi cijevcica trebala biti..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Neznam kako je ta metalna cijev učvršćena tu u rezervoaru, bojim se da ne napraviš kakvu štetu vadeći to na silu van. Možeš to stegnuti šelnom ili ako ne nađeš tako malu šelnu onda stavi komadić šire cijevi preko te žute i onda sve to stegni.

A gumenu cijev ako misliš gurati unutra, ona bi trebala ići samo malo iznad dna, ili je odseci na "pištu" tj. ukoso i gurni do dna. Bitno je da može vući ulje a da ti ne ostane puno visoko, jer bi tako brzo ostala "na suvom"
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Vidio sam kod susjeda na sličnoj pumpi isti princip, na metalnu cijevčicu je stavio gumenu i umjesto šelne pričvrdtio tankom žicom, a na nju deblju koja paše na pumpicu također žicom stegnio. isto ti učini i netrebaš ništa mjenjati, jer u toj cijevi nema velikog pritiska.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Budem onda kupio metar ovakve gumene zute cijevcice pa budem prvo probao nastaviti na taj zeljezni dio sa selnom, a ako se bude i dalje vadilo van i pustalo ulje onda budem to sve izvadio i stavio gumenu cijevcicu u rezervoar ovako ukoso podrezanu..

Vidio sam kod susjeda na sličnoj pumpi isti princip, na metalnu cijevčicu je stavio gumenu i umjesto šelne pričvrdtio tankom žicom, a na nju deblju koja paše na pumpicu također žicom stegnio. isto ti učini i netrebaš ništa mjenjati, jer u toj cijevi nema velikog pritiska.

Tako je bilo i kod mene, samo je ova tanja gumena cijev pukla i sad se stalno vadi van, a neznam gdje bi mogao naci takvu tanku cijevcicu da ju zamjenim.. Ovakve zute ima za kupiti, ali ove tanje, neznam bas..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
nemoj se ništ brinuti ako je do sada držalo bez šelni onda bu i sa drotom..s vremenom je cijev izgubila svoja svojstva te se raširila i izgubila kontakt s ovom drugom,, a ovu što ide dolje metalnu nediraj--tj nevadi van. ak je jako tanka probaj u servisu bicikla ona cjevčica kaj je nekad išla na ventile. ili od nekog kabla izvadi žicu van i ostane ti cjevčica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh