• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja trupaca

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Na panju ili srušeno i izvučeno? I to za sve klase ili samo prva po toj cijeni?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886

DARIJUS

Reci mejašici da proda robu slovencima jer kod njih može dobiti 3500 za kubik prve klase. A zemlju bez hrastovine neka proda državi. Ako bude imala oko 200 kubika puta neka bude 3 tisuće kuna to je 600 tisuća kuna. Ali problem je rušenje i izvlačenje koji mora platit minimalno 100 kuna po kubiku i to odvojeno kako za rušenje tako za izvlačenje. To je sve ukupno oko 40 tisuća.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
to je šuma ravna kao stol, na obali rijeke Kupe...nema tu čak ni blata...
izvačenje i rušenje 0 kuna... ;)
pogotovo jer mi tu domaći imamo doživotnu obuku za rušenje takvih komada...
a povuć do mjesta di može kamion, to sam uvijek radil sa vladimircem...ostali sa fergićima, ali treba upregnut dva pa ide...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Na panju ili srušeno i izvučeno? I to za sve klase ili samo prva po toj cijeni?
Na panju, samo prva klasa, druga klasa 500-600, furniri su im nepoznanica

@jossip pa zašto je i to problem ako treba platiti, dogovori se sa ljudima da im plati posao kad dobije novce za robu, znači ne mora se sve oboriti od jednom, poruši se za jednu-dvije ture, kad ovi odvezu i plate ćeni, ona ima novac za dalje platiti sjekače i onda se rješava ostatak
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Doci ce slovenac i sam posjeci izvuci i granjevinu smljeti jer oni imaju racunicu u svemu dok se nama ne isplati nista...niti sadit niti radit...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a nebi se baš kladio u te navode, dosta su ljudi sami još izvukli drva nakon slovenaca lani kod mene iz državne šumice...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Samo sam htio reći da treba dati i za rušenje i izvlačenje. Ali ako je dobar susjed blizu(čitaj @DARIJUS) biti će dovoljno gajba piva, novi lanac, par litri goriva i nakon posla masaža sa sretnim završetkom.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Koliko kubika trupaca inače staje na kamion/prikolicu,.
Stiglo danas uplaćenih 15 kubika višemetrice, no malo sam se začudio jer je istovarena samo puna prikolica, a prošle godine je 15 kubika bilo pun kamion i još pola prikolice.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Prikolica mora biti posteno natovarena da bi bilo 15 m3 ogrjeva visemetrice...
Inace pokusajte instalirati aplikaciju tumberlog i sami si iskubicirajte dobivenu robu.
Mjerite duzinu i promjer na sredini duzine tog "trupca" i upisujete u aplikaciju....
Lp
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Prikolica mora biti posteno natovarena da bi bilo 15 m3 ogrjeva visemetrice...
Inace pokusajte instalirati aplikaciju tumberlog i sami si iskubicirajte dobivenu robu.
Mjerite duzinu i promjer na sredini duzine tog "trupca" i upisujete u aplikaciju....
Lp
Timberpolis je isto dobra app a i na webu se moze izracunati...svasta
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Sve vam zavisi od dužine trupaca i koliko su pravi trupci. Znao sam natovariti 18 kubika jasike na solo kamion kada je prava, a nekad kad su krivi trupci 20 kubika pun kamion i prikolica. Inače cetinara tovarimo od 45-55 kubika
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
Ovisi i o šoferu kak je hrabar (kak se boji policije i vage). Ovaj kaj je meni vozil jw bil lud ko šiba, njemu je iz prikolice odozada virilo 3 m robe...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Inace pokusajte instalirati aplikaciju tumberlog i sami si iskubicirajte dobivenu robu.
Mjerite duzinu i promjer na sredini duzine tog "trupca" i upisujete u aplikaciju....
Lp
Timberpolis je isto dobra app a i na webu se moze izracunati...svasta
Kaj smo stvarno tak brzo došli do toga da smo pozabili računati volumen valjka bez internetske pomoći? :unsure: o_O:confused:
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Kaj smo stvarno tak brzo došli do toga da smo pozabili računati volumen valjka bez internetske pomoći? :unsure: o_O:confused:
Hm...hm

Ali onda i bez kalkulatora na palentu ili zbrajalicu mozda?

Kaj je lakse lakse je....
p.s. a i netrebam davati instrukcije iz matke 😉😉😉
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Poznam par starih kirijaša, ili njihovih nasljednika koji svi imaju bilježnice sa tablicama kubikaže, nitko ne računa na trupcu neg ga izmjeri i traži u tablici
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Naravno!!! kubik tabele se zove ta knjizica i koristi od davnina...
Promjer i duzina dobijes kubaturu!!!
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Poznam par starih kirijaša, ili njihovih nasljednika koji svi imaju bilježnice sa tablicama kubikaže, nitko ne računa na trupcu neg ga izmjeri i traži u tablici
Nosiš ti kubičnicu. Kod mene je uvjek u alatu. Često uz put me neko svrati da mu izvučem par kubika, pa onda brzo nađemo cijenu usluge.
 

Najnoviji postovi

Na vrh