• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Dali tko koristi mjeru 10 za klimu i okoliš?
Konkretno me zanima 10.1.2, 10.1.7, 10.1.12. Ako ima tko da dadne upute savjet tkome utome provođenju kontrolira itd.
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Pozdrav,

jel zna tko odgovore na sljedeća pitanja:

1. Kada idu odluke za operaciju 6.3.1? Koliko znam za sada su u obradi samo oni s 90 i više bodova, a odluku nema još nitko, nastave li ovakvim tempom na ovoliki broj projekata, rezultate i odluke možemo očekivati za 2-3 godine.

2. Što je s ugovorima koji su "poslani poštom" kod operacije 6.2.1? Postoji još masa ljudi kojima je obećan ugovor, nisu pozvani na svečano potpisivanje, rečeno je da će ugovori kroz tjedan dana, ali iz niti jednog dijela RH još ništa, a prošlo je već više od mjesec dana...!?!

3. Kada kreće obrada pristiglih prijava s manje od 75 bodova za operaciju 6.1.1. (izmjena natječaja, povećanje alokacije)?

4. Što će ostati od natječaja za poljoprivredu 2020. godine?
6.3.1. - potrošeno,
6.1.1. - potrošeno i više nego je bilo (za pretpostaviti da su prebacili iz operacija 6.2.1. i 6.4.1. (alokacija 2020.)),
6.2.1. i 6.4.1. biti će potrošeno u 2019. (ako je alokacija za 2020. otišla u povećanje alokacije 6.1.1. za 2018.),
4.1. i 4.2. potrošena većina, a što nije biti će ove godine.

5. Kako ministar obećaje na javnim nastupima da će se već 2020. godine početi koristiti sredstva iz PRR 2021.-2027.? Ne vidim načina da se to ostvari budući da cijeli proračunski paket PRR 2021.-2027. tek treba biti donesen sredinom 2020. godine.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Podržavam sva pitanja.

3. Kada kreće obrada pristiglih prijava s manje od 75 bodova za operaciju 6.1.1. (izmjena natječaja, povećanje alokacije)?
Na potpisivanju ugovora u Splitu je rečeno da neće prije svibnja obrađivat prijave za 6.1.1. koje su ispod inicijalne crte ali eto (utješno) svi koji su administrativno dobro prijavljeni će dobiti potporu.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
2. Što je s ugovorima koji su "poslani poštom" kod operacije 6.2.1? Postoji još masa ljudi kojima je obećan ugovor, nisu pozvani na svečano potpisivanje, rečeno je da će ugovori kroz tjedan dana, ali iz niti jednog dijela RH još ništa, a prošlo je već više od mjesec dana...!?!
Ja sam dobio ugovor prošli petak...
 

bing

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
24
Da li će biti još natječaja za mjeru 6.3.1?
Čuo sam da će to raditi preko LAG-ova, a mi u požeško-slavonskom podrzčju uopće nemamo LAG! ( kažu propao LAG??)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
To ako LAG povuće lovu pa otvori natječaj kao 6.3.1
Raspitaj se u županiji..
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Moguće bude kad ti stave ugovor o financiranju na agronet..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Danas su dva prijatelja dobila ugovore poštom, jučer jedan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nemojte, molim vas, više citirati prethodne poruke.
Idući put izbrisane vam budu cijele poruke, a ne samo citati.
 

mrginj

Novi član
Tu od
17 Ožu 2019
Poruka
6
Neznam da li je pitanje na pravom mjestu. Ugl. moja obitelj koja ne posjeduje ništa strojeva ni mehanizacije već desetljećima obrađiva par tisuća m2 naše zemlje (kukuruz, pšenica/ječam, krumpiri) samo za naše obiteljske potrebe na način da plaćamo drugim ljudima koji imaju mehanizaciju. Zanima me da li bi mi mogli otvoriti OPG i aplicirati uz projekt za mjeru na poticaj na strojeve i mehanizaciju gdje bi nama bili dovoljni i polovni strojevi???
Jer strah me i u čudu sam da bi mi netko samo tako olako dao poticaj za gore navedno. Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Jel se u kojoj mjeri subvencionira kupnja zemlje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh