• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa mjenjačem

  • Temu pokrenuo dzevad1966
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Uh , mislim da ćeš morati otvoriti mjenjač odozgo i izvaditi cijeli reverzer pa tek onda taj ulazni zupčanik , prilično sam siguran u to
Ako je kajla proklimala , to možeš sanirati na licu mjesta bez da vadiš cijeli zupčanik , treba ti dobar aparat za varenje koji ostvaruje luk bez greške,tanke elektrode,mirna ruka i malo živaca a to se sredi kroz otvor iza hidraulične pumpe kuda i ubacuješ spojku , nema potrebe za rasklapanjem
 
B

BobanS

Guest
savoris, problem je u tome sto je osovina pukla pored zleba za kajlu, mislim da ipak mora da se izvadi zbog zamene novog. Pa bi Vas zamolio da mi kazete da li ste sigurni sto se tice skidanja ploce menjaca? Hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Mora se otvoriti mjenjač odozgo
mjenjac.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mora reverzibilni snop napolje i sa druge strane osovine odvrnuti maticu i plocu skinuti pa osovinu ka menjacu izbijati
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Vladimirec getriba/mjenjač

Dragi formuraši! dali znate jel ista getriba kod Vladimireca T25 sa 2 mjenjača i od onoga starijeg tipa sa 3 mjenjača što nema šperu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Jesu ali i nisu
Zupčanici su isti viljuške i šipke viljuški nisu , poklopac mjenjača takođe
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
a jel viljuške šipke i poklopac se može prebacit sa onog sa dva mjenjača onda samo nebi imao šperu , a koliko se kreće cijena mjenjača?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Mislim da bi za to prebacivanje imao problema sa kućištem volana (nisam siguran)
Cijene stvarno neznam , sve zavisi koliko nekome (ne)treba
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Da moguće onom starom je kućište volana na poklopcu. Jel znate koi ležai odlaze kod njih kad je pod opterećenjem lupa nešto a kad sam skinuo poklopac nevidi se ništa a zupčanici imaju lufta al nebi mogli tako lupati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nesmiju zupčanici imati lufa , smiju malo ali ne previše

Lupa u samo jednoj ili više brzina ?
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Pa na lijevom mjenjaču je spora prva druga i peta. Jel bi moglo na poluosovini možda da je ležaj otišao?
 

t40sb

Novi član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
16
poozz...imam problem sa muenjačem t25 sa tri ručice,,,ručica desno ispod mjenjača za rikverc i nazad mi iskače,,dali bi neko znao što bi moglo biti??
 

kameleon

Novi član
Tu od
30 Svi 2015
Poruka
4
problem po vladimircu

Pozdrav svim znalcima navedenog traktora!!
Kupio sam nedavno vladimirca proizvedenog 1986, znaci s jednim mjenjacem. Ima 1600 radnih sati koji su stvarni...traktor je relativno malo radio. Donedavno šaltanje brzina i uključivanje kardana je išlo bez problema no jucer je sve pocelo ici teško uz obavezno krcanje zubčanika. Dali netko ima ideju o cemu se radi i kako riješiti navedenu problematiku.
Unaprijed hvala!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Skini poklopac od lamele i provjeri dal' sva tri pracna jednako naliježu na druk ležaj , za početak.
 

kameleon

Novi član
Tu od
30 Svi 2015
Poruka
4
Hvala na savjetu vezanom za kvacilo, sad se salta bez problema. Sad imam jednu drugu problematiku koja je opisana vec prije al opis je vezan uz sliku. Radi se o izmjeni ulja u pumpi goriva. Ne mogu otvorit sliku pa ako nebi bio problem da mi netko postavi ponovo sliku i objasnjenjem koji vijak je na pumpi za sto namjenjen prilikom izmjene ulja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh