• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja trupaca

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,777
ma i ovdje, čak i nije bila riječ samo o furniru, kupovalo se i grbavo i kvrgavo, samo da je deblji od 30 cm, naravno ako je bolja klasa bolja je i cijena a sada ga nemoš ni pod ogrijev prodat
Meni osobno najljepše drvo kad je obrađeno, iza oraha jasen
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,777
Nažalost nisam, iz mlađe sam generacije kad se o brijestu već pričalo iz sjećanja
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,241
Ali i buduce ce ako Bog da pricati o brijestu jer se polako pocinje vracati u sume i ne napada ga "nizozemac"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kod mene zasad još da...ali, čini mi se da postoje dvije vrste brijesta, ovaj jedan sitniji i onaj koji je išao baš u debele trupce...ovaj sitniji se još drži i bori
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,241
Deda ako mene pitate....ne mislim na javor klen.....mislim bas na brijest!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Klen (Klin se kaže kod mene) ima drugačije lišće od Bresta, tak da nema zabune...i da, Klin/Klen je vrsta Javora...
Inače, kod mene je Klen vrsta ribe, pa nije zgodno da riba i drvo imaju isto ime... ;)
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,427
E,nisam ti ja neki znalac. Više ono kaj sam čul od starih. A i nema baš šume kod mene
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Jel imamo kakve stručnjake tu da mi objasne kaje sa tim hrastima za prodaju, znači od kad sam doma došlajsal hrast par suseda koji su videli svi me pitaju zakaj to ne prodam.? Zakaj bi svi to prodali? U čemu je štos? Ne kužim? Kaj bi prodaval ak sam ga za drva zrušil? Da kurim snjim. Znači drugi bi se bogatili na nama? Sad je bil jedan pajdaš sa velikim šublerom kod mene kaje to malo premeril, i ponudil mi za kubik 260€
Kao nije baš prva klasa. Veli ak oću da bi ga on kupil ima nekoga kaj to vozi za Italiju.
Znaći hrast ima manje od dva kubika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh