• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma sve bude to na svoje došlo, samo prerano. Znaš o čemu smo pričali, sada ću se morati prilagođavati ako bude po dugoročnoj kako trenutno pokazuje da bude.
A dobro - imam ja jedan walter, pa budem otišla u banku podići novce i kupim koju tisuću lože.....:icon_wink:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
A što kaže i gdje se može vidjei dugoročna prognoza? Ja ove godine baš kontra, namjerno malo kasnije sijao :icon_e_surprised:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
AccuWeather prognoza za ...


Iako,za ljeto i jesen su pogodili fenomenalno,ali zimska im nije neka. Previše varira i prevelike su stalne korekcije .
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
@Sanja vidim na prvoj slici u pozadini lijepo odrađeno klijalište tu se može odraditi 100% uvjeti za klijanje i razvoj do pikiranja.
Reci mi koje sijalice koristiš za dopunsko osvjetljenje rekao bih da su cfl ili griješim.

Za rajčicu na prvoj sliki mi nije jasno od sijanja do juče je prošlo skoro 60 dana i kako je tek u toj fazi, da nisi pogriješno naveo datum sijanja dali negdje griješiš ili šta za tih 60 dana treba biti spremna za sađenje govorim zbog toga jer vidim da joj možeš pružiti adekvatne uslove.

I još jedno pitanje koju podlogu koristiš za rajčicu i dali i rajčica i podloga ujednačeno rastu ili ima neki određeni vremenski rok različite sadnje nisam nikad radio zato samo pitam a nije naodmet znati.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Imam i ja u istom;papriku,rajčicu,kupus,cvijeće

Malo i moje rajčice.

20150208_105805.jpg


20150208_105817.jpg
 

msever

Novi član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
1
Pozdrav!
proizvodim uz ostalo povrće i rajčicu. Ove godine sam kupio za probu grodwena f1 pa ako je netko ima iskustva s tom rajčicom, zanimalo bi me kakova je po okusu po prinosu i koliko je s njom zadovoljan.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo i moje rajčice. I ove godine imam u probi par novih sorti od RZ,EZ i Syngente.
Pikirano 02.02 a slikano 10.02

r01t3r.jpg
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pozdrav vrijedni ljudi,pa gdje ste.samo pare brojite,treba malo i uživati a ne samo zbrajati. ja ove godine kasnim sa svime i svačime,imao drugih poslova.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
@dane: moraš kasniti kad si se sav posvetio konobarenju i pečenju pizza i čavapa:smile:. Kako si Dane, šta ima kod tebe nova?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
evo svega pomalo,i ćevapa i pizza i povrća i voća,samo para nema,neznam,izgleda da mi netko sve to po noći pobere haha. širim proizvodnju ove godine,bit će svega,pa kud puklo da puklo.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Love nikad nema , gdje si bio šta si radio, nema - fali.
Ja gledam smanjit, a ti se širiš - u prosjeku smo - bitno je da ne opada proizvodnja. Ideš u plasteničku, vanjsku ili širiš ugostiteljstvo?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Za neki dan sadimo nešto rajčice, neke imaju cvijetne pupe pa da ne trpe u tegli.Onaj lilos u tegli je onaj od prije dva tjedna.
 

Prilozi

  • lilos mjesec dana nakon cijepljenja.jpg
    lilos mjesec dana nakon cijepljenja.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 163
  • matias mjesec dana nakon cijepljenja ,osam lista do cvijetne grane.jpg
    matias mjesec dana nakon cijepljenja ,osam lista do cvijetne grane.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 146
  • volovsko srce cvijetna pupa.jpg
    volovsko srce cvijetna pupa.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 146

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Love nikad nema , gdje si bio šta si radio, nema - fali.
Ja gledam smanjit, a ti se širiš - u prosjeku smo - bitno je da ne opada proizvodnja. Ideš u plasteničku, vanjsku ili širiš ugostiteljstvo?

i plasteničku i vanjsku i ugostiteljstvo,planiram sve to što proizvedem,odnosno većinu,riješiti kroz kuhinju ako sve bude po planu. nema druge,ako staneš,gotov si,nema nazad.

ima nekih sorti povrća,odnosno sjemena koje se zvalo drugačije kod nas do lani,a sad se zove drugačije jer smo u EU,tako da vas to ne buni,ja sam imao slučaj neki dan. Radi se o istoj vrsti sjemena ali drugačijeg imena, pa može doći do zabune.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Spreman je za sadnju, baca šesti pravi list, samo da prođe ova najavljena hladna fronta(biti će orkanske bure-bojim se), znači idući tjedan.

1z4jp0y.jpg


da li je tko već sadio?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Sađeno nešto sitno prošli tjedan,250 cijepa,poslije se vodi na dvije grane.U jednom plasteniku od 400 m2 malo paprike, krastavaca i rajčice,ono što se može prodati takoreči na kučnom pragu.Papriku i krastavce sadimo poslije 15.03.
 

Prilozi

  • cinto posaÄ‘en 23.02.jpg
    cinto posađen 23.02.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 123
  • matias posaÄ‘en 23.02.jpg
    matias posađen 23.02.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 112
  • lilos posaÄ‘en 23.02.jpg
    lilos posađen 23.02.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 111
  • lilos najbrži,30 % ima formiranu drugu cvijetnu granu.jpg
    lilos najbrži,30 % ima formiranu drugu cvijetnu granu.jpg
    46 KB · Pregleda: 101

Najnoviji postovi

Na vrh