• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Vidio sam tvornice sto zito gradi. Za transparentnost natjecaja nisam siguran ali da covjek stvara radna mjesta je ne upitno. Prije par mjeseci je zena koju poznajem, dala otkaz u drzavnoj instituciji i presla u zito, sto nam govori da su bolji uvjeti rada. Hvala bogu da netko zeli vratiti prehrambenu proizvodnju u slavoniju.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Problem je što veći postaju veći a manji nestaju. Te mjere su zamišljene da mali opstanu. Ovo sa komadanjem firmi da bi se uzelo više novaca ne treba ni komentirat.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Drzava potice male, istovremeno im uzima zemlju i daje velikom, kao sto je slucaj u ivankovu ovih dana bilo. Nijedna vlast ne voli malog seljaka, lakse im je s tri velika dogovoriti.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Gdje nema ljudi netreba ni hrane!
Za 10 godina više neće postojati mali poljoprivednik.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Baš me zanima vaše mišljenje o predstojećim izborima vezano uz ovu svinjariju od ruralnog razvoja naših tajkuna.......Nemogu reći seljaka jer nas tamo nema, osim nekih mrvica
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
On radi tvornicu prsuta jer je zakljucio da je kulin prejak za turiste. Pa daj molim te. To ni pas s maslom ne bi proguto.
A props radnih mjesta, da, zaposljava, ali samo na temelju genetskih predispozicija. Ili na par mjeseci, pa ko te sisa.
Bas nam je to primjer u koji se treba ugledat. Pa jel svi zbilja misle da je EU toliko glupa da nece to primjetiti?

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
Nemojte se zavaravati. U eu je mnogo toga farsa, tak da lako da to prođe.
Birokrati su svud isti: ne vide dalje od svoga stola.

A jeste li se ikad zapitali od kud dolaze novci u te fondove?
Od članarine zemalja. Znači da se naš novac dijeli pojedincima, po čudnim kriterijima.
Ako će država sufinancirati nečiju tvornicu, onda je red da i u njoj stekne udio u vlasništvu. Sve drugo je lopovluk.
One mrvice koje preostaju za seljake su samo mazanje očiju. I opet će veliki među njima dobiti više na temelju "boljeg" programa, samo zato jer su mogli platiti skuplje konzultanta.

Sve je to velika prevara u kojoj se financira roba uvozna roba i oprema, je mi više svoje proizvodnje nemamo, i novci koje ovdje plaćamo u porezu odlaze iz HR i siromaše ju svaki dan sve više.
Ulazak u eu je bil zadnji čavel na lijesu malog seljaka, samo to još neki ni danas ne vide.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kreće se od krivih pretpostavki,da nama netko nešto poklanja besplatno...
Već sam napomenuo da smo mi u EU tvorevinu ušli spuštenih gaća i članstvo u istoj svake godine masno plaćamo...neke velike koristi od svega toga nemamo,ali zato trpimo ogromnu štetu...ovim se mjerama ne pomaže našem seljaku,već se pomaže njemačkoj,talijanskoj,francuskoj itd industriji...a njihovu industriju pomažeš samo ako kupiš njihov novi stroj,nikako rabljeni...probaj kupiti neki od naših traktora preko ruralnog razvoja,pa ćeš vidjeti da je to nemoguća misija...
Ovako sam ja razmišljal još početkom ove zime,kad je raspisan prvi natječaj...
Odustal od tih silnih novaca i pokril se s dekom koliko mi je široka...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
Ti fondovi su fino zamotani protekcionizam i kolonijalizam, gdje nas se stavlja u ropski položaj našim novcima, baš poput tzv. slobodne trgovine, NATO-a, sankcija i sličnih gluposti, koje većinom ameriki idu u prilog.
And još ovo s "pomoći" seljacima i ima nekog smisla (poticanje proizvodnje), ali poticati (subvencionirati) kupnju japanskih auta ili uvoznih veš mašina (dakle potrošnje) je totalna glupost i stvaranje još većeg vanjskogduga
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Što se tiče Nato-a. RH je prema Ustavu morala provesti referendum, no drug sanader i drugarica kolinda su u ono doba imali drugačije "mišljenje" i ubacili nas u nato bez pitanja građana.

Ruralni razvoj i sve ostalo, ako bilo tko od vas ima saznanja da se novac koji su dobili od svih poreznih obveznika EU troši nenamjenski imate pravo to prijaviti OLAF-u. Bez problema.

Sljedeće, naravno da ima puno onih koji mukte dođu do novca i s tim se izvuku, ali svi projekti su u bubnju i onda se izvlače oni koji će se kontrolirati, i unutra su pet godina. E sad, netko je boga za bradu uhvatio, netko nije. Tako da je sve relativno.
A da se mulja samo u RH, možda prednjačimo, ali nismo jedini.

Vi za poljoprivredu imate barem neke natječaje, mi za šumarstvo prvo u osmom mjesecu, pa bit će početkom desetog, ma bit će sigurno do kraja ove godine i na kraju tek u proljeće sljedeće, osim ako se nešto ne promijeni.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
...
Vi za poljoprivredu imate barem neke natječaje, mi za šumarstvo prvo u osmom mjesecu, pa bit će početkom desetog, ma bit će sigurno do kraja ove godine i na kraju tek u proljeće sljedeće, osim ako se nešto ne promijeni.

Kao npr. vlada......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
svima njima su usta puna silnih milijardi. svima, bez obzira na opciju. Jedini problem je što oni ne znaju kako se to radi jer to nikad nisu radili.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Vupik je firma iz koncerna Agrokor koji je registriran u Zagrebu, ako ne griješim.
Zagreb, Rijeka, Osijek i Split ispadaju iz priče ruralnog razvoja jer to nisu ruralna područja.
Osim ako griješim.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Vupik je vupik. I vupik je iz vukovara. A tko im je gazda to je treca stvar.
Isto kao sto HT nije iz berlina.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Ovo stvarno nema smisla...strasno...

http://ruralnirazvoj.hr/novosti/obavijest-operacija-4-2-1-2/

Poštovani potencijalni korisnici operacije 4.2.1,

ovom prigodom vas izvješćujemo kako se natječaj za spomenutu operaciju odgađa do daljnjega, budući da je potrebno izvršiti detaljnu analizu prijava pristiglih na prvi natječaj.

Napominjemo kako su troškovi izrade projektne dokumentacije, a koje su potencijalni prijavitelji imali pri pripremi projekata za ovaj, odgođeni natječaj, prihvatljiv trošak i na sljedećem natječaju.

S poštovanjem,

Uprava za upravljanje EU fondom za ruralni razvoj, EU i međunarodnu suradnju

...
A za 4.1.1. detaljna analiza nije potrebna? Kako će objavit 4.1. ako ne stignu analizirat 4.2...
Najavljen natječaj za sridu, pa jučer obavijest da će bit u petak...i danas odgodili jer...eto...jucer se sitili da trebaju analizirat poslovne planove...
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Nije to tako nego ne žele objaviti rezultate jer osim par stočara niko drugi nije dobio ništa , a i to što su dobili su mrvice . Gotovo svu lovu već podjelili velikima pa glupo o tome sad a izbori u drugu nedelju
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
koleke dali se tko javlja na mjere 6. ja sam se malo raspitivao i što više pitam manje znam. koliko bodova ste skupili? kod nas do sad tko se javljao max je 50 bodova. molim vaša iskustva?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Ja imam 25 bodova, ostale koje znam skupili su po 20, znaci minimum. Navodno ima 1400 prijava, 1000 prolazi. Nadam se da sam medju njima.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh