• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Programi za projektovanje..

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Posto izgleda nema ovakve jedne teme....da vas pitam...

Trebalo bi mi jedno programce sa kojim bi dizajnirao tj. projektovao neke prikljucne masine,prikolice i sl.da je program trodimenzjonalan.jer ka bi nesto pravio super bi bilo da vidim kako bi to izgledalo..........nesto sto nije pretjerano veliko i nezahtjeva masinku od kompa..koji je najbolji....????
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Posto izgleda nema ovakve jedne teme....da vas pitam...

Trebalo bi mi jedno programce sa kojim bi dizajnirao tj. projektovao neke prikljucne masine,prikolice i sl.da je program trodimenzjonalan.jer ka bi nesto pravio super bi bilo da vidim kako bi to izgledalo..........nesto sto nije pretjerano veliko i nezahtjeva masinku od kompa..koji je najbolji....????
svi če redom reči AutoCad
http://www.google.hr/search?q=autoc...sIoqZhQeustz4BA&ved=0CFsQsAQ&biw=1112&bih=802
Ali trebaš znati da radom na takvom programu treba "zagrijati" stolicu
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
evo dva programa auto CAD i google sketchup barem meni poznata za crtanje u 3d-u a sad kako češ se snać to nezzznam :finga::finga:
probaj skinit pa se malo igrat :finga::finga:
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
u autocadu se more svasta nacrtati ali treba dost zagrijati stolicu. ak mislis crtati 3D, prvo moras svladati 2D kak spada. onda malo rotiranje osi i postavljanje a dalje je sve samo vježba. bitno je meti viziju kak bi to zgledalo dok crtaš :p
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ok hvala svima na odgovorima,skinut cu pa cu probati nesto uradit ;)

kad bus pocel crtat u atocadu, probaj pogledat neke tutoriale na youtubu. lakse ti bu skuziti dok vidis kak nekto drugi crta
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Posto izgleda nema ovakve jedne teme....da vas pitam...

Trebalo bi mi jedno programce sa kojim bi dizajnirao tj. projektovao neke prikljucne masine,prikolice i sl.da je program trodimenzjonalan.jer ka bi nesto pravio super bi bilo da vidim kako bi to izgledalo..........nesto sto nije pretjerano veliko i nezahtjeva masinku od kompa..koji je najbolji....????

Nije baš tako lako i jednostavno, kako se čini; treba dosta truda, pogotovo za 3D projektiranje.
Slažem se sa prijedlogom da prvo savladaš 2D projektiranje, i onda kad ti to sjedne pređeš na 3D. Ovako, odmah na 3D, neće biti lako...

Ako hoćeš jedostavan 2D cad onda je to definitivno: CadSTD (http://www.cadstd.com) ili malo malo bolji qCad (ali nije free) ili ako baš hoćeš onda IntelliCAD (skoro punokrvni klon Auto Cad-a).

Meni je za skice CadStd sasvim dosta...

A onda na 3D. Free je gCAD 3D (http://www.gcad3d.org/gCAD3D_en.htm#Home), ima i dosta dobru prateću biblioteku objekata (upravo mašinskih od raznih firmi)... a ostalo se plaća :rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh