• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa SANO-vim proizvodima

Lambo R3 EVO 100

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
12
Proizvodjač sam odojaka te imam oko 30 krmača. Do nedavno sam uzimao sano proizvode dok oni nisu nesto promjenili u Pigi-u od onda sam ja imao katastrofalne probleme sa uginučem.
Dali iko od vas radi sa sanom.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Nisam mjerodavan po količini krmača,
ali dok sam hranio koristio sam SANO, i nikakvih problema,
jednom sam uzeo od neke firme iz vrbovca jel nije bilo sana i nisu htjeli mali jest.
nesječam se više pojedinih naziva SANA, ali za krmače prije prašenja, za mlječnost, pa za male, kod odbiča i poslje prema uzrastu u tovu.
uglavnom ako ikad krenem ponovo sa svinjama sano ide na meni.
 

737kruno

Član
Tu od
21 Lis 2011
Poruka
32
Pozdrav,

i ja se bavim proizvodnjom odojaka.

Koristim Sano-ve proizvode, ali već duže vrijeme ne koristim Pigi.

Kad sam ga koristio i prilikom odbića sam imao velikih problema sa proljevom pa i ugiućem.
Koristim Premium od malih nogu i rezultatiu su mi puno bolji.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ja sam svoje odbio neki dan i kupljen je Pigi i imaju isto problema sa proljevom.
 

Lambo R3 EVO 100

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
12
Ja sad koristim Milkivitove proizvode i mogu vam reči da od kad sam izbacio sano nema nikakvih problema.

Nisam mjerodavan po količini krmača,
ali dok sam hranio koristio sam SANO, i nikakvih problema,
jednom sam uzeo od neke firme iz vrbovca jel nije bilo sana i nisu htjeli mali jest.
nesječam se više pojedinih naziva SANA, ali za krmače prije prašenja, za mlječnost, pa za male, kod odbiča i poslje prema uzrastu u tovu.
uglavnom ako ikad krenem ponovo sa svinjama sano ide na meni.

Da sano je bio ok do prije godinu dana, ali sad je postao KATASTROFA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi smo izbacili SANO proizvode iz naših gospodarstava jer su katastrofa.

Kad je stizala roba direkt iz uvoza bilo je dobro, a kad se kasnije počelo kod nas miksati, bilo je sve gore i gore.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Tamo sam krivo stisnul zahvalu ali nema veze. I meni je u ožujku uginulo oko 30 kom malih odojaka. Najviše zbog proljeva a ovi šta su ostali nisu bili baš nešto. Sad hranim sa pantom pa bumo vidjeli. Ovi za sad nemaju proljev a prirast se bude vidio i računao.
Iskreno žao mi je zbog sana. Bilo ga je jednostavno napraviti. Nema malo opvako pa malo onako. Povjerenje če teško povratiti kad ga jednom izgube.
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
i moji slabo jedu ,dajem premium imaju tridesetak kila i vise ga razbacaju nego pojedu
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Ja sam koristio Sanov Protamilk i iz prva su ga krave radi jele, ali nikako nisam mogao sa njim da prebacim 20l mleka. Sve sto im dam da daju vise, one nece da jedu.. Tako da sada sa Inbergovim premiksima prelazim preko 30 l.. Sad za dva meseca mi se telo krava koja sa Sano nije prebacila 20l pa ćemo da vidimo razliku. Medjutim vec dve godine telad hranim Milsanom i Meggijem i nema problema...
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
250 g egocina 20% i 500 g cinkovog oksida na 100 kg smjese i bude proljev stal.inače ja hranim sa Milkivitom ali i kod njega se zna nekad javit proljev.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Ljudi dosta griješe što koriste piggi za odbiće prasadi. Za odbiće sano ima prekern ili bapsy.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Šteta odojaka, i šteta kaj se SANO pokvaril,
još malo če ispast da moraš kupovat takve dodatke hrani na dnevnoj bazi jel neznaš dali su kaj zeznuli pa nevalja.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Treba malo pripazit i sta sve dodajemo u smijesu,friski jecam i psenica su jako opasni i netreba ih davat u onim omjerima koje preporucuju...
Nedavno kolegi riknula suprasna nazimica...bile su malo vece temperature i najvjerovatnije srce otkazalo...vetrinar upozorio na ishranu, pogotovo pripazit na frisku hranu....

-Protamilk complete mislim da je pre skup da bi bio isplativ....ipak je najbitnija krajnja racunica,a protamilk bar u mom primjeru nije opravdao ulaganje...
 
Posljednje uređivanje:

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
sanovi proizvodi su suvise skupi u odnosu na svoju kvalitetu..uzevsi od protamilka pa do obicnih premiksa...ima li smisla dati 14 kn/kg za premiks koji se kod drugih moze naci za 8kn??? sano jedino sto ima jako dobro to je marketing i to sto su se uspjeli ugurati u vecinu trgovina..a to su uspjeli tako da su njima dali dobre marze a nas seljake gule...
 

Najnoviji postovi

Na vrh