• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Jednako bi bio pametan da si odmah naveo za traktor 70 tisuća kn i kultivator za 20 tisuća.
Zato se i piše poslovni plan i koliko se planira potrošit jer zato i daješ minimalnu cijenu da ispuniš ono što dobiješ,tj pokriješ njigovim parama,a ako je skuplje,trošak snosiš sam..to i je bit svega..pokriješ se onim parama koje dobiješ na natječaju,a ako je nešto skuplje sam snosiš trošak.
Slažem se da si poslovni plan pisao prije 3-4 mjeseca,da su se neke stvari prodale koje si gledao,neke cijene su porasle,a neke pojeftinile,ali tako je to..
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
U poslovnom planu pišu se najmanje cijene ispod koje se ne kupuje..ako pišeš traktor 35 tisuća eura bez pdva,nemožeš ga platiti 34..neće ti biti prihvatljivo ulaganje..
Pričalo se na radionicama o tome a i konzultatni su to napominjali...
Nije istina. Ukoliko traktor zadovoljava specifikacijama, smiješ ga kupiti i za manje novaca - korisnici dokazuju "provedbu aktivnosti", a ne utrošak sredstava. Aktivnost je provedena samom kupnjom i registracijom traktora, neovisno o cijeni.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Ako na sve što sam naveo dobijem popust 15% ostaje mi oko 10.000 kn viška, šta onda?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Uzmes dodatno nesto na traktor, kompresor ili prednju hidrauliku.
Meni su prskalica i rasipac do kupovine kostali nesto manje od 15000€ pa sam uzeo povisenje rasipaca.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Gle radite kak hoćete..zašto se uopće piše cijena onda u poslovnom planu?
Zašto nemaju onda kilovate snage,radne zahvate mehanizacije i šta ja znam..
Upravo je pitanje što ako ostane višak love?
Naveo si 5 stvari za toliko para i to je zakon...nema manje..a više od toga sam namiruješ...
Neda mi se sa moba po pravilniku tražiti...uostalom,zašto uopće pišem kad ima očito upućenih u sve ovo pa ljudi dajte...što se mene tiče platite sve manje pa kad budete morali lovu vratit bit će vam kriva agencija,eu,sanader,juncker,brexit i bog te pita tko još.

Edit: provedba aktivnosti se dokazuje kupoprodajnim ugovorom u kojem se uopće cijena ne piše,također potvrdom o plaćanju ako se plaća preko računa...tu isto nema veze cijena..ili računom prodavača..
 
Posljednje uređivanje:

Gox77

Novi član
Tu od
2 Tra 2019
Poruka
6
Poz, ima li kakvih saznanja o daljnjem procesu rješavanja mjere 6.3.1. ?
Gdje se može pogledat rang lista?
Nisam ništa još dobio na mail (s tim da mi je ovo drugi put da idem na mjeru 6.3.1.) i nisam zvao APPRRR jer koliko čitam očito su pretrpani "poslom"
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Odluke su došle za prvih 600tinjak projekata.
U obradi su projekti od 600. do 1000. mjesta na listi.
Ispod 1000. mjesta na listi nisu još niti u obradi.

Lista se ne može pogledati jer je nema. Na mail si trebao dobiti poziciju na listi, koja nakon obrade može ići gore ili dolje. Ako nisi dobio mail, nazovi agenciju, reći će ti koji si na toj inicijalnoj listi. A možeš i napisati koliko si imao bodova, pa ćemo ti odmah znati reći gdje si okvirno.
 

Gox77

Novi član
Tu od
2 Tra 2019
Poruka
6
Odluke su došle za prvih 600tinjak projekata.
U obradi su projekti od 600. do 1000. mjesta na listi.
Ispod 1000. mjesta na listi nisu još niti u obradi.

Lista se ne može pogledati jer je nema. Na mail si trebao dobiti poziciju na listi, koja nakon obrade može ići gore ili dolje. Ako nisi dobio mail, nazovi agenciju, reći će ti koji si na toj inicijalnoj listi. A možeš i napisati koliko si imao bodova, pa ćemo ti odmah znati reći gdje si okvirno.
Hvala na odgovoru!
Budem onda danas nazvao agenciju.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
je tko dobio poziv za potpisivanje ugovora za 6.3.1. za 10,04.19 u Hotelu Internacinal ZG?
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Da, dobivaju svi redom korisnici iznad 90-91 izgleda, cca prvih 500 projekata
 

ibjonda

Član
Tu od
4 Ožu 2017
Poruka
43
Ok. Moji to valjda nisu odradili, nisam ni ja ništa klikao osim skidanja i čitanja odluke, te nisam pozvan na potpisivanje (484) sam na inicijalnoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh