• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Janis

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
6
Pozdrav,imam pitanje....prijavili smo se na natječaj mjera 4.1.1. gdje smo na listi medju prvih 50, nakon čega nam je rečeno od strane agencije koja nam je radila projekt da možemo započeti s ulaganjem, no mi to nismo učinili jer smo htjeli pričekati dokument poslan poštom/mailom od strane Apprrr-a ili Ministarstva poljoprivrede....dva tjedna nakon toga dobivamo odluku o odbijanju zbog nepotpune dokumentacije,odnosno 1 navodno neposlanog obrasca,žalili smo se ali nam je žalba odbijena.... znači bez obzira na to da u odluci piše da je konačna postoji još neka mogućnost prigovora,ponovne žalbe i kome?
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
ja mislim da ti još to nitko nezna na ovom forumu. to su nove stvari za sve nas. a ko vam je vodio papire?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Pozdrav,imam pitanje....prijavili smo se na natječaj mjera 4.1.1. gdje smo na listi medju prvih 50, nakon čega nam je rečeno od strane agencije koja nam je radila projekt da možemo započeti s ulaganjem, no mi to nismo učinili jer smo htjeli pričekati dokument poslan poštom/mailom od strane Apprrr-a ili Ministarstva poljoprivrede....dva tjedna nakon toga dobivamo odluku o odbijanju zbog nepotpune dokumentacije,odnosno 1 navodno neposlanog obrasca,žalili smo se ali nam je žalba odbijena.... znači bez obzira na to da u odluci piše da je konačna postoji još neka mogućnost prigovora,ponovne žalbe i kome?

Po mojem saznanju ne,postoje rokovi,od par dana u kojima vas obavestavaju,preko interneta,sto vam jos nedostaje,il je nepotpuno ako ne pazite prodje rok,dobijete odbijenicu,to sto dobili.
 

Janis

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
6
Mi smo i naknadno poslali taj dokumenat jer prilikom prijavljivanja preko agroneta se sustav rušio pa se zbog toga moždda nije učitalo,ali nam svejedno nisu uvažili žalbu.
ne znam smatram da je to prilično nepošteno s obzirom na količinu novaca vremena i energije koje smo u to utrošili pa me zanimalo da li imamo još koju mogućnost .... a na listi smo bili zaista visoko i s velikim brojem bodova.
 

Janis

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
6
Papire nam je vodila agencija koja se bavi izradom projekata za sredstva iz fondova Eu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,686
Da su konzultanti dužni vratiti troškove postupka radi njihove pogreške, ili da se naplate tek po ostrvarenim subvencijama, itekak bi vodili računa o svakom detalju. Ovak njima dobro, a ti si gubitnik i nikom nikaj.

Ovo mi sliči na priču o državno poticanoj izradi toplinske fasade na privatnoj kući. S povraćenim poticajem i svim papirima, fasade košta više neg da sam kupiš materijal i napraviš fasadu u fušu. Gdje je tu računica?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Eh da je tako kod svih, neki tako i rade, potpišem ugovor da u slučaju neuspjeha vraćam dio novca. I to je to. A sad se kojekakvi polakomili i to je to.
Neka mijenja konzultante.

A što se tiče fasada ista stvar je i s onih 800 kuna za A+++ uređaje.
Krene akcija, cijena perilice rublja 2800 kuna, država uplaćuje 800.
Završi akcija, cijena perilice rublja 2099 kuna. Udri mujo dok ima.
To bi bile stvari za zatvor. Mali off.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,546
Da su konzultanti dužni vratiti troškove postupka radi njihove pogreške, ili da se naplate tek po ostrvarenim subvencijama, itekak bi vodili računa o svakom detalju. Ovak njima dobro, a ti si gubitnik i nikom nikaj.

Ovo mi sliči na priču o državno poticanoj izradi toplinske fasade na privatnoj kući. S povraćenim poticajem i svim papirima, fasade košta više neg da sam kupiš materijal i napraviš fasadu u fušu. Gdje je tu računica?

Računica je u tome da svi( GULIKOŽE) dobiju svoj dio kolaća ni krivi ni dužni,osim vlasnika fasade(investitera)
Tako je smišljena i legalizacija(ozakonjena pljačka).Sa naše strane :fiery: a sa njihove:icon_lol:
 
Posljednje uređivanje:

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Ima nekog da se prijavio na mjeru 6.3 a da ima koje informacije kad će bit rezultati?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ovo mi sliči na priču o državno poticanoj izradi toplinske fasade na privatnoj kući. S povraćenim poticajem i svim papirima, fasade košta više neg da sam kupiš materijal i napraviš fasadu u fušu. Gdje je tu računica?

Nije istina, fasada ti je preko agencije skuplja za 25% (pdv( nego da radiš u fušu. Ako radiš preko agencije možeš sve napravit na kredit (bile su ok kamate) , inače je nekima kao meni teško tj. nemoguće iskeširat 40 000kn za fasadu u fušu.
To govorimo o povratu 40%, a znam par ljudi šta su ppds i dobili su 80% natrag.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav, sve najbolje u novoj godini, ja sam predo papire za mjeru 6.3.1. i kad sam ih kontaktiro mailom rečeno mi je da bi rezultati trebali bit objavljeni do kraja 2015 godine, ali poznavajući naše institucije i agencije dajmo im jos mjesec dana fore ipak su bili blagdani pa se radilo kraće ili nikako.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Sretna nam Nova svima. Ima li tko upućen u mjeru 6.3.1. - hoće li biti još natječaja ili su u prvom ispucali sva sredstva. Negdje sam pročitala da ima love samo za 1000 OPG-ova. Na 4.1. više ne računam. U prvom natječaju smo bili malo ispod crte. Srećom nismo išli preko Agencije pa smo izgubili samo puno vremena i nešto novaca za papirologiju.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Vidjet ćemo novu vlast kako će reagirati ako poništi natječaj 4.1.1. možda nešto bube i za male ljude. Ono kako je složio Jakovina trebao bi završiti u prdekani jer i sam predstavnik komisije je rekao da nisu imali takav sluća j da većinu novca dobiju velike firme .Volio bih saznati koliki su bili maksimalni iznosi u našim susjednim zemljama .Simone javi nam to, vidim da si ponekad na forumu.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
E moj gusta, isto je nama sa starom i novom vlasti. Nema za nas kruha bez motike. Ako i ponište natječaj, opet će dobiti njihovi, a nama je svejedno jesu li od crvenih ili plavih. Oni su njihovi, a mi nismo. A pod most se čovjek može komotno posr...i.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Vidjet ćemo novu vlast kako će reagirati ako poništi natječaj 4.1.1. možda nešto bube i za male ljude. Ono kako je složio Jakovina trebao bi završiti u prdekani jer i sam predstavnik komisije je rekao da nisu imali takav sluća j da većinu novca dobiju velike firme .Volio bih saznati koliki su bili maksimalni iznosi u našim susjednim zemljama .Simone javi nam to, vidim da si ponekad na forumu.

Ja sam napisao na pred prošloj stranici kako je u poljskoj, pa pogledaj..
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Zdravo.

Pomažem kumu u vezi projekta, odlučili smo raditi bez ikakvih agencija, pa nas sada zanima gdje i kako poslati dokumentaciju za natječaj?
Gledali smo nešto na IPARD-u, ali ništa nismo našli.

Hvala
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Zdravo.

Pomažem kumu u vezi projekta, odlučili smo raditi bez ikakvih agencija, pa nas sada zanima gdje i kako poslati dokumentaciju za natječaj?
Gledali smo nešto na IPARD-u, ali ništa nismo našli.

Hvala


Ako se radi o većoj investiciji uzmi nekog konzultanta, platis mu neki %, traži one koji ne uzimaju puno unaprijed, bar se poslije nečeš jesti ako te sruse zbog jednog papira koji fali jer nemas iskustva s time.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Pozdrav!

Jeli tko zna koliko je projekata prijavljeno za Podmjeru 6.1. sad u ovom natječaju?
 

Janis

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
6
Mene zanima ako netko zna ili gdje mogu saznati ako mi je nakon što je utvrđeno da je dokumentacija bila nepotpuna agencija za plaćanje bila obavezna poslati zahtjev za nadopunom ili ne? ili odmah salju odluku o odbijanju?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh