• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja trupaca

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Dakle, ako je suma i mora (zelimo) da ostane suma, doznacujemo stabla po odredjenim pravilima, ovisno o zdravstvenom stanju, ovisno o starosnom stanju ovisno o pomladjivanju povrsina (pojavljivanju mladih kvalitetnih biljaka) vrste koju zelimo (a da naravno da je moguce po zakonima prirode) da raste na toj povrsini i jos poneko pravilo....
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
398
prekupac za hrastove trupce neki dan na mom dvorištu, htjel bi kupit trupce...
ja bleknem onak cijenu od 100% iznad cjenika HŠ (dakle, duplo) a on veli "MOŽE"...
reko, javit ću ti se kad budem kaj imao...
inače, malo sam ga istraživao ovih dana, plaća 1800 kuna po kubiku, uzima sve osim treće klase...
i danas vidjeh kome prodaje... 🤭
pilana ratković, zeleni kamion na utovaru trupaca...
ako švercer daje 1800, pilana daje više...e sad koliko?....;)
Je to cijena na panju?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Kak bi bila cijena za orah i jagnjed?
Imamo na vrtu nekaj za zrušiti, pa ako se isplati prodati, zakaj ne..
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Kak bi bila cijena za orah i jagnjed?
Imamo na vrtu nekaj za zrušiti, pa ako se isplati prodati, zakaj ne..
Trenutno za orah nema potraznje....a kaj je "jagnjed" pouci nas...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Dakle, ako je suma i mora (zelimo) da ostane suma, doznacujemo stabla po odredjenim pravilima, ovisno o zdravstvenom stanju, ovisno o starosnom stanju ovisno o pomladjivanju povrsina (pojavljivanju mladih kvalitetnih biljaka) vrste koju zelimo (a da naravno da je moguce po zakonima prirode) da raste na toj povrsini i jos poneko pravilo....
Ne vidim da bi u toj formuli bilo mjesta za interes vlasnika parcele/šume/stabla.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
zato ti kod nas postoje i privatni doznačivači...ako kažeš pod vakal, on tak doznači... 🤭
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Interes sume i vlasnika postoji a to je potrajnost prihoda novaca i svakim sjekom poboljsanje kvalitete stanja sume.
A ti "pod vakal" doznacivaci ako Bog da nece dugo (mada opet veli Rojs: ko je jamio, jamio)!!!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Hrast kitnjak, koliko se sada dobije po kubiku trupaca?

I zanima me cijena za trupce johe. Vidim da je za ljuštenje cijena oko 600 kuna(cjenik HŠ) a obični metar oko dvjesto kuna ili manje pa me zanima o čemu se tu radi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
kitnjaka nemam puno, i obično ga "podvalim" kad rješavam lužnjaka...prema zadnjim informacijama koje imam, lužnjak je
blizu 2500 kuna za kubik (kad se uzima cijelo stovarište)...to je cijena koju mi nude za moju robu, koja je dosad po cjeniku hrvatskih šuma vrijedila od 900 do 1200 kuna kubik...znači duplo...i još malo... ;)
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ako napunim kamion kitnjaka sa 20 kubika to bi bilo oko 50 tisuća kuna? Odnosno s obzirom da je kitnjak jeftiniji neka bude 1800kn po kubiku to je cirka 36 tisuća kuna. Da li sam te dobro razumio?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
uzima ti Drvoproizvod Jaska na našem terenu...bolje su plaćali od Rubinića...
a probaj kontaktirati i nedavno spomenutu pilanu Ratković....
možeš piknut i Mikšu (Drvotrgovina), ali s njim moraš imat i ugovor i mora ti dat polog...voli izbijati cijenu kad su trupci na hrpi...
kupuje i Vrbanek iz Malog Erjavca...ali da ga citiram "ja klasiram i ja kubiciram"...tak da tu nebuš dobro prošal.... 🤭
uglavnom, napravi papire, neka ti struka izračuna kubikažu i klase, napravi ugovor i traži avans unapred...imat ćeš manje glavobolje...i mirniji san!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Kako se kreće cijena drvenih planjki od starih kuća po kubiku? Širina planjki je od 8-10 cm, dužine su 1,3,4 metra. Građa većinom očuvana i stara. Moguće od ove kućice izvući oko 2-3 kubika.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ispod dva metra dužine ne uzimaju...
jel ti to prodaješ ili kupuješ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
drži se bar 300 eura po kubiku...i nemoj ni obične stare hrastove daske bacati, one idu čak i bolje nego planjke....
ja sam pred tri godine dal štalu raskopat, tri dana su ju rastavljali i još mi platili 5000 kuna za dva i pol kubika planjki i daski... 🤭
 

Najnoviji postovi

Na vrh