• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Uzmes polovno napumpas racun za duplo i voila...pola spremis u dzep. Mislite da se neki vec nisu sjetili toga.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pere se lova masovno, bogataši se još više bogate, a nekima smeta što sirotinja ulazi u mjere i dobiva jer ima više bodova. Stvarno je iskrivljena percepcija kod nekih.

Za 15 000 eura se može dosta nove mehanizacije kupiti, nisu svi ratari da ima trebaju traktori od 300konja. Za njih i nije ta mjera.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Aj sad ovako ja sa 7.5 ha 4000 eura prelazim

Sad cu nagodinu skinut i brat ce napraviti sebi opg jer jedino tu mjeru bi mogo isfinancirat.
Kupio bi nove strojeve dobro bi došlo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
S tom mjerom možeš do 7999e tako da nemoraš skidat..

Moram jer 4000 eura prelazim i to bez 3 bika krave i junice.
Ispada da sam bogat kad on izracuna pa cemo to rjesit jer imam i dodat dve tri parcele nove pa će brat otvorit još jedan i gotovo
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Nebudeš se puno pomogao od države..upravo ta zajebancija bi trebala selekcionirati one koji misle nešto uložiti i one koji iz neke zafrkancije se prijave pa nemaju rješenje ako prođu...imaš od 1.9 navodno povoljne kredite sa 0.5% kamatom na 5 godina i 25 tisuća eura i 1% kamatom na 10 god i 50 tisuća eura..

Vjerojatno si u pravu,iako u mom slučaju nije tako,u ovoj mjeri su mali opgovci i to nije mali iznos za njih,puno njih već ionako u kreditima tako da nemaju svi uvjete za novi kredit,po tebi su to neozbiljni kandidati,a možda je baš suprotno,al triba prvo proć pa onda o tome
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Osobno nemam ništa protiv tebe..zanima me kako mali opg može već biti kreditno zadužen?ako si već mogao dobiti kredit onda valjda imaš i nekakvog prometa preko računa.
I sam spadam u male (SO oko 4500e),meni je 15k eura puno,ali kreditno mi ne pada napamet opterećivati opg,a ne vjerujem da mogu i dići kredit s obzirom da zemlja koju obrađujem nije moja pa im neki zalog i nemogu dati.
Znam dosta ljudi koji se javljaju na natječaj a daju zadnju kunu za izradu projekta i neznam na koji će način doći do ostatka sredstava s kojim treba završiti projekt,a da ne pričam da s prvom polovicom misle zatvarati dugove itd..samo ovo nije natječaj kao socijalna mjera već da mali opgovi ojačaju i moderniziraju se.
Barem sam ja to tako shvatio..
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Ma ok je,diskutiramo malo,nisam ja nešto posebno upoznat s tim mjerama,tako slućajno načuo pa eto kažem da vidim dal bi se što moglo učiniti,moj opg nije opterečen kreditom,to mi je dodatna djelatnost,nema šanse da bih od njega mogao živiti,žao mi napustiti zemlju pa to pokušavam još nekako održavati al jbg stara mehanizacija pa to teško ide,dođeš u dilemu da napustiš sve i odeš vani ka i puno njih,nije lako dva posla raditi da bi preživio,prođe život u toj borbi i muci,mi mali ljudi nismo ni naučili da nam neko nešto daruje pa tako ni ne očekivam ni od ovog al eto vručina pa se ne može raditi pa malo čitam tipkam pa da vidim dal se isplati uopče ulazit u to sve
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Na tebi je odluka da li ući u to ili ne..ja bih u budućnosti volio moći živjeti od poljoprivrede,najlakše je spakirati kofer i van.
No nekima se neide,a ni 15k eura nije neki novac koji će zadržati one koji su na vagi dali ostati ili otići..ja bih želio da svi koji se prijave i prođu i da pojednostavne još te natječaje i da pojačaju kontrole na terenu..i da bude 6 natječaja godišnje a ne da im treba godinu dana između 2 natječaja..
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Upravo tako,to mi je bila i namjera od prve poruke da kažem,pojednostaviti sve to,udariti velike kazne za one koji krše pravila,ubrzati sve to,to bi narod prepoznao i rezultati bi došli,ovako tu nema neki vidljivi pomaka,jako sporo i komplicirano,kao da neko namjerno sve to koči,eto nek im naša nog reprezentacija bude uzor i nek vide kako se to radi :)
 

Fortis

Novi član
Tu od
13 Kol 2018
Poruka
6
Pozdrav.
U planu mi je provesti mjeru 6.3.1., ali imam nekoliko nedoumica.

Planiram posaditi lijesku oplemenjenu tartufom pa me zanima na koji nacin oznaciti u kalkulatoru za izracun ekonomske vrijednosti.
Trebam li to staviti pod 'gljive' i koristiti istu površinu po kojoj cu posaditi lijesku?

Naravno, kada to napravim dobijem neki basnoslovni iznos.

Ako je itko u tome, bilo bi lijepo da prenese znanje. :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Odeš u agenciju i sa nekim tamo porazgovaraš..ionako ti oni moraju izdati ovjerenu potvrdu o veličini gospodarstva..a neznam ima li tartufa za uzgoj,a ako nema,nema ni smisla upisivati gljive..ljeska ide pod trajni nasad ako se ne varam i to je to..bez puno filozofije..
 

Fortis

Novi član
Tu od
13 Kol 2018
Poruka
6
Odeš u agenciju i sa nekim tamo porazgovaraš..ionako ti oni moraju izdati ovjerenu potvrdu o veličini gospodarstva..a neznam ima li tartufa za uzgoj,a ako nema,nema ni smisla upisivati gljive..ljeska ide pod trajni nasad ako se ne varam i to je to..bez puno filozofije..

Da, to cu i napraviti.
Cilj mi je upoznati se s time koliko god mogu dok odem tamo.

Jos jedno pitanje. Ukoliko imam zemlju, moraju li vec postojati posadjene biljke kako bih mogao aplicirati za tu mjeru ili se ekonomska velicina dobiva od onoga sto cu posaditi u roku 9 mjeseci?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ekonomska veličina se dobiva za ono što uzgajaš sada, a ne poslije.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
410
Savjetodavna služba izdaje potvrdu o ekonomskoj veličini temeljem posijanih kultura prijavljenih za potporu u agenciji za plaćanje za 2018 godinu
 

Fortis

Novi član
Tu od
13 Kol 2018
Poruka
6
Dakle, ja bih to sada trebao posaditi i onda se prijaviti za tu mjeru?

Uff, to bi predstavljalo problem jer se neke stvari, naravno, ne sade sada..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne moraš sada saditi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ako imaš zemlju,gleda se što je bilo ili što je na njoj trenutno do nekog određenog datuma.
Sada ako se ne varam od 20.8 se otvara natječaj za 6.3.1 i negdje u pravilniku piše do kojeg datuma se računa što je na zemlji radi izračuna veličine gospodarstva.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pod sada mislio sam ove godine, moraš prvo obrađivati zemlju i uzgajati nešto na njoj da bi dobio ekonomsku veličinu.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
410
Ove godine vrijede samo što je posijano u proljeća i prijavljeno za poticaj 2018 dakle sve što bi se sada sijalo nakon žetve se prijavljuje u poticaj 2019 i u ovom natječaju nemaš ekonomsku večičinu i praktično možeš čekati idući natječaj...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh