• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
250
Ima li tko informaciju koliko je bodova trenutno potrebno za dobiti financiranje na 6.3.1.? Imam 75 bodova i kod formiranja inicijalne liste bio sam cca 400 mjesta ispod crte pa me zanima dali je do sada kroz obradu crta što pala, negdje sam pročitao da je pala i da je sada dovoljno 75 bodova pa dali tko zna dali je to istina. hvala
Jučer je ministar objavio da se povećava broj prolaznika mjere 631 provjeri na njegovom fejs profilu
 

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Jučer je ministar objavio da se povećava broj prolaznika mjere 631 provjeri na njegovom fejs profilu
Na zalost bojim se da se referirao na ono pocetno povecanje alokacije - s 2500 koliko je bilo predvideno javnim pozivom na 3083 koliko je trenutno...
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Danas sam potpisao sa 98 bodova i 117 na listi. Potpisano novih 330 ugovora. Planiraju svakih dva tjedna potpisivanja.
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
@Pauk koliko si ispod crte? cini mi se da ti samo cekas da netko otpadne :D
Ja sam dobio prije 2 dana pozitivan odgovor 83 boda
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Slavonac moj dragi ja bih volio ddobiju svii. Zasto se veselit tuđoj nevolji, 500. sam ispod crte imam 75 bodova . Samo mi nije jasno odkuda toliki ekološki uzgoj cca 1000 opa-a. Podrav Slavoniji
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ovo je najveca blamaza do sada oko bodovanja. Proci na natjecaju bez ekoloske proizvodnje skoro nemoguce ako nisi iz najslabije razvijenih krajeva. Vjerujem da ce dosta projekata otpasti nakon sto potpisu ugovor kada vide sto sve treba za ekolosku proizvodnju.
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Raptoru potpuno se slazem sa Vama u tome je problem lako je prijavit ekolosku proizvodnju treba je provest jer je to jako mukotrpan posao. Primjer ja radim sa povrcem neekoloski cca 6000 kvadrata pa znam kako je to a kamoli ekoloski
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
@Pauk ja se ne veselim zato sto netko nije dobio.. ne znam odakle to.. i slažem se da su ljudi prelako po mom mišljenju na nagovor konzultanata pristali na ekološku..( i glupog natječaja s nedefiniranim što treba biti eko ali to je za neku drugu temu)
mislim da bi tu moglo biti svašta ali eto živi bili pa vidjeli..(sve ovisi kakve će biti kontrole ako bude lakrdija onda stvarno ne znam sto bi rekao)
p.s. ja sam prošao bez eko i presretan sam :D cca 1500 sam bio na inicijalnoj..
i da ne bi me čudilo da još povećaju alokaciju.
po meni nadajte se tomu jer ja sumnjam da imaju vremena za novi natječaj budući da sve ide tako sporo da je to uzas..
a mišljenja sam da bi moglo ostati još novca.. Pozdrav i vama
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
@Raptor Ako ti otpadnu nakon potpisivanja ugovora i isplate prve rate jer ne mogu ispuniti kriterije koje su naveli dali se novac vraća u državni proračun ili ide prvom ispod crte?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
@Raptor Ako ti otpadnu nakon potpisivanja ugovora i isplate prve rate jer ne mogu ispuniti kriterije koje su naveli dali se novac vraća u državni proračun ili ide prvom ispod crte?
E ne znam, to i mene zanima... Pretpostavljam da ce se vratit u proracun. Jer to moze biti za 2-3 godine, ne odmah
 

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
E ne znam, to i mene zanima... Pretpostavljam da ce se vratit u proracun. Jer to moze biti za 2-3 godine, ne odmah
Nakon potpisivanja Ugovora nema otpadanja, nego ne poštivanje Ugovora. Znači ne ide sljedeći s crte, nego OPG koji je primio sredstva do tada primljena sredstva vrača uvećana za zateznu kamatu.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Ja radim ekološko povrče na 1 hektar a nemam ni traktor. Sve je ručni mukotrpni rad, moje radno vrijeme je od 5 do 21 sat u sezoni ali sam sam tako odabrao. Od opreme imam ručnu leđnu prskalicu 15 litara, 1 tačke , 3 motike i to je sve. Ova mjera mi omogučava dosta mehanizacije i napokon barem imt 539.
Čini mi se da u ovoj mjeri ima dosta hobista koji su planirali posaditi 1 hektar nekog voča i jednom u sezoni to pobrati a država financira. Nadam se da se varam.
 

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Pozdrav , pitanje vezano za mjeru 6.2.1
Prilikom zahtjeva za 1.ratu da li je dovoljno kupiti nesto iz poslovnog plana ili mora biti i ugovor s izvođačem.Znam da smo to pitanje več raspravljali ali sad čitam uvjete za isplatu pa se spominje edukacija,ugovor i npr. građ. dozvola.Ako može pomoč zahvaljujem
 

agrobika

Novi član
Tu od
2 Tra 2019
Poruka
10
Pozdrav svima, prošao sam na natječaju za mlade poljoprivrednike i u poslovnom planu je bila planirana kupnja traktora okvirne snage od 70-120 ks. Da li je moguće kupiti traktor iznad tog ranga?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
na kojoj smo poziciji sa obradom 6.3.1., na koliko bodova i kojem mjestu inicijalne liste?
 

cyprus

Novi član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
7
Pozdrav , pitanje vezano za mjeru 6.2.1
Prilikom zahtjeva za 1.ratu da li je dovoljno kupiti nesto iz poslovnog plana ili mora biti i ugovor s izvođačem.Znam da smo to pitanje več raspravljali ali sad čitam uvjete za isplatu pa se spominje edukacija,ugovor i npr. građ. dozvola.Ako može pomoč zahvaljujem

Ja sam poslao dokaz o ispunjenju 2 stavke iz poslovnog plana (kupoprodajni ugovor i arhitektonski/geodetski elaborat)...prije cca mjesec dana. U agronetu se u meniju Isplate se stavka promijenila u status "U obradi".
Mislim da je netko sa foruma primio sredstva nakon 2 mjeseca.
lp
 

Zacc

Novi član
Tu od
1 Ožu 2019
Poruka
21
Pozdrav, da li će doći do povečanja alokacije zamjeru 6.3.1? Da li ima kakve šanse za dobiti sa 68 bodova
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Pozdrav svima, prošao sam na natječaju za mlade poljoprivrednike i u poslovnom planu je bila planirana kupnja traktora okvirne snage od 70-120 ks. Da li je moguće kupiti traktor iznad tog ranga?
Mislim da nebi smjelo biti problema oko toga,a držite se minimalno onog iznosa kojeg ste naveli za kupnju traktora.
Najbolje pitajte konzultanta ili agenciju za plaćanja da nebi bilo nismo znali.
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Zacc bojim se ja imam 75 bodova 3500 i neki na inicijalnom listi. Ovde nitko nezna vise jel netko otpao od ovih obrađenih do sada pa tako nemam pojma imali nade za prolazak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh