• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Teško će otpast 600 projekata,pa šta ne prošire alokaciju kad ima toliko prijava, kako su pustili mjeru 6.1 mlade poljoprivrednike. Bolje iskoristit novce EU nego da propadnu a novca ima
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Ja sam 92 po inicijalnoj listi i od tada nikakvog glasa, ima li itko da je dobio odluku za 6.3.1? Nebudu valjda čekali da sve odrade?
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
nema povećanja alokacije, ali postoji mogućnost da se lista spusti do vas jer neki projekti nisu dobri, a neki odustanu. sad hoće li se lista spustiti od 3082, do 3700, ne znam, mislim da bi taman mogla biti granica tu negdje.



ugovor, pa po zadnjoj izmjeni natječaja odmah isplata bez zahtheva za isplatu
Aha, nadam se da ce krenuti sa ugovorima i isplatom za one projekte koji su pozitivno ocjenjeni.
 

soky17

Novi član
Tu od
6 Velj 2019
Poruka
9
Dobio sam povratnu info iz apprrr-a da se nalazim na 625.om mjestu.
Ajmo sad pricekat konacne rezultate . . .
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Ja sam 92 po inicijalnoj listi i od tada nikakvog glasa, ima li itko da je dobio odluku za 6.3.1? Nebudu valjda čekali da sve odrade?
Odluke dolaze u zahtjevima koji su od 100-91 bod (za sada), većina je dobila, ali neki još i nisu. Pogledaj kakav ti je status zahtjeva u kartici "potpore" u Agronetu, ako je odluka izdana bit će u kartici "odluke".


Teško će otpast 600 projekata,pa šta ne prošire alokaciju kad ima toliko prijava, kako su pustili mjeru 6.1 mlade poljoprivrednike. Bolje iskoristit novce EU nego da propadnu a novca ima

Prijava ima oko 6000, to je duplo više zahtjeva nego što ima novca. Inicijalna alokacija je bila za 2500, pa su je povećali na 3082, više povećavati neće osim možda u nekom ludom scenariju u kojem se stvore nove pare. A što se tiče da otpadne 600 projekata ja mislim da je moguće, obično škarta bude oko 15% koji otpadne, tako da u ovom slučaju 600 (20%) nije nemoguće, zašto ne. Ne treba očekivati, ali niti gubiti nadu.
 
Posljednje uređivanje:

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Dobio sam povratnu info iz apprrr-a da se nalazim na 625.om mjestu.
Ajmo sad pricekat konacne rezultate . . .
soky17
jesi dobio službenu odluku od APPRR-a da si pozitivno ocjenjen za svoj projekt ?
koliko si imao bodova ako si na 625mjestu?
 

soky17

Novi član
Tu od
6 Velj 2019
Poruka
9
Prvo su poslali na mail od agencije koja mi je radila projekt,a onda na moj zahtijev i meni na mail da se nalazim na 625.om mjestu rang liste(za bodove nisu nista naveli, ali po izracunu kalkulanta iz agencije di su mi radili imao sam 89b).
A sad, dal je to službeno il ne nez . . .
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Administrativna kontrola nije još došla do 89 bodova, kreće se od 100 prema dolje, sada su stali na oko 91. Tko zna kada će i kojim tempom se spuštati prema dolje, mogu za dva dana, mogu za dva mjeseca, ovisi o njihovom (ne)radu.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Mislim da ovaj put rade dosta brze nego prosli natjecaj ,
Postavlj se ptanje sto nakon sto dobijes pozitvnu odluku nakon kontrole? Ako ce se cekati da se obrade svih 3000 projekata pa tek onda isplata to nece biti realizirano jos godinu dana
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Kad administrativna kontrola pregleda inicijalnu listu sljedi privremena lista pa tek onda konačna .
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Evo stigao mail da mi je uvaženo svih 90 traženih bodova, nepiše na kojem sam mijestu a niti kad će pare
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Mislim da ovaj put rade dosta brze nego prosli natjecaj ,

Postavlj se ptanje sto nakon sto dobijes pozitvnu odluku nakon kontrole? Ako ce se cekati da se obrade svih 3000 projekata pa tek onda isplata to nece biti realizirano jos godinu dana


Ako je ovo dosta brže, postavlja se pitanje što je "sporo"?


"4. Agencija za plaćanja će izdati Odluku o rezultatu administrativne kontrole zahtjeva za potporu i/ili Odluku o odbijanju zahtjeva za potporu i/ili Obavijest o odbacivanju zahtjeva za potporu zbog nedostatnosti sredstava u roku od 90 dana od dana zatvaranja Natječaja."

Prošlo je oko 100 dana od zatvaranja natječaja. Obrađeno je okvirno prvih 500-tinjak prijava. Ovakvim tempom za obradu bar 3500 komada trebati će im oko 700 dana, tj. dvije godine.

Nakon pozitivne odluke ide ugovor, nakon ugovora isplate. Je li će čekati sve odluke pa tek onda slati ugovore, mislim da ti niti oni sami još ne znaju.

Kad administrativna kontrola pregleda inicijalnu listu slijedi privremena lista pa tek onda konačna .

Praksa APPRRR u zadnjih sada već i više od godine dana je da listi NEMA, tu se otvara puno pitanja od kojih bi neka mogla biti i za nadležne institucije koje "(ne)rade svoj posao".

Evo stigao mail da mi je uvaženo svih 90 traženih bodova, nepiše na kojem sam mijestu a niti kad će pare

Nema zašto pisati na kojem si mjestu, ako ti je odluka pozitivna možeš biti samo na istom ili bolje rangiranom mjestu nego si dobio obavijest u mailu. To uopće nije bitno. Pare će nakon ugovora. Kad će ugovor pogledaj u početak mog posta, vjerojatno neće skoro.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ovako, da si ispravnog pogleda na cijelu situaciju JESI i da je lako moguće da ćeš biti u pravu LAKO JE MOGUĆE, ali evo danas mi javlja konzultant da bi to trebalo biti kroz nekih mjesec dana, pa vidit ćemo što će biti.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ako dobijete lovu do jeseni smatrajte se sretnima..jer ide sad Uskrs,pa nakon toga slijede godišnji odmori,između ostalog prijavljuju se poticaji do 15.5..pa kad se svi izredaju sa godišnjima,pa još koji mjesec da "naiđu" poslije odmora..eto i Božića.
Nadam se da sam u krivu..ali na vlastitoj koži sam se uvjerio..
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
30
Ako dobijete lovu do jeseni smatrajte se sretnima..jer ide sad Uskrs,pa nakon toga slijede godišnji odmori,između ostalog prijavljuju se poticaji do 15.5..pa kad se svi izredaju sa godišnjima,pa još koji mjesec da "naiđu" poslije odmora..eto i Božića.
Nadam se da sam u krivu..ali na vlastitoj koži sam se uvjerio..
Potpisujem
 

Najnoviji postovi

Na vrh